Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bárkiből válhatna autóversenyz...

Bárkiből válhatna autóversenyző vagy erre is ritka, különleges tehetség szükséges?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy rengeteg gyakorlás árán elsajátítható az amit egy profi pilóta tud vagy sem? A focihoz ugye kell egy veleszületett képesség ami vagy megvan valakiben vagy nincs. Ha nincs akkor is tud rugdosni egy labdát csak nyilván nem úgy ahogy teszi azt egy válogatott labdarúgó vagy éppenséggel egy olyan személy aki tud focizni. Ugyanígy van ez az autóversenyzéssel is vagy ahhoz csak rutin szükséges?

Természetesen vannak kiemelkedő versenyzők akik gyorsabbak a társaiknál de mondjuk egy kevésbé kivételes (Marcus Ericsson, Jolyon Palmer stb.) szintű versenyzőt beérhetne egy "átlag" ember is?

Visszatérve a focis szálhoz rengeteg embert ismerek akik amatőr szinten fociznak kiválóan, rengeteg elismeréssel büszkélkednek azonban mégsem lett belőlük világsztár, amit nem tudom, hogy a sorsnak köszönhetnek és nem születtek jó helyre, jó időben vagy annak, hogy annyira azért mégsem jók. Ezen az elven akkor más is lehet képes lenne arra amit tud egy versenyző .

Tudom, sok a ha és a feltételezés, találgatás de remélem megértitek a kérdésem lényegét.



2017. aug. 18. 11:11
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Versenyzésben : pillanat alatt kell helyes döntéseket hozni,pillanatok alatt kell valamit észrevenni,le reagálni,felfogni stb...

Igen gyakorlással fejleszthető mind a reakció idő,mint a döntő és értelmező képesség.

Egy szintig.

És ugyebár valami érzék/tehetség kell,hogy sokkal magasabbra tudd fejleszteni,mint az "átlag" emberek.

Az átlagember is magas szintre juthat,de mondjuk egy-egy amatőr ligában lehet jó versenyző,míg mondjuk Hamilton az F1-ig jut,mert veleszületett érzéke volt,és annyival tovább tudta fejleszteni.

Mint például akár a foci,igaz ott más dolgok is vannak.

2017. aug. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet bárkiből autóversenyző. Ahhoz is(mint mindenhez) született tehetség kell.

Mindenből elsőre átmentem, tele van a jogsim, vezettem már mindent, de az autóversenyzés az más világ.


először is pedálos moszkvics, aztán go-kart,(közben crossmotorozni a telken), aztán zárt pályán kipróbálni milyen is egy gyorsulás, stb...aztán megszerezni a jogsit, és akkor jelentkezni egy autósistállóba.


na persze erős anyagi hátszéllel...

2017. aug. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Értem, első, leírnád mi van másképp a fociban? Viszonyítva az autóversenyzéshez. Mivel a társasági körömet ez a két téma érdekli ezért gyakran szoktuk ilyen olyan apróságokkal szembenállítani a kettőt, noha két teljesen különböző sportágról van szó.

Második akkor gyakorlatilag a közúti vezetésnek (megvan mindenre a jogositványod, elsőre átmentél) és a versenyzésnek nincs semmi köze egymáshoz hiába autókkal történik mindkettő?

Mentek a zöld kezek!

2017. aug. 18. 11:56
 4/25 anonim ***** válasza:
77%

Miután mások a szabályok, mások a szituációk és mások a körülmények, nem lehet összehasonlítani az utcai vezetést a versenyzéssel.

És annak ellenére, hogy Te "kevésbé kivételes szintű"-nek találod Ericssont és Palmert, attól még ők messze jobbak az utcai vezetők szintjétől.

2017. aug. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább ott a gond, hogy rengeteg tehetséget sosem fedeznek fel, mert biztosan vannak olyanok, akik iszonyat tehetségesek valamiben, de mivel nincs senki aki esetleg segítene elindulni a pályán, ezért sosem tud róla senki.


Érdemes emgnézni sok sportolot, hogy mennyien vannak olyanok akiknek már alapból is volt valami kapcsolatuk ami alapján egyengették a pályályukat.

2017. aug. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 veterán vas ***** válasza:

Igen, bárkiből válhat autóversenyző, nem kell hozzá különleges tehetség. Megtanul vezetni, lesz jogosítványa, vásárol egy autót, választ egy szakágat, belép egy egyesületbe, megteremti az anyagi hátteret, épít egy csapatot, benevez különféle versenyekre....


Az majd egy másik kérdés, hogy mennyire lesz eredményes? ;)

2017. aug. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
71%

45 éves fejjel végeztem informatikusként. Azért akkor, mert korábban még nem volt internet. Azt hiszed, lesz belőlem valaha is jó szakember? Fenét! Sohasem fogok még a nyomába se lépni azoknak, akik a számítógép mellett nőttek fel. (Mondjuk, nem is ilyen céllal szereztem papírt.)

Ugyanígy van az autóversenyzőknél is. Kell egy apuka, aki elég pénzzel rendelkezik, egy anyuka, aki nem félti halálba a csemetéjét, kell hozzá egy hatalmas őstehetség. Aztán már csak kedv és gyakorlás kérdése az egész. Először gokarton, aztán komolyabb gépeken.

2017. aug. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Ha tehetséges vagy lehetsz. Bármikor. De gyorsabbnak kell lenned 30 évesen mint egy tehetséges 18 évesnek. Ez nem nagyon fog menni. De ha pénzed van lehetsz. Csak nem sikeres. Ott is lesznek jobbak.
2017. aug. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Mivel sok autóversenyző ismerősöm nincs elhiszem nektek. Akkor itt is ugyanolyan tehetség szükséges mint a fociban. Csak mert mindenki azt mondja, hogy mi abba olyan nehéz, hogy vezeti az autót (amit mindenki tud, képes rá).
2017. aug. 19. 13:02
 10/25 A kérdező kommentje:
Annyira azért nem tartom nehéznek, hogy azt ne tudja megcsinálni senki sem csak ők.
2017. aug. 19. 14:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!