Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vannak itt olyanok aki hónapró...

Vannak itt olyanok aki hónapról-hónapra tengődnek a létminimum közelében vagy alatta? Ők mit tesznek, hogy jobbá tegyék az életüket? Tesznek-e egyáltalán valamit érte? Látják-e a kiutat a nyomorból?

Figyelt kérdés
2010. júl. 6. 16:54
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
53%
Mi is boldogok vagyunk,csak tudod,néha nyomasztó,hogy az ember felett folyton ott lebeg Damoklész kardja.Gondolom,érted,mire célzok.Ma már más világ van,mint régen,az ember kihajtja a belét bagóért,és örül,hogy még van hol.Hiába vagyunk fiatalok,picit már megkeseredtünk.
2010. júl. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
82%

Nem látok kiutat. Én még fiatal vagyok, előttem az élet, de szegény családban nőttem fel és nem lesz egy kis alap tőkém se, ami volt apám elqrta... Plusz pikkelysömörös vagyok, ami csak nehezíti az életem. Próbálok nem gondolni a jövőre, és igyekszem, hátha sikerem lesz. Apám nem sokat segít, azt a kevés pénzt is szórja el...

20/L

2010. júl. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
41%

18.23:Már miért apádnak kellene rajtad segíteni?

Én (és sokan mások)maguknak teremtettek meg mindent.Mondjuk nem úgy,hogy 20 évesen siránkoztunk.Diákmeló?Azonkívül,hogy pénzt kapsz(amit nem muszáj elkölteni)jól mutat majd az önéletrajzba is.

Pikkelysömör:biztos vagyok benne,hogy a neten van olyan fórum,ahol vannak még akik ezzel élnek és vannak nagyon jó tippjeik(életmódváltás,természetes gyógymódok)-házipatikán pl nézz körül.De ezt most fejezd be!Mert MOST rontod el a jövődet.Elsősorban neked kell önmagadat elfogadnod és bíznod önmagadban és tenni önmagadért,a többi ember hogy is tehetné,ha te nem teszed?

2010. júl. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem a kioktatást most hagyjuk abba!El van kenődve,na és akkor mi van?Már ezt sem szabad?Mikor a fiatal kijön az iskolából a munkanélküliségbe?Inkább a kérdésre válaszolhatnál,nem arra kéne koncentrálnod,hogy másoknak oszd az észt!Én is fiatal vagyok,a párommal ketten teremtettük meg a házat,csak tudod,néha elkeserítő,hogy az ember mindig egyik napról a másikra él...S akkor még ne panaszkodjon az ember.Nagyon köszi...
2010. júl. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
29%

Hát persze,mondogassuk csak neki,hogy te szerencsétlen,mekkora 0-a vagy...

Kipanaszkodta magát,OK,elolvastuk.

Aztán én spec egy másik utat mutattam.Nehezebb,de nem kötelező,viszont sokaknak sikerült.Ez erőt adhat.Az össznépi nyavajgás nem.

2010. júl. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
52%
Igen,gondolom,Te vagy az,aki informatikus,és a párja is az,mert Ti okosak voltatok,és egyetemre mentetek,és diplomátok van,és Sió gyümölcslevet ihattok,meg Spanyolban nyaralhattok,és megveheted magadnak a 20 ezres farmernacit.Nyilván mert különb vagy a nagy átlagnál.Jó Nektek,gratulálok!Nagyon ügyesek voltatok.Csak tudod,én egyre inkább azt látom,hogy ebben a koszfészekben kevés az olyan ember,aki nyalás és ügyeskedés nélkül is viszi valamire.Ennyi.
2010. júl. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
22%

Válalkozók vagyunk és sajna nincs időnk Spanyolba menni.

Ha meg 20000-es farmerokba járnék(és hozzá a többi)rég csődbe mentünk volna.Inkább másba fektetem,ami van.


Egyébként nem emlékszem,hogy dicsekedtem volna,mire is irigykedsz?

2010. júl. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
74%
Ja és nem iszunk siót!A kamrában már van bodza,eper,meggy szörp,adalékanyag,szinezék és tartósítószer nélkül(nem,nem a legdrágább zöldségestől.Van saját termesztésű,a többi szedd magad)
2010. júl. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
52%

Nem irigy vagyok,csak nem tudom,miért kötsz bele más válaszolókba,aztán ha kapod a választ rá,megsértődsz.Ez egy depressziós világ,igen,nem csoda,ha az ember fiatalon kiábrándul az életből.Mit lehet látni?Olyan emberek,akik szalagmunkát végeztek,szakképzettség és nyelvtudás nélkül sormunkásból magasabb pozícióba kerülnek,mert a barátnőjük/barátjuk a csoportvezető.A magánnyugdíjpénztári megtakarításokat eljátsszák nálunk magasabb erők.A munkahelyeden nem jelentenek be rendesen.Állásinterjún le kell tagadnod bizonyos végzettségeidet,és még így is hátárnyból indulsz.Naponta elküldesz 25 önéletrajzot,és nem jutsz előbbre.Még sorolhatnám.

Ne bántsd a pikkelysömörös lányt,biztosan megvan rá az oka,hogy ide leírta,mi bántja!Az apja egy tróger,a családi háttere nulla!Hol írja le ezeket,ha nem itt,névtelenül?Én sem panaszkodni jöttem,de nagyon nehéz!Nem a nagy kommunizmusban élünk sajnos.

S ne haragudj,ha megbántottalak,de belőlem is az elkeseredettség beszél!

2010. júl. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
58%

Aha,ez régen is ugyanígy volt.Az én első fönökömnek pont fokozattal alacsonyabb végzettsége volt,mint nekem.És???!!

Engem nem érdekelt.Viszont örültem,hogy sem nyalizni sem lefeküdni nem kellett a nagyfőnökkel...Az én apán nem volt tróger,a barátnői viszont igen,azok voltak...na azt képzeld el,hogy az átlagosnál jobb körülmények közt nőttem fel(már az átkosban),aztán felnőve én adtam kölcsön apámnak....tudod ezért mennyit sírhattam volna?De akkor még mindig csak sirdogálhatnék....mert mire engem "támogatott" volna,addigra nem volt miből.De sose szidtam ez miatt.Attól jobb nem lett volna...


Hidd el az igazán boldog embereknek nem toltak a fenekük alá semmit,azok maguknak boldogak.Valószínű nagyon jó idegekkel rendelkezem,mert depressziós soha nem voltam,de azt hiszem nem is old meg semmit.

Az hogy a dolgokat melyik oldalról nézzük,az magunkon múlik.

Lehet a főnököm egy semmirevaló-de van munkám

Lehet,hogy pikkelysömörös vagyok-de fiatal,elöttem az élet,kereshetek annyit,hogy hetentek kúrálhatom magamat.

Van egy barátnőm,aki szerint minden a fejben dől el,a többi már gyerekjáték...szerintem igaza van!Ha tudjuk mit akatunk,akkor márcsak meg kell tenni.

2010. júl. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!