Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az unokatestvéretek gyerekének...

Az unokatestvéretek gyerekének mennyi pénzt adtatok/adnátok ballagásra?

Figyelt kérdés

2019. máj. 9. 16:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen közel álltok egymáshoz. Ha semennyire, akkor virágcsokor azt cshő.
2019. máj. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Attól függ. Ha csak magára a ballagásra vagyunk meghívva, akkor szerintem 10-20 ezer körül+virág. Ha utána lesz ebéd étteremben, akkor többet (40 körül).
2019. máj. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
40 000??? Az esküvőnkre a legjobb haveroktól is max 20 at kaptunk! basszus ez ballagás nem gyerektartás!
2019. máj. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem minden családban, körben más-más a szokás. Mikor én ballagtam anno (kevesebb, mint 10 éve, szóval nem olyan régen), akkor senkitől nem kaptam 50 alatt. Pedig nem csak a közeli családtagok voltak hívva, hanem családbarátok, másodunokatestvérek, barátnők is. Nyilván nem mindenkitől pénzt kaptam, volt, akitől utazást, wellnesshétvégét, fesztiválbérletet, vagy tárgyi ajándékot, de ez a "kap egy virágot, aztán kész" mentalitás nem volt jelen soha.


És ez nem elvárás volt, senkinek nem mondtam, hogy mit vegyen/mennyit adjon. Nyilván függ attól is, ki mennyit keres, milyen a helyzete. :)

2019. máj. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%

Semennyit

Nalu k nem szokay penzt adni

2019. máj. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%
Felénk nem kap pénzt a ballagó gyerek. Mi egy szál virágot kaptunk annakidején, és ez teljesen rendben volt. Nem is tudom, honnan jön ez, hogy a ballagó diáknak pénzt adnak. Megjutalmazni, amiért ügyesen elballagott vagy hogy végigjárta az iskolát? Az a dolga.
2019. máj. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Metionin ***** válasza:
Semennyit, 2 okból. 1; nem tartunk unokatesókkal olyan szintű kapcsolatot hogy a gyereke ballagásával foglalkozzunk (azt se tudom hogy melyiknek hány gyereke van), 2; ballagásra nálunk alapból nem jár se pénz sem ajándék, nekem se járt.
2019. máj. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is 40.000 alatt nem adott senki sem. Meg voltak hívva a ballagás utáni vacsorára, így evidens volt, hogy nem 1 szál virágot hoznak, aztán beülnek a mi kontónkra enni-inni. A szüleimtől, nagyszüleimtől ékszereket kaptam még a pénz mellé, így ha Te úgy gondolod, hogy soknak tartod a pénzt, akkor vegyél valami szép ékszert és akkor már elég kevesebb pénzt tenned mellé.
2019. júl. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!