Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan állitsam le férjem...

Hogyan állitsam le férjem vásárlási szenvedélyét?

Figyelt kérdés

Mindig is olyan volt , hogy amit kitalált azt meg kellett vennie csak ez mostmár kezd eldurvulni mert mindig nagyobb meg nagyobb dolgokat szeretne.Az idén jól kiköltekeztünk, neki lakás hitele nekem kocsi hitelem és átlagos keresetünk van , tehát nem dúskálunk a pénzben.

Most a fejébe vette , hogy laptopot kell vennie , mert most akciós , de ennyi az össz spórolt pénzünk és tiszta felesleg mivel van számitógépünk - ö sem tudja minek csak legyen mert kell.

Annyi fontosabb dolog kellene , de mindenre az a válasza , hogy lesz az is csak elöbb ez legyen meg.

Próbáltam szépen , csúnyán a lelkére beszélni de semmi ,minden nap ez a téma és mivel ma sem egyeztem bele úgy viselkedett mint egy hisztis gyerek rúgott vágott.

Van egy 4,5 hós kislányunk éppen nem hiányzik nekem , hogy rajta idegeskedjek.

A szivem szakadna meg ha ezt a pénz kidobná az ablakon , mit tegyek?


2008. nov. 11. 19:40
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
96%
Nagyon sajnállak! Én is vásárlás függő voltam,de ne kis tételben képzeld el!Úgy szoktam le róla,hogy elmentem edzeni,mire végeztem nem akartam menni sehova,pedig kellett volna ez-az (persze feleslegesen) és a lakók kíírták a kapura,hogy reklámot nem kérünk.Na képzelheted szenvedtem 1,5 hónapig de utána már eszembe se jutott,hogy bármit is vegyek. Azóta "gyógyult" vagyok,mert csak azt látom,hogy mindig van pénzem.Keress neki bármit,amivel lefárad és nincs kedve elmenni vásárolni!
2008. nov. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem néhányan nem tisztán értik a kérdést.

Itt nem az akciós laptopról van most szó,hanem egy olyan emberről,aki úgy viselkedik mint egy kisgyerek,hogy amit meglát azt meg kell venni,mert ha nem hisztizik érte.

Azért ez felnőtt embernél eléggé nevetséges lenne,ha nem lenne ennyire bosszantó.Nem hiszem,hogy a kérdezőt az érdekelné,hogy hol lenne x ft-al olcsóbb a laptop,hanem,hogy hogyan lehetne változtatni a férje effajta viselkedésén.Talán el kellene neki magyarázni,ami amúgy magától értetődő,hogy neki már családja van,felesége gyereke,rájuk illik legelőször gondolni,és aztán magára.Ha jut luxusra oké,ha nem akkor tudomásul vesszük,hogy nem élünk olyan jól,hogy megengedhessük magunknak.

Ma még csak laptop,holnap toronyóra láncostól...stb..

El kellene valahogy az urat gondolkoztatni,mert ez hosszútávon nem tolerálható.Mi az,hogy felnőtt ember rúg vág,ha nem nullázhatja le a családi kasszát?Azért ez durva nem?Szerintem ültesd le,és beszélgess el vele jó alaposan.Talán nem ártana kicsit ráijesztened.

2008. nov. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
93%

Utolsónak:


Nem mindig lehet egyszerű megszorítással "gyógyítani" ezt a jelenséget, ha erőszakosabb az uraság, esetleg tettlegességhez is folyamodik, azt meg senki nem akarja.


Az anyagi megszorulás meg a gyerek miatt nem jó, mert ha elfogy a pénz, a gyereknek se marad, és neki még nőni kell, enni kell, gyengébb az immunrendszere, mint egy felnőttnek... stb.


Azért is írtam a harmadik módszert, amire nem szoktak rájönni, hogy ez is megoldás, a lassú, fokozatos leépítés, vagyis megkapja, de nem annyiért, nem akkor, és az ötletgazda szerepe átruházódik a hisztisről a partnerre, amivel a hisztis lenyugszik idővel, és hozzászokik, ugyanis nem kell véglegesen lemondania a kinézett "játékszerről", és ez az, ami az elkényeztetett embereknek a legjobban fájna, amiért CSÍPNEK-RÚGNAK-HARAPNAK, ha nem kaphatnák meg, idáig nem szabad eljutni. A kérdező érdekében (mint partner), és a gyerek érdekében én ezt látom a legkivitelezhetőbbnek.


De a tévét akkor is ki kell kapcsolni, mert az a sok AKCIÓ nem is mindig akció, főleg, ha nagy értékű dolgokról van szó. Most a laptopról volt szó, itthon a családban a szüleim az anyagi szószólók, de én értek hozzá, így abban viszont enyém a szó, hogy milyen összeállításút hol milyen áron érdemes beszerezni, hogy a lehető legjobban járjunk. És soha nem a bolti akciók jönnek ki győztesen. 2003. óta most lett új gépem, mert az tönkrement a bolti akciós ugyanennyiért egy selejt, egyébként a szüleim is buknak az akciókra, főleg apám, ő is ilyen költekező, ha valamit akar, de ezzel a késleltetéssel őt is vissza lehet fogni egy kicsit.

2008. nov. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
96%

Ja igen, még annyit, hogy 2 véglet szokott ebbe a hisztis követelőző kategóriába kerülni:

1. aki mindent megkapott a szüleitől és mindenük megvolt mindig

2. aki nyomorban nőtt fel, és a másnapi ételpénzt is fillérenként kellett számolni, és kikerült ebből

2008. nov. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat Tényleg örülök , hogy más is úgy látja a helyzetet ahogy én.A baj csak az , hogy megvette a laptopot a beleegyezésem nélkül és nagyon kiborultam , hogy nem ér a szavam semmit, most legszivesebben elhagynám , de hova menjek?Most persze fogadkozik , hogy ez volt az utolsó és , hogy innentöl kezdve csakis én vásárolok , ideadta a bankkártyáit is , de úgy érzem ez csak újabb átlátszó igéret
2008. nov. 12. 18:22
 16/22 A kérdező kommentje:
Bocsánat rosszul irtam:hová menjünk a lányommal?
2008. nov. 12. 18:37
 17/22 anonim ***** válasza:
47%
Ne aggódj, meg fog oldódni, csak lesz vele munka. Próbálj néhány lépéssel előtte járni, kipuhatolni, hogy mit szeretne legközelebb, te tudd előbb! Ha ő dolgozik, és te jobban otthon vagy, lépéselőnyben lehetsz, mert lesz időd utánajárni, és eldugdosni az újságokat a kuka aljára, és kinézni egy sokkal kedvezőbbet, ha valóban előáll az igényével, de mivel lépéselőnyben leszel, olyan lesz, mint ha te találtad volna ki, úgyhogy remélhetőleg idővel nem követelőzni fog, hanem dicsekedni, hogy neki micsoda gondolatolvasó szuper felesége van.
2008. nov. 13. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
90%

Ezt most Ti komolyan gondoljátok,hogy egy felnőtt embert úgy kellene kezelni mint egy idiótát?

Vagy egy 3éves hisztist????

Könyörgöm,egy férjről családapáról van szó,akinek mind anyagi,mind erkölcsi egyszóval minden téren felelősségteljesen kellene viselkednie,gondoskodnia a családjáról.

Hogy lehet ilyen tanácsokat adni,hogy kezelje a felesége hülyeként???Eldugdosni előle a reklámokat,lekapcsolni a tv-t ha reklám van benne,..stb..ilyet még gyerekkel sem csinálunk,mert nem ez a megoldás.A világ már csak ilyen,vannak és lesznek is mindig csábító dolgok amik tetszhetnek nekünk,de sokszor ellen kell állni.

Itt most egy ember jelleméről,felelősségtudatáról van szó a családja iránt.Tehát,ha megint lepontozzák akkor is leírom mégegyszer,hogy szerintem ezt csakis megbeszélni lehet az úrral,hogy hajlandó-e felnőtt normális ember módjára viselkedni gondolkozni,vagy dada kell mellé.

Szerintem egy ennyire akaratgyenge emberrel nem lehet hosszútávon együtt élni ha nem hajlandó megváltozni,mert tönkreteszi a család életét.Mint ahogy a kérdést is azért tette fel a kérdező,mert már nagyon elege van ebből.

2008. nov. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
96%
Úgy látom,mindenki csak a másikat szapulja,ahelyett,hogy elgondolkoznának rajta,hogy tipikus népbetegség a "fogyasztani"- tünetegyüttes.Mégpedig magyar (az USA-ból eredően,mint sok egyéb szenny,már elnézést"),ami a társadalmi egyformáranevelés utópisztikus hatása,ami a múltból ered,a régi időkből,a hiánygazdaságból,a nélkülözésből.Sokan azt hiszik,a rendszerváltással csupán a múlt rendszernek intettünk búcsút,helyette nyakunkba vettük a nagybetűs DEMOKRÁCIÁT,ami soxor úgy húz lefele,hogy majd bele szakadunk,de azért cipeljük,mégha össze is roskadunk alatta.Lehet,hogy régen nem volt ekkora a választék,kínálat a piacon,de az elégedetlenség se,és nem volt ilyen erőszakosan rákényszerítve az emberekre,hogy "fogyasszál,költsd a pénzedet,vegyél fel akár hiteleket,nem számít,hogy holnap meg nem lesz,mit enned..",mert mára ez az ábra.Én ezt egyértelműen értékcsökkenésnek nevezem (szellemi),de a szemlélet mostanra olyan méreteket öltött,hogy már kora kisgyermekkorban is "fertőz",és sajnálatos módon,még felnőttkorra se növi ki sok "ember",nehogy lemaradjon az Átlagtól.Mi pedig az Átlag?Érzelmek,gondolkodás nélküli robot,aki maximálisan aláveti magát az elnyomó hatalomnak,csak hogy a teste (!) ún.jólétben tengődjön.Ezt használja ki a mindenkori háttérhatalom (akit érdekel,privátban elmagyarázom,mit értek alatta...),ezért hívnak minket "megvezetett,megetetett társadalomnak".Ebből a vásárlásimániából pedig kizárólag az imént említett húz hasznot,és a minket elnyomó külföldi érdekeltségű mágnásmiskák,aki leigázni jöttek ebbe az országba,nem kenyeret adni.Válaszomat nem gyűlöletkeltésből írtam,de úgy érzem,ez a szomorú valóság.
2008. nov. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
94%

2-vel előttem válaszolónak: Attól, hogy valaki papíron nagykorú, még nem biztos, hogy úgy is viselkedik, ahogy egy nagykorúnak kéne.

Apám túl az 50-en úgy viselkedik anyámmal, mint egy hisztis óvodás, ha valami nem úgy van, ahogy azt ő kitalálta. És nem lehet vele beszélni, nem lehet hozzá szólni olyankor. Fenyegetőzés, zsarolás, minden, amit el lehet képzelni. Ilyen jellemű emberrel nem lehet normálisan beszélni (hidd el, mi próbáltuk), a végső megoldás, ha mi is bekeményítünk, nem szóval, hanem tettekkel, ahogy egy dedóssal szokás. Ha ő dedósan viselkedik, akkor úgy kell hozzáállni.

Egy értelmes emberrel lehet beszélni, de nagykorúsághoz nem adnak egyben értelmet is.

2008. nov. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!