Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Melyik a helyes hozzáállás? A...

Melyik a helyes hozzáállás? A munka az élet értelme, vagy a munka szükséges rossz?

Figyelt kérdés
A szüleim az előbbi álláspontot képviselik, ők a munkájuknak élnek, nem értik, én miért akarok minél tovább tanulnk. Én meg azt gondolom, hogy nem véletlen, hogy az ókori görögöktől kezdve aki tehette, a munkát kiszervezte az alsóbb társadalmi rétegeknek. Valahogy nem azt mtatja az emberiség története, higy az ember annyira szeretne dolgozni. Nem véletlen gondolom az sem, hogy a munka szó eredeti jelentése sok nyelvben "faradság, szenvedés". Mire érdemes törekedni az életben? Szerintem az a jó hozzáállás, hogy minél kevesebb, de keresettebb/értelmesebb munkával minél több szabadidőt érjünk el.
2017. máj. 29. 22:38
 1/4 anonim ***** válasza:
74%
Én azt gondolom, hogy olyan munkát érdemes választani, amit szívvel-lélekkel tudsz csinálni. A teljes kiszervezés csak illúzió, az egy dolog, hogy mások csinálnak meg helyetted bizonyos munkákat, de azokat is folyamatosan ellenőrizni kell, és ez időt vesz igénybe.
2017. máj. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyik sem.

A munka szükséges. Ennyi.

2017. máj. 30. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
53%

Egyikben sem látok rációt. Hogy életben maradj, azért meg kell dolgozni, ez az élet velejárója.

Hogy ezt közvetlenül teszed, és megtermeled magadnak amire szükséged can, vagy szalag mellett robotolva keresed meg az árát a napi betevőnek, az már részletkérdés.

2017. máj. 30. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
53%

Olyan munkát kell választani, amit szívesen végzel. Az élet értelme a legtöbb ember számára a család.

Ha szeretsz főzni, akkor lehetsz szakács. Ha szeretsz varrni, akkor lehetsz szabó. Egy jó szakma jobb, mint egy rossz diploma.

2017. máj. 30. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!