Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Minden a pénz körül forog.18/l...

Minden a pénz körül forog.18/l mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nemrég töltöttem a 18-at, még gimibe járok. Egy ideig apukám dolgozott kint németországban (5 év) az idő alatt eltudtunk menni nyaralni, nem kellett azon gondolkozni h az 5000el drágább kabátot megengedhetem-e magamnak, vagy h a pékségben az 500 ftos szendvicset meg-e vehetem magamnak, vagy inkább rakjam félre holnapra az árát. Ti mit gondoltok erről?

De ez már évekkel ezelőtt volt. Idén nyaralni se fogunk menni, én dolgozni fogok nyáron+tanfolyam+jogosítvány. Egyszerűen vásárolni is utálok már menni, mert rossz érzéssel tölt el, hogy kikell adni egy csomó pénzt. Ha veszek vmi olyan dolgot, (pl füzeteket suliba) amit amúgy megvehetnének a szüleim is, egyszerűen nincs képem visszakérni az árát. Kajákból is mindig a legolcsóbbat veszem, külön innivalóért sosem adok még éttermekben sem pénzt, inkább iszok a csapból vizet.

Egyszerűen magyarországgal van a problémám, hogy miért nem lehet itt normálisan megélni. Ezért szeretnék kimenni majd egyetem után külföldre, hogy ne kelljen szűkölködni. Mert az utóbbi hónapokban már belebolondultam ebbe a pénzes témába.

Ti mit gondoltok erről?



2019. ápr. 14. 11:06
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
Igen sajnos minden a pénz körül forog. Dolgozol, hogy megélhess közben elfelejtünk élni. El telik az idő azzal, hogy dolgozunk a semmiért!
2019. ápr. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%

Nem muszáj külföldre menni. Egyszerűen tanulj olyan szakmát, vagy szerezz olyan végzettséget, amire kereslet van. Mármint ha a pénz fontos, természetesen. Nem gond ha szereted a gyerekeket és szívesen lennél tanár, de azzal számolj, hogy akkor nem lesz nyaralás minden évben. Ha inkább a nyaralást választod, akkor keress olyan munkát, amit nem feltétlenül kedvelsz, de sokat lehet keresni vele. Jó választás lehet egy SSC, ami mellett egyetemet tudsz végezni.

Attól, hogy külföldre mész, nem leszel automatikusan gazdag. Ott is vannak fizetés szempontjából alja szakmák. Szinte mindenki vendéglátásban dolgozik, nem is keresnek jól, főleg, ha leosztod a munkaórákkal. Kint is csak az értékes, tanult munkát fizetik jól, a soron dolgozó ott is épp annyit kap, hogy megéljen belőle, nem tud síelni járni meg nyaralni. Vagy ha mégis, akkor nem tart mellette autót és anyukánál lakik.

Egyébként esetedben az is lehet, hogy a szüleid rosszul osztják be a pénzt, ha eddig volt és most már nincs miből szendvicset venni. Dolgoznak mindketten?

2019. ápr. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez az egész közép/keleti blokkra jellemző, hogy alacsonyabbak a fizetések, magasabb a korrupció, elégedetlenek az emberek stb. Kb 0 tőkével én is úgy gondolom, hogy előbb vagy utóbb kint kellene dolgozni. Pénzügyi-számviteli szférában dolgozom gyakornokként, de ahogy elnézem az itthoni és nyugati bérezést, az ég és föld. Anyum nekem is kint él, kozmetikusként dolgozik de sokkal magasabb színvonalon él azóta. Itthon is meg lehet élni, illetve sokra is lehet vinni, ha ügyes vagy, de ha van egy stabil német nyelvtudásod, külföldön ezt sokkal gyorsabban el lehet érni, természtesen ugyanolyan kemény munkával.
2019. ápr. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
82%
Nem muszáj külföldre menni én 22 évesen bőven megélek itthon is a szakmámbol és nem szűkölködök, itthon is van jó pár hiányszakma főleg ha egyetemet akarsz végezni akkor lehet a határ a csillagos eg is.
2019. ápr. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem olyan vészes a helyzet. Nyilván dolgozni kell a megélhetésért. Akármennyire is szereti az ember a munkáját, azért legtöbb esetben nem olyan, mint egy hobbi. És persze azidő alatt nincs a családjával, gyerekeivel. Különösen kicsi gyerekeknél ez rossz érzés.

De azért azt nem mondanám, hogy minden a pénz körül forog. Pont a legfontosabb dolgok (egészség, jó párkapcsolat, lelki béke, harmonikus családi légkör) nem vehetők meg pénzen.

2019. ápr. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!