Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nálatok is ekkora dolog a...

Nálatok is ekkora dolog a családi vacsora?

Figyelt kérdés

Apu sokat dolgozik nálunk, ő tartja el a családot, reggel 7kor autóba száll, 1 órára van a munkahelye, és 7 vagy 8ra szokott itthon lenni.

Amiért ilyen kevesen látjuk, anyu minden este 7re hazarendel/ nem enged el 8 utánig, mert családi vacsora van.

Nem azt mondom, hogy baj, de néha amikor haverokkal lennék, nagyon alkalmatlan az a 7óra. Ha van nálam valaki ,el kell küldenem 7kor mert vacsorázunk, vagy hazarendelnek haveroméktól, hogy vacsorára otthon legyek.

Anya nagyon jól főz, nem arról van szó, meg imádom a családom, de ezzel ki tud idegelni.

És ilyen kényszer helyzetbe tud hozni, mert otthon kell lennem, de ha tiltakozok, akkor meg jön a lelki terror, hogy útálom a családomat, és hogy nem jelentenek nekem semmit (anyutól jön ez)

Apu bankban tanácsadó, szóval keveset látom hétközben, és az egy rendes alkalmam van napközben látni, és sajnàlom is, de egyszer kétszer ha úgy alakul, akkor túl élem, ha aznap nem látom, csak másnap reggel.

És tudom, örülök, hogy főznek rám, meg van egy szerető családom, de nagyon program ellenes tud lenni a “szent vacsora”


18/f



2019. jún. 10. 23:41
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
78%

Ha van nálam valaki ,el kell küldenem 7kor mert vacsorázunk


hazajöttek a szüleim kajávál és kajáltunk majd a lánynak haza kellett mennie,


Utóbbit egy hete írtad. Most akkor mi az igazság?

2019. jún. 11. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem minden családban van olyan, amit a gyerek kényszeredett marhaságnak tart, és az agyára megy. Nálunk is volt, igaz, nem a vacsora, de hidd el, majd lazulni fog. Majd ha egyetemre mész és nem fogsz tudni hazamenni, mert pl. órád lesz olyan időben, ami miatt nem fogsz tudni hazaérni, vagy eleve nem is fogsz otthon lakni, megszabadulsz ettől a nyomástól. Addig meg sajnos, el kell visleni, akkor is, ha nem tetszik. Nem te hozod a szabályokat, és láthatóan ez valami szimbolikus dolog miatt (kontrollmánia is közrejátszhat) fontos a szüleidnek, annyira, hogy semmibe veszik a te igényeidet. Majd lazítod, amíg meg otthon vagy, nem érdemes szítani a feszültséget, úgyis csak Te szívod meg. Ilyennek magyarázhatod, hogy a nap 24 órájéból neked miért pont az az egy óra macerás, amikor otthon kell lenni vacsora miatt...
2019. jún. 11. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
28%

Ez az "előnye" a MamaHotel, PapaBank használatának.

A körülményeket, a használat feltételeit nem a használó szabja meg.

.

' nagyon program ellenes tud lenni a “szent vacsora” '

Dehogyis program ellenes! - csupán eltartóid szabják meg a programot.

Milyen elven akarod, hogy eltartóid alkalmazkodjanak hozzád?

Miért akarsz a nyúl kezébe puskát adni és kinevezni fővadásszá?

2019. jún. 11. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
78%

Szia!

A véleményem az hogy nagyon szép családi szokás a közös esti vacsora, de azért ilyen szinten ez már túlzás. Suliidőszakban még meg lehet érteni, mert már este 7-kor úgy is otthon vagy mert tanulni kell, házit csinálni, meg időben lefeküdni mert másnap suli. De pár nap és itt a nyáriszünet. Megértem hogy mostmár szeretnél esténként kicsit kimaradni a haverokkal, és nem mindig este 7-kor otthon lenni csak a vacsora miatt. Szerintem valamelyik nap a vacsora vége felé említsd meg hogy nagy gond lenne-e hogy heti pár alkalommal nem vennél mindig részt a közös vacsorán. Mond meg a szüleidnek hogy beszéljék meg hogy heti hány alkalommal maradhatsz ki. Ha kevésnek tartod ( kb heti 1 alkalom ) akkor próbálj alkudozni. Hogy pl. többet segítessz a házi munkában a több kimaradási napért cserébe. Meg van még egy ötletem. Ajánld fel azt hogy a vasárnapi ebéd, és vacsora mindig szent lesz, azon mindig ott leszel. Szerintem meg lehet ezt szépen beszélni. Ha látják rajtad hogy kedves és tisztelettudó vagy, akkor biztos engedékenyek lesznek veled szemben :)

Sok sikert!

2019. jún. 11. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
61%
Miért nem itt válaazolsz? A privire nem vagyok kíváncsi.
2019. jún. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is közös vacsora a szokás. Tehát olyan nincs, hogy valaki becuccol zabálni a TV elé vagy mindneki akkor eszik, mikor eszébe jut, viszont ha valakinek programja van, akkor nyilván nem jön haza, hanem előtte szól, hogy nem lesz otthon vacsira.
2019. jún. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!