Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Butaságnak tartjátok ha ezen...

Butaságnak tartjátok ha ezen megsértődök?

Figyelt kérdés

Nem akarok gyerekes lenni vagy annak tűnni, de régóta van egy dolog ami bánt, viszont magamban tartom.

Hosszú idő után vettem egy kocsit (1 éve már), ami részben irracionális döntés volt, mert egy gyerekkori álmot valósítottam meg vele.(azzal,hogy azt a típust választottam amit)

Egy régi autóról van szó (25 éves), de szerintem sok szempontból megállja a helyét a jelenben, bár ebbe most nem mennék bele.Ha tehetném csak hobbiautóként használnám, és a legújabb modellt venném belőle, de hát nem tehetem.

Minden hibája-baja ellenére szeretem, büszke vagyok rá.

A családom viszont kevésbé.


Nagyon sokszor szarozták már, akár csak viccelve, vagy úgy,hogy azt hitték,hogy nem hallom.Például apukámnak egyszer a főnöke hozott valamit, látta a ház előtt a kocsit, és ő állítólag "autószerelő". Aztán apukám mesélte anyukámnak, hogy itt volt a főnöke, látta a kocsimat, ő is megmondta hogy az egy szar,fos,betegágy stb...

A rokonok közül is, akikkel közeli a kapcsolat, mindig vágják a fejeket ha kérdeznek a kocsiról, rengeteg negatív kritika ér, leginkább a kora miatt.

Nem tűnik annak meg nem is egy drasztikus probléma, de engem is stresszel tölt el néha, ha belegondolok,hogy minek kellett nekem ez a kocsi.Viszont mindig arra jutok, hogy mert kell.

Kevesen értik meg, de önbizalmat adott, eleve büszke voltam/vagyok rá hogy önerőből megvettem.Büszkébb lennék ha hibátlan állapotú lenne, de nem egy roncshalmaz.

Ez az autó a részemmé vált/válik mert az én döntésem volt, egy álmom, amit megvalósítottam.

Úgy érzem,hogy ezzel engem kritizálnak, és "van elég bajom", ezen kívül is.

Sértve érzem magam, de nem mutatom és nem mutattam még ki, mert úgy érzem,hogy gyerekes lenne ezen hisztizni.

A viccesnek szánt gondolatokra még visszavágok, de ha vágják a fejeket arra nem tudok mit mondani.

Viszont egyre kevésbé szeretnék ezekkel az emberekkel találkozni, akiket alapvetően kedvelek akik a családom, de legbelül úgy megbántanak ezekkel, hogy még viccként sem értem meg.

Félreértés ne essék, nem fogom megszakítani a kapcsolatot velük azért mert rosszat szóltak az autómra, de olyan mintha 18 évesen hazamennék, hogy megvan az érettségim, és azt mondanák, hogy az egy szar, kit érdekel, a diploma az ami ér valamit, miközben azt gyakorlatilag életkoromból adódóan esélyem sincs elérni.

Így az autó is, huszonévesen esélyem sincs új autót venni az átlag magyar kezdőfizetésből.


Azt aláírom, hogy vehettem volna fiatalabb, kisebb,modernebb,problémamentesebb autót, de nem arra volt igényem.


2019. máj. 24. 22:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%
Ülj le a szüleiddel és mond el ezt nekik, így ahogy ide kiírtad.
2019. máj. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
80%
Nem butaság. Szüleid éretlenek, ennyi.
2019. máj. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
86%
Rokonaid akik ezt csinálják azok szimplán gyerekesek. Én mondanám nekik, hogy ha ennyire nagy bajuk van vele akkor nyugodtan összedobhatnak nekem egy jobb kocsira, elfogadom. Ha nem akkor meg csöndbe lehet maradni, egyenlőre ennyire futja és kész.
2019. máj. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
41%
Haver, az csak egy kocsi. Oké, neked sokat jelent. De attól még 25 éves csotrogány szegény. Oké, szüleid bunkók hogy piszkálnak vele, de akkor meg növessz pö**öt végre, és hagyd őket a fenébe. Kit érdekel mit gondolnak. Másrészről meg ne hisztizz, ha autót tudsz vezetni ne legyél nyafogós 12 éves.
2019. máj. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
90%

Én nem sértődnék meg, sőt, viccet csinálnék a kritikusaimból. Legközelebb, ha szóba kerülne a kocsim, már fel is vetném, hogy:

-adakozzanak bátran, lehet a kasszához fáradni,

-a kritika ennyi-és-ennyi ezer forintba kerül nekik szavanként, mert úk kocsira gyűjtök,

-ugyanolyan klassz kirándulásokat, élményeket lehet szerezni az új, mint a régi segítségével.

2019. máj. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
98%
Hadd nyugtassalak meg: ha új kocsit vettél volna, akkor azért szólna meg mindeki. “Minek az neked, túl drága, úgyis csak összetöröd” és hasonló nyalánkságok. Tudom, mert átéltem. Az ember viszi nagy büszkén mutatni a szüleinek, és elismerés helyett csak a fanyalgást kapjuk, ha új, ha régi. Ez van. Mi majd csináljuk okosabban, ha eljön az ideje.
2019. máj. 24. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
A mi kocsink is ilyen. De nalunk a kocsi is ragaszkodik hozzank 😂 jo persze nyilvan nem, de akarhanyszor szerettunk volna ujat venni sosem jott ossze. Felhivtuk a kereskedest, indulas elott lemondtak minket. Megneztuk a kocsit, rabolintottunk, utana nem vettek fel a telefont es meg sorolhatnam hany helyen hany fele kepp jartunk. Aztan inkabb beletorodtunk egyenlore. Kirandulni, menni vele tokeletes. Nem hibatlan allapotu de napi 300 kmert is meglehet vele tenni biztonsagosan. Lehet, hogy itt ott rohad a kulseje, de mukodik, gurul. Emlekek is kotodnek hozza. Ha lesz uj sem adnank senkinek se inkabb porosodjon a garazsban de elso auto itt is.
2019. máj. 25. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
56%

Tobbiek jokat irtak (negyeske kivetelevel). En is azt mondom, valaszolj mindenkinek, hogy adjon otvenezret, mert gyujtesz az ujra. Es, ha valaki megker, hogy vidd el valahova, akkor is legyen egy jo valaszod, hogy azt mondtad, ez oreg, szoval ezzel nem lehet, de vegyel nekem egy vadiujat es elviszlek azzal (vagy valami hasonlo)

Az en jo oreg kocsim is allandoan kopkodve volt, hogy milyen sz#r, milyen oreg, nem er semmit - aztan megis mindenki taxinak nezett, csak ide vigyel el, csak oda...

Ne megsertodj, hanem valaszolj vissza nekik!

2019. máj. 25. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Elhiszem , hogy rosszul esik . Ez szerintem nem is sértödés kérdése, hanem fáj neked ,hogy leszóljak . Az előttem írok jól megfogalmazták a dolgokat szóval nincs is mit nagyon hozzá tenni . Ne törölje velük , nehéz tudom . Engem pl mindig úgy dicsérték , hogy jajj milyen szép vagy , de .... És itt mondták a kritikákat . Mindennel kapcsolatban ez volt , szóval tudom , hogy szarul esik .

Nekem egy öreg BMW volt azzal is ezt csinálták , hogy szép , de túl öreg az egész pénzed rámegy stb. . Neked ,jó a többi lényegtelen , majd lesz fiatalabb , de akkor még beképzelt leszel , hogy minek menősködsz ,általában semmi se jó .

2019. máj. 25. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Ne fogadd el azt a kritikát ami irigységből ered. Ha szereted a kocsit, szeresd vezesd, ennyi. Ne törődj mások véleményével!
2019. máj. 25. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!