Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Titeket is állandóan nyaggatna...

Titeket is állandóan nyaggatnak az idősebb rokonaitok? Mit tesztek ez ellen?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy az idősebb családtagok (pl. testvér, anyós, sógornő) folyton okoskodnak, kíváncsiskodnak, faggatóznak mindenbe.

Meg nem is kérte ki az ember a véleményüket, ők meg csak hajtogatják a magukét.

Miért hiszik azt az öregek, hogy mindent jobban tudnak a fiataloknál?

Attól, hogy tapasztaltabbak még nincs joguk beledumálni más életébe. Nekünk is meg kell tapasztalni a saját dolgainkat.

Miért akarnak mindenáron befolyásolni minket?

Miért siettetnek minket fiatalokat?

Azért mert ők idősebbek, nekünk még van időnk...

Ti hogy szoktátok ezt kezelni? Nem idegesítőek?



2013. ápr. 18. 15:04
1 2
 1/17 anonim válasza:
61%

Engem is idegesítenek, de többnyire ráhagyom, had mondja el, attól még nem kell megváltoznia a véleményednek.

Ha kérdeznek, meg egyszerűen válaszolj, ha rokon, nem sok tabu van (szerintem), de ha mégis, valahogy tereld a témát, illetve felületesen válaszolj, hogy ne derüljön sok minden ki a válaszodból. Remélem tudtam segíteni!:)

2013. ápr. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
38%

jó volna tudni, hogy hány éves vagy.

amúgy azért ugatnak bele mindenbe, mert okos ember a más kárából tanul, a hülye meg a sajátjából.

szóval, ha még nem vagy 18 éves, akkor a szüleid azért ugatnak bele a dolgokba, a. mert szeretnek, és azt akarják, hogy jó ember váljon belőled, b. mert 18 éves korodig ők a felelősek a te tetteidért is, és ha te nem jársz iskolába, őt büntetik meg pénzbírságra.

siettetni azért szoktak, mert lassú vagy, mivel nincsen tapasztalatod, nem gyakoroltad be az adott dolgot, vagy mert mindíg máson jár az eszed, és amikor felnőtt leszel, már nem fogod megtanulni, hogy sietni kell, tehát gyík leszel felnőttnek.


ez csak a szülőkre igaz, és csak akkor, ha még nem múltál el 18 éves.


a tesók azért csinálják, mert szemetek, anyós azért, mert anyós, sógornő meg paraszt.

szerencsére nekem jó viszonyom van mindenkivel, mivel ritkán látom őket, de amikor anyós elkezd dünnyögni, akkor azért rápirítok, hogy keressen magának mást, akit baszogathat.

amúgy tényleg úgy oldom meg, hogy baromi ritkán látok mindenkit, amit szerencsére a feleségemmel teljes egyetértésben csinálunk.

2013. ápr. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Nagykorú vagyok, huszonéves. Nem ilyen dolgokról van szó.

A szüleim nem szólnak bele a dolgaimba, tudják, hogy okos, megbízható gyerekük van.

A siettetést pedig ilyen dolgokra értem, hogy eljegyzés, aztán esküvő, aztán gyerek stb. Ezeket az anyós és a sógornő kérdezgeti folyton.

Azért zavar, mert ez az én és a párom dolga és foglalkozzanak ők is a sajátjukkal. Én se szólok bele abba, hogy ők mikor mit csináljanak.

Vagy mindenkinél így megy ez?

2013. ápr. 18. 15:21
 4/17 anonim ***** válasza:
67%

Jajj ne is mondd.Nálunk is ez ment.Mikor lesz eljegyzés,esküvő?.....bla-bla-bla

Na lett eljegyzés,mikor lesz esküvő?Rá fél évre lett esküvő.Na mikor jön a gyerek???Na én meg ekkor akadtam ki.Kiosztottam mindenkit úgy ahogy kellett,hogy hagyjanak már élni b...meg.Ez olyan fárasztó egy szitu,hogy azt nem hiszem el.Most ott tarunk,hogy mindenki arról beszél tuti terhes vagyok,mert már volt esküvő és itt az ideje.Szerintük.Szerintünk nem.De ha nekik így jó és abban ringatják magukat,hogy én terhes vagyok:-)Persze mi párommal rávágtuk.IGEN,terhes,ikrek lesznek.És nem esik le nekik,hogy csak szivatjuk őket:-)

2013. ápr. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
48%
Az még a jobbik eset, ha ezt sietteti anyósod, meg a sógornőd. Az enyémek a jaj minek, úristen nehogy legyen kategória. A te esetedben legalább tudod, hogy elfogadnak és/vagy elég érettnek tartanak az ilyesmihez, és nem fogják a párod fejét azzal tömni, mikor nem vagy ott, hogy "nem kell ez neked fiam".
2013. ápr. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Ja mondjuk igen,ez a sokkal rosszabb verzió.Mármint az előttem íróra gondoltam.
2013. ápr. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
49%

Miért érzek indulatot a kérdésedben?

Idősek faggatóznak..Ti megkérdezitek, milyen a vérnyomása,

hogy van, hatott-e a reuma kenőcs?

Arra nem gondoltál, hogy szeretetből kérdeznek? Nem beledumálni akarnak, CSAK érdeklődnek.

Talán nekik is jól esne, ha érdeklődnétek: Akciós-e még a járókeret? Megy-e közgyógyra a műfogsor, kik haltak meg a rokonságból. Minden téma, fél napra elegendő, hogy beszéljenek róla. Te vagy a kedves, jó, mert érdeklődsz.

Azért mert Ti fiatalok vagytok, Nektek tényleg van időtök. Ők meg öregek, nekik meg már nincs. Ne várd már az idős rokontól, hogy megbeszélje net fontosabb kérdéseit, tudja, mitől okos az okostelefon.

Nem gonoszok, ne azt lásd már bennük.

2013. ápr. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
50%

Jaj ne is mond, én hogy utálom ezt. Szerencsére nem a rokonok csinálják hanem idegenek, ismerősök. Ezt én nehezebben viselem.

Míg nem laktunk együtt addig azt kérdezték, utána mikor lesz eljegyzés, házasság. És képzeld alig házasodtunk össze 1-2 hét után kezdődött a mikor lesz már gyerek program. Na ezen annyira ki vagyok már akadva. Mégis mi közük hozzá. Megfogadtam ha valaki legközelebb meg meri kérdezni megmondom hogy KÖZÖD??

2013. ápr. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
24%
7-es, elég gáz, hogy szerinted az öregekkel csak gyógyszerekről meg halálról lehet beszélgetni.
2013. ápr. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Csak példának hoztam fel a kérdéseket. Mivel a kérdező írta: azért mert ők idősebbek, nekünk még van időnk.
2013. ápr. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!