Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, hogy még halála...

Normális, hogy még halála után is félek Apámtól?

Figyelt kérdés
Az Apám tönkretette a gyerekkorunkat. Gyakran végignéztem, ahogy megveri, fojtogatja Anyámat vagy a nővéremet. Ilyenkor hiába könyörögtem, hogy hagyja abba. Alkoholista volt és nárcisztikus. Ha olyan kedve volt, napokig átnézett rajtunk. Az egész gyerekkorom arról szólt, hogy próbáltam magam megszerettetni vele. Néha válogatott szemétségekkel szekált és ha elsírtam magam, nevetett. Már felnőtt voltam, mikor Anyám végre rávette magát, hogy elváljon tőle. Aztán szinte egyik napról a másikra elvitte őt egy betegség. Tudta, hogy napokon belül meg fog halni, de nem engedte, hogy elbúcsúzzunk tőle. Már három éve, hogy meghalt, de még most is azt érzem, hogy képes nekem ártani. Régen azt hittem, hogy ha majd meghal, megnyugszom, de nem így lett. Voltam több szakembernél, de csak ideig-óráig éreztem megnyugvást. Mivel tudnám ezt a terhet letenni?

2019. ápr. 26. 09:13
1 2
 1/15 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Apád szinte javíthatatlanul sérült volt, amiről te nem tehetsz. Lehetetlen lett volna neki megfelelned. Ezeket kell tudatosítanod.

Jól érzed, árthat neked. Ha megfelelési kényszeres vagy, esetleg nem étzed magad szetetetre méltónak, az innen ered.

Az érzelmi feldolgozásban oroszlánrésze lehet a terápiának.

2019. ápr. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%

Csatlakozom az elsőhöz. Tudatosítanod KELL magadban, hogy NEM a te hibád. Neked sajnos ezt dobta a gép, de ezzel tanulj meg együtt élni és ne hagyd, hogy befolyásolja az életedet. Élj boldog, teljes életet, mert megérdemled. Tudom, könnyű mondani, de én is hasonló problémával küzdök. Egyszerűen meg kell magam erőszakolnom, hogy NEM én tehetek róla, ő ilyen, sosem fog szeretni, de ez nem az én hibám. Ki kell zárnom a rosszat az életemből.

Amúgy egy tanács, ami nekem bevált és amit semmilyen szakember nem javasol, nem tudom, miért. Menj el természetgyógyászhoz, azon belül is keress egy megfelelő talpmasszőrt. Komolyan mondom. Mielőtt felfeküdtem az asztalra, nem hittem el, hogy mennyi stressz van bennem. Én is csak bla-blának hittem, pedig nem az, az emberi test csodálatos és a talp az egyik, ami még tud szabadítani téged ezektől a problémáktól, persze, ha fejben te is odateszed magad. Járj 2 hetente akár.

2019. ápr. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonymousreview60 ***** válasza:
68%
A talpmasszázs mitől szüntetheti meg a stresszt? A görcsöt igen. Na de a stresszt?
2019. ápr. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos a megfelelési kényszer megmutatkozott minden korábbi kapcsolatomban. Görcsösen próbáltam megfelelni és megszerettetni magam minden férfivel, saját magamat teljesen alárendelve. Szerencsére ebből kigyógyultam, legalábbis a jelenlegi párom abszolút egyenrangú félként kezel és nem úgy tekint rám, mint aki azért van a világon, hogy őt kiszolgálja.
2019. ápr. 26. 10:58
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
A pszichoterápián belül a sématerápia talán a legjobb az ehhez hasonló problémákra, amikor a gyerekkorban elszenvedett negatív szülői hatások beépültek a személyiségedbe úgynevezett kognitív sémaként. A budapesti Pszichiátriai Klinikán van egy ilyen, kognitív sématerápia alapú csoportterápiás program, egyhónapos befekvős formában (ez nagyon jó, mert haladást ebben a formában lehet leginkább elérni), igen jó szakemberekkel, ráadásul teljes mértékben a TB által finanszírozott. Telefonon kell kérni időpontot előzetes interjúra hozzá.
2019. ápr. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
A stresszt is megszünteti, ha elhiszed, hogy használ, hidd el... Nekem bevált, egy tanács volt, nem muszáj megfogadni, fikázni meg főleg nem.
2019. ápr. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
31%
Látom itt már nem lehet egyéni véleményt alkotni, mert le lesz pontozva. Akkor menjen pszichológushoz, tömje magát antidepresszánsokkal, ezt biztos felpontozzátok....
2019. ápr. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Én mindenkit felpontoztam, nem tudom egyeseknek miért jó ez a lehúzásosdi. Egyébként sosem szedtem antidepresszánsokat, egyszerűen távol áll tőlem, sokkal inkább az önismereti tanulások híve vagyok. Másban sokat segített, de ebben a témában valahogy még nem találtam megoldást.
2019. ápr. 26. 13:05
 9/15 anonim ***** válasza:
67%
Nem tudom, de megpróbáltam érdemben segíteni, erre lepontoznak, nem is kicsit. Ezért utálom már ezt az oldalt.
2019. ápr. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Én is pont így szoktam ezzel lenni. Lehet, valakit ez tesz boldoggá. Nem irigylem.
2019. ápr. 26. 14:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!