Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyiből tud egy anya megélni...

Lacaa88 kérdése:

Mennyiből tud egy anya megélni a 2 gyerekkel (egyik iskolás, másik 1 éves) hogyha nem kell se albérletet se számlákat fizessen?

Figyelt kérdés
2019. máj. 24. 11:34
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
54%

Tudom, hogy vidéken más, de Pesten egyáltalán nem nehéz nettó 300 körül keresni. Egy épkézláb végzettséggel már kaparnak utánad, annyira nincs normális munkaerő.


Én egyedül keresek 350 körül pénzügyi területen, és ezzel nem is mondtam sokat, kollégáim sokkal többet kapnak.


Én egyedül magamra kb 150-180 ezret költök, ami rezsi, pipere, hobbi, kaja, bérlet stb... Ebben semmi kimagasló luxus nincs, nekem ez normális, és ez lenne a normális minden családban. Más kérdés, hogy Magyarországon a pénzügyi tudatosság egy szitokszó és akkor vagy valaki, ha minimálbérből nem halsz éhen, de szerintem ez nem a normális családmodell. Nekem a normális az lenne, hogy mindent fizetek egy hónapban, ami kell, ami egy pici plusz és a végén marad megtakarításra is. A gyereknevelés lényege szerintem nem a túlélés, hanem hogy választási lehetőséget adok a gyerekemnek. Ezt nettó 300ból még nem biztosítom. Akkor max nem jár szakadt cipőben és vihetem magán orvoshoz is. De azzal még nem lesz luxus akármit is képzeltek.

2019. máj. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
50%

Ha a gyereknek es az anyukanak minden napra van fott etel (leves es masodik) van reggeli es vacsora (vacsora nem szendvics)

Ha a gyereknek van sportja, kulon oraja

Ha a gyerek nem orokolt ruhakat hord hanem minden "novekedese" utan kap megfelelo mennyisegu ruhat

Ha az iskolas gyereknek be van fizetve az osszes iskolai kinja

Ha az anyuka autoval viszi a gyereket iskolaba es hozza

Ha a kisbabanak minosegi pelenkat, es baba cuccokat vesz

Akkor rezsi es szamlak nelkul 250 egy igazan realis ar. Ha az anyuka szeretne magara is kolteni akkor a 300 is teljesen realis !

Persze elvegetalhat 150 bol is mert ellehet, de az nem jo anyagi elet.

Ha ket szulo dolgozik, jo esetben apuka hazavisz 250 et vagy 300 at anyuka meg 200 at. Abbol mar lehet rezsit es szamlat is fizetni. Ehhez nem kell a nasanal dolgozni, csak szerezni egy szakmat vagy erettsegit.....

aki mernok az visz ha fel millat.

(De ha valaki szerencses es talpra esett meg 8altalanossal is kaphat 200 felett kicsivel, TAPASZTALAT)

2019. máj. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
45%

"Ha az anyuka autoval viszi a gyereket iskolaba es hozza" - na ez az a jelenség, amitől ki tudom tépni a hajam... hogy a drága szülők autóval furikázzák a dedeiket az 500 méterre lévő általános iskolába... állandó forgalmi dugókat okozva 1/2 8 és 16 óra környékén... miért, nincsenek a mai dedeknek lábaik?

A feltett kérdés meg szerintem a "megélni"-ről szól, nem a középosztály szintjéről.

Kérdező, olyan 150-200 eFt körül, attól függően, hogy hol laknak.

2019. máj. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
51%

Ki mondta, hogy az iskola 500meterre van hm? Azt a verziot tettem fel, amikor az iskola messze van es a gyerek mondjuk elso osztalyos meg csak tehat ne feltetlen tomegkozlekedjen egyedul.

Amit meg leirtam az nem kozepszint hanem ennek kene lennie a normalisnak. Nektek a megelhetes azt jelenti, hogy hianyt szenved barmibol is? Mert szerintem az megelhetes alatt van. A megelhetes az, amikor jut mindenre. A kozepszint az amikor felre is tud tenni, a luxus meg az amikor feleslegesen is kolthet ha akar, luxus termeket vasarolhat es meg marad is.

2019. máj. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
87%
Én azt mondom, hogy fejenként 80 ezer forinttal lehet számolni, és az a középkategória, nem nagyláb, nem is éhkopp.
2019. máj. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
84%

Hmm...

310e elek a harom gyerekemmel alberletben a fovarosban

Siman megoldhati...

Nekunk 200e marad a rezsi albi utan


Erdekes h van minden nap fot etel a gyerekeknek berlet ebedbefizetes telo zsebpenz etc...

Mindenre jut amire kell


Megjegyzes 1 egyevesre tulkep alig kell kolteni egy kozepiskolashoz kepest!

2019. máj. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

300 ezres fizetés? Ti hol éltek, Pesten? Mert aki vidéki városban él, Pl. Zalaegerszegen, itt 130-160 ezres fizetések vannak. (Gyári munkás, bolti eladó, asztalos, maszek kozmetikus, ápolónő stb.) Ismerek asztalost aki minden szombaton bemegy túlórázni, így kap meg 160-at.

Milliók élnek meg 150 ezerből... És igen én is látom, hogy 500 méterre is autóval viszik a gyereket iskolába. Meg a 300 méterre levő kisboltba is autóval járnak egy darab kenyérért. Ennyire lusták a mai emberek? Bezzeg amikor én voltam általános iskolás, akkor egyik gyereket sem vitték-hozták autóval. Hanem elgyalogoltak az iskolába és haza a gyerekek. Ma már megnőttek az igények, csak a fizetések nem.

2019. máj. 27. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!