Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Butaságnak tartjátok ha...

Butaságnak tartjátok ha fiatalon ír az ember egy végrendeletet?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, de már régóta gondolkoztam azon, hogy kéne írnom egy végrendelet szerű dolgot.

Tudom, hogy ez ennyi idősen furcsa gondolat, és leszámítva, hogy sokat vezetek meg, hogy dohányzom semmi más nem jelent veszélyt az életemre, magyarul nem valószínű, hogy a közeljövőben fogok meghalni.

Mégis felmerült bennem,mert 2-3 évente halnak meg a szűkebb és a tágabb körben a rokonok, sokan daganatos betegségben, 50-60 évesen.Mindig megy a matek, hogy hogy temessük, mit akarna, stb...

Pl. én nagyon nem szeretném, hogy elhamvasszanak.

Szeretném ha a kocsimat nem bagóért adnák el, mert egyikük sem ért hozzá.A bankkártyámon lévő pénzemhez ki férhet hozzá, kié lehet, mit kinek adok.

Meg szívesen hagynék hátra pár bölcs gondolatot ami által könnyebb lehet az általam kedvelt embereknek.

Meg szeretném ha úgy temetnének el, hogy az megfeleljen annak amit most gondolok a túlvilágról.


Ezt évente,pár évente frissíteném, hogy mindig aktuális legyen.


Azt nem tudom, hogy hogy érhetném el, hogy csak a halálom után lehessen hozzáférni, és hogy meg is kapják akkor.

Ezen kívül érdekelne, hogy ki mit gondol erről, hülyeség, vagy csinálta már valaki?


2019. máj. 12. 20:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Elsőre nézz utána a szabályoknak, hogy érvényes legyen.

Ha nem az, akkor eldobják az egészet.

Nyugodtan írhatsz, semmi se tiltja.

2019. máj. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Közjegyzőnél, ügyvédnél letétbe lehet helyezni. 50 év múlva is meglesz. Annyiszor változtatod, ahányszor csak akarod.
2019. máj. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem hülyeség, a meghalás ugyanis egyáltalán nem korhatáros. Igaz, idős korban gyakrabban fordul elő, mint 24 évesen.
2019. máj. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem butaság, csak jó esetben felesleges.
2019. máj. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem hülyeség, ha te így érzed jónak.

Viszont ha ennyi daganatos ember van a családodban, én inkább egy orvost keresnék fel mielőtt a végrendeletemről gondolkozok. :D Mintha lenne ilyen genetikai tanácsadás vagy valami ilyesmi ahol kiderítheted mennyire vagy rá hajlamos. ÉLetmódváltás, stb...

2019. máj. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha az én apám is így gondolkozott volna, most nem lennénk ekkora nagy kakiban... Írj nyugodtan, annyiszor módisítasz rajta ahányszor akarsz.
2019. máj. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 lilla64 ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem butaság.Ha meggondolod magad,bármikor tudsz rajta változtatni
2019. máj. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem butaság. Ha apád elhagyott, akkor miért tartaná a markát, ha balesetben meghalnál?
2019. máj. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!