Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, hogy még halála...

Normális, hogy még halála után is félek Apámtól?

Figyelt kérdés
Az Apám tönkretette a gyerekkorunkat. Gyakran végignéztem, ahogy megveri, fojtogatja Anyámat vagy a nővéremet. Ilyenkor hiába könyörögtem, hogy hagyja abba. Alkoholista volt és nárcisztikus. Ha olyan kedve volt, napokig átnézett rajtunk. Az egész gyerekkorom arról szólt, hogy próbáltam magam megszerettetni vele. Néha válogatott szemétségekkel szekált és ha elsírtam magam, nevetett. Már felnőtt voltam, mikor Anyám végre rávette magát, hogy elváljon tőle. Aztán szinte egyik napról a másikra elvitte őt egy betegség. Tudta, hogy napokon belül meg fog halni, de nem engedte, hogy elbúcsúzzunk tőle. Már három éve, hogy meghalt, de még most is azt érzem, hogy képes nekem ártani. Régen azt hittem, hogy ha majd meghal, megnyugszom, de nem így lett. Voltam több szakembernél, de csak ideig-óráig éreztem megnyugvást. Mivel tudnám ezt a terhet letenni?

2019. ápr. 26. 09:13
1 2
 11/15 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Nem csak a kérdező pontozhat, hanem válaszolók is gondolhatják azt - akár megalapozottan is - hogy egy másik válaszoló kontraproduktív, offol, nyilvánvalóan hülyeséget ír. Én is szoktam így pontozni más kérdése alatt.

"Akkor menjen pszichológushoz, tömje magát antidepresszánsokkal" Ez pl. hülyeség, mert antidepresszáns nem a bölcsész pszichológus, hanem az orvos pszichiáter ad.

2019. ápr. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
#11 tökmindegy, mit írunk, egyes emberek fejében annyira be van kattanva a gyógyszerellenesség, hogy nem is gondolkodnak, csak minél gyorsabban be tudják pötyögni, mennyire elítélik. Az még hagyján, hogy nem a pszichológus, hanem a pszichiáter tudná felírni, de a gyerekkori bántalmazásból fakadó önértékeléshiányt a pszichiáter sem gyógyszeres terápiával fogja kezelni, mert arra nem jó. A talpmasszázs remek érzés és stresszoldásra fantasztikus, de önbizalmat nem állít helyre. Azoknak van igazuk, akik terápiát javasolnak.
2019. ápr. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Le akarod tenni ezt a terhet. Megértelek, én is voltam kemény helyzetben gyermekkoromban. A különbség annyi, hogy nekem anyám és apám is alkoholista volt, anyám ráadásul skizofrén is. Mindketten meghaltak 60 éves kor előtt. Az egész gyermekkorom rémálom volt, többször próbáltam öngyilkos lenni. Hosszú éveken át kezeltek depresszióval eredmény nélkül. Aztán sikerült feldolgozzam, már nem gondolok rájuk kellemetlenül. Ha gondolod beszélgethetünk. Írj rám. Itt nehéz részletesen elmondani de van megoldás.
2019. ápr. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Kiegészítő terápiaként teljesen jók a különböző stresszkezelő technikák. Gondolom, a talpmasszázs is segít, miért ne?

Én hasonló okokból elég stresszes, feszült személyiség vagyok, és például csak nemrég kaptam egy fogorvostól más ügyben (állkapocs-ízületi kombinált problémám miatt) egy nagyon egyszerűnek tűnő, de nagyon hasznos tanácsot: ne szorítsam össze a két fogsorom, hanem úgy tartsam a mindennapokban, hogy legyen egy fél centi rés közöttük. Ez az egy tanács is sokat segített, hogy kevésbé legyek feszült, kevesebbet stresszeljek. Észre sem vettem általában eddig, hogy feleslegesen feszítem folyamatosan egy csomó izmomat, például a rágóizmaimat is.


Egyébként ezen az egyhónapos sématerápiás programon oktatnak relaxációs és mindfullness technikákat is, vannak mozgásterápia órák illetve művészetterápia is. Nagyon jó programot raktak össze. Én tavaly vettem részt rajta.

2019. ápr. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, utána olvasok!
2019. ápr. 26. 17:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!