Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sajnos idén sem megyünk...

Sajnos idén sem megyünk nyaralni, eddig sem fordult elő még úgy, hogy az egész család elment volna valahová közösen. Szeretnék már elmenni valahoá az egész családdal, nem drága nyaralásra, hanem pl, közelbe valahová. Hogy szedjem rá anyuékat?

Figyelt kérdés
Ők olyan állandóan otthonülő típusok,nem szeretnek sehova se járni,pedig még fiatalok.Gondolom,jobb lenne a kedvük is utána,mert társaságba se járnak,munka után csak ülnek otthon szomorúan.
2010. júl. 8. 12:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én 21 éves nő vagyok. Van egy 18 éves hugom. Egyszer sem voltunk közösen családilag nyaralni, soha. Még a Balatont sem láttam egyszer sem. A szüleim egész évben dolgoznak, minden nap, vasárnap is, télen van 2 hét szünet és ennyi. Volt, hogy karácsonykor is dolgoztunk. Kiskoromban én is szomorkodtam, amikor más ment nyaralni, mi meg soha nem mentünk sehová, de ez van. Mentem táborba, Németországba, Ausztriába. Azért dolgoznak, hogy nekünk jobb legyen. Hidd el ki lehet bírni :) Menj el egy táborba :)
2010. júl. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi a Bükk mellettlakunk, néha rá lehet beszélni a szüleimet, hogy menjünk ki egy-egy délután a hegyekbe, de igazi nyaralásra nincs pénzünk sajnos már évek óta.
2010. júl. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
köszi a választ,de szomorú vagyok,mert én vagyok az egyedüli az osztályban,aki sohasem megy sehová
2010. júl. 8. 12:26
 4/15 A kérdező kommentje:
utolsónak:én is valami ilyesmire gondoltam,de az anyum az nem tud kikapcsolódni,gyakran csinál felesleges dolgokat,ahelyett, hogy leülne pihenni
2010. júl. 8. 12:28
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát aztán, mi van akkor, ha te vagy az egyetlen az osztályban? Nálunk meg én vagyok az egyetlen, aki még nem volt külföldön, de ezen nem kell fennakadni, nem a világváge. Ha nyaralni akarsz, keress nyári munkát és a pénzből menjetek el valahová a barátnőiddel! A szüleidnek meg ha látják, hogy te utazgatsz, hátha megjön a kedvük és elmentek majd együtt is valahová.
2010. júl. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én 15 éves lány vagyok.

Mi sem járunk sehová mert nincs pénz rá mióta elváltak a szüleim, meg most megélhetési gondokkal küzdünk.Bár még a válás elött se nagyon mentünk kikapcsolódni de nyáron sokszor mentünk Délegyházára valami tóhoz.Én még barátokkal kikapcsolódni sem tudok elmenni mint pl egy moziba.És hát így az évek alatt én is ilyen otthon ülős lettem. Igazából már megszoktam. A nyári szünetet is itthon töltöm.

2010. júl. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
utolsónak:sajnos én is otthonülős lettem ez miatt,mert kiskoromban sem jártunk sehová,ez lett a megszokott,ezért cikiznek is sokan,ráadásul kevés barátom van,akik messze laknak,ezért az egész nyári szüntettől undorodom
2010. júl. 8. 12:39
 8/15 anonim ***** válasza:
Van testvéred?Azért kérdezem, mert most van egy nagyon jó pályázati lehetőség üdülési csekkre.Az a feltétele, hogy a szülők fizetése fejenként nem haladhatja meg a bruttó 130.000.-Ft-ot, és 2 vagy több gyereket nevelnek.A felnőttek után 15000 az önrész gyerekek után pedig 5000-ezzel szemben felnőttek után 40.000-ért, gyerekek után pedig 25000-ért jár /fő az üdülési csekk.Ez egy 4 tagú családnál úgy néz ki:anya, apa gyerekek(2) befizetnek 40.000.-Ft-ot és kapnak 130.000.-Ft-ért üdülési csekket-abból azért már el lehet menni nyaralni.Mindent megtaláltok a www.udulesicsekk.hu oldalon a pályázatoknál és ez a SZOLIDARITÁS elnevezésű pályázat.Sógornőmék 2 napja kapták meg a levelet, hogy nyertek és miután befizetik az önrészt már küldik is a csekkeket.szeptember 15-ig lehet csak igényelni.
2010. júl. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

mi se igazán szoktunk eljárni, ezért utáltam amikor sulikezdéskor mindenkit egyenként körbekérdeztek a tanárok.mindenki sorolta...én meg azzal jöttem,hogy strandon,falun...

néha elszoktunk menni...ide oda...de nem nagy szám.mondjuk,legalább együtt van a család.

2010. júl. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
nem magyarországi vagyok,nem anyagi okok miatt nem megyünk sehová,hanem azért,mert ez lett a megszokott,otthon meg gyakoriak a veszekedések,amiből már elegem van
2010. júl. 8. 12:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!