Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Teljesen új élet kezdéséhez...

Vikuci79 kérdése:

Teljesen új élet kezdéséhez mi szükséges?

Figyelt kérdés

Otthont és munkahelyet változtatok, mert képtelen vagyok tovább ott és úgy élni ahogy.

Rettenetes, de még jobb mintha véget vetnék az életemnek.

Az új kihívás reményeim szerint lefoglal majd annyira, hogy elfeledteti velem a múltat.

Szörnyen hangzik, de elegem van a családomból és a munkahelyemből. Mindkét helyen az a szabály, hogy nem lehetnek érzelmeim. Szinte minden folyamat a hatáskörömön kív\l esik, nem irányítok úgy érzem már semmit.

Ha valakinek van hasonló tapasztalata, szívesen venném az ötleteket. Ráadásul külföldre megyek, már jelenleg is külföldön dolgozom.

Félek. De az ami most körül vesz jobban megijeszt.

Sziasztok!


2019. máj. 3. 23:26
 1/6 anonim ***** válasza:
60%

Valahogy nekem mindig érthetetlen, ha valaki SEHOL nem szimpatizál senkivel.

IGAZI barátaid vannak? Vagy azok sincsenek?

Nem tudni hány éves vagy, milyen területen dolgozol, így nincs mit mondani, mint hogy legyen szerencséd!... de ehhez az is kellene, hogy tanulj az esetleges hibáidból, mert ha nem és azok elkísérnek, mindenütt ez lesz veled a helyzet.

2019. máj. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, néha összejönnek úgy a dolgok, hogy nem éri meg sem benne maradni, sem energiát ölni a megjavításukba.


Hogy mi kell ahhoz, hogy aztán sikeres és boldog legyél? Mindenekelőtt kitartás, aztán önismeret. Kitartás, hogy valóban el tudj szakadni munkahelytől, családtól, mérgező körülményektől... Hogy ne inogj meg, ha könyörögni kezdenek, ha visszahúznak, ha lebeszélnek, kritizálják a terveidet vagy leszólnak... A legjobb, ha nem is mondasz senkinek semmit.

És önismeret... Mert olyan nincs, hogy nekem nem volt részem abban, hogy oda jutottam, ahol vagyok, hogy rajtam nem múlott semmi. Fájdalmas dolog, de végig kell gondolni, hogy mi az, ami tőled függött és azt is megváltoztatni. A szokásaidat, szavaidat, ha kell, még a gondolataidat is.


Természetes félni a változásoktól. Ismeretlen, kellemetlen, a végkimenetel kétséges és rengeteg energiába kerül.

De a rosszban maradni úgy, hogy semmit sem teszel, halálos. Mert vagy a lélek adja fel, vagy a test.


Értékelem, hogy nem opció számodra az öngyilkosság. Küzdő típus lehetsz, aki semmilyen körülmények között nem adja fel... Azt hiszem, neked sikerülni fog.

Minden jót kívánok neked!

2019. máj. 4. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
45%
Én hasonlóan átmentem 24 éves koromig éltem családommal ahol egyfolytában terrorizálták sajnos testi bántalmazás is volt késő tini koromig aztán megismerkedtem főiskolán férjemmel három évig együtt jártunk aztán eldöntöttük hogy ki mozdulunk külföldre Egyszerűen nem tudtam elképzelni hogy esetleg át költözik a szomszéd városba és akkor ott majd jobb lesz el kellett mennem nagyon messzire a családomtól hogy ne tudjanak Ők se meglátogatni és én se tudjam meglátogatni őket minden hétvégén vagy hónapban tudtam olyan messze kell mennem hogy maximum évente egyszer lássam őket testvéreimmel nem szerettük egymást nem jó testvérek voltunk nevelő anyám MOL nagyon rossz volt a kapcsolatom sajnos apámmal is annyira mérgező volt a környezet férjem részéről is hogy muszáj volt kimozdítani onnan így mind a kettőnk számára az volt a helyes megoldás hogy elmegyünk onnan jó messzire nem sokkal 24 születésnapom előtt költöztünk ki de fél évre rá már tudtam hogy kint fogunk maradni azóta tizenegy év telt el még mindig kint vagyunk Szerencsére a távolság megoldotta a dolgokat teljesen más ember lettem végre kibontakoztatni se magam vagyok sokaknak Ez otthon nem tetszik de nagyon nem érdekel szerencsére apukámmal rendeződött a viszonyom amennyire lehet jó kapcsolatban vagyunk egész jól fejlett megbocsátottam neki a maltert sajnos anyámnak nem tudtam megbocsátani 3 éves koromban elváltak és apámmal maradtam Egyszerűen nem tudom megbocsájtani azt hogy soha nem keresett és soha nem küzdött értem testvéreim már soha nem leszek jó testvér egymással sem Jó testvérek ezt sajnálom de nem tudok mit tenni ellene van szerető családom azóta is együtt vagyok a férjemmel két gyermekünk született a leges legfontosabb dolog amit magam előtt tartok az hogy érezzék azt hogy szereti őket az anyjuk és az apjuk hogy mindig számíthatnak ránk ez az ami kimaradt az életemből A szeretet az érzelmek kimutatása mindig arra ösztönzi őket hogy őket is mondják el de aztán mindig megbeszéljük Nem úgy mint az én gyerekkoromban Szóval el tudom képzelni milyen az mikor az ember teljesen mérgező környezetben én voltam benne és hidd el megéri a változás ijesztő de megéri
2019. máj. 4. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Bocs a tagolatlan ság ért de Google hangfelismerő t használok azért nem rak ki pontokat a mondat végére és néha félre írja a szavakat lusta vagyok de pötyögni a telefonomon
2019. máj. 4. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha ott nem tudod megoldani a problémáidat ahol jelenleg élsz akkor azokat csak viszed magaddal és a következő helyen sem lesz jobb. Az új élet kezdéséhez le kell tudni zárni a múltat teljesen nem pedig csak próbálni elmenekülni előle.
2019. máj. 4. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ha ott nem tudod megoldani...

Szóval voltál hasonló helyzetben? Mit tettél?

2019. máj. 4. 08:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!