Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Testvérnek esküvőre mennyit...

Testvérnek esküvőre mennyit illik adni?

Figyelt kérdés
Az anyagi helyzetük sokkal jobb, mint nekünk. Saját házban laknak, mi albérletben, nekik megvan mindenük. Csak vacsora lesz, a közeli hozzátartozók lesznek ott. Ti mennyi pénzt adnátok? Ráadásul utana két héttel egy másik lagziba vagyunk hivatalosak, az ovekere felkészültünk, ok 3 hete találtak ki. Kicsit ciki, de 2 lagzi mellett majd be kell érnünk a vajas kenyérrel egész hónapban.
2019. jún. 19. 22:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
12%
20 ezer.
2019. jún. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
60%
Én teszvérnek alapból nem pénzt adnék. A kevésbé közeli ismerősöket nem ismered úgy, nekik az a legjobb. De tesónak tudod, mi van otthon, tudod, milyen a humora, tudod, miket szeret. Élményajándék pl szerintem sokkal jobb, abból meg vannak olcsóbbak is.
2019. jún. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%
Biztos, hogy nem adnék a nálam jobbmódú testvéremnek pénzt. Főleg, ha megvan mindenük, inkább vennék valamit, de szerintem is az élmény a legjobb. Persze az is pénzbe kerül, szóval a problémát nem oldja meg.
2019. jún. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
58%
Mi nem ajándékozunk testvérnek esküvőre, hanem segítünk, amiben tudunk. Cipekedés, rokonok elszállásolása, bármi.
2019. jún. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
28%
Az élmény tunik nekem is a legidealisabbnak, valami szép nagy kosarat venni
2019. jún. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
61%
Keress valami wellness hétvégét jó hosszú felhasználási idővel egy kupon oldalon olyan értékben, amit rá tudtok szánni. Vagy fizessétek szép kártyával ha van, nem kell tudniuk mennyibe került, de biztos örülnének.
2019. jún. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
67%
Csak annyit, amit pénztárcánk elbír. Pár ezer Ft vagy valamilyen apró ajándék. Vendégtől különben sem illik megfizettetni a vendéglátást.
2019. jún. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
12%
#5 az marha nagy élmény, főleg ha többen vesznek és valahogy el kell vinni és utána el kell rakni, igazi élmény!
2019. jún. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mennyit illik, de az egyik testvérem úgy volt vele, hogy így is elég sokat segít neki a család, nem várt még pénzt is mellé. Hímeztem azért neki egy terítőt a kis asztalukra, mert akkor költöztek és tudtam, hogy nincs terítőjük, na meg részben én sofőrködtem, ami azt jelentette, hogy egy korty alkoholt nem ittam :). A bátyáméknak nagy esküvőjük volt, tudtam, hogy túl sokat költöttek rá, az anyagi helyzetem javult valamivel, úgyhogy 30 ezret adtam, a későbbi férjem még valamennyit a menyasszonytáncba, de a másik két tesóm nem állt akkor úgy, ők nem adtak pénzt és nem is lett belőle sértődés. A mi esküvőnkön a testvéreim és a közeli barátok sokat segítettek, nem vártam tőlük még pénzt is.

A tesód valószínűleg sejti, hogy állsz anyagilag. Szerintem menj oda hozzá, hogy miben tudsz segíteni az esküvőnél: díszítés, fuvar, ital beszerzés, rágcsálnivaló ... hogy érezze a törődést. Ezek sokszor többet érnek, mint a sok pénz, mert levesz egy kis terhet a vállukról. Ha olyan a viszonyotok, nyíltan is megmondhatod neki, hogy szeretnél hozzájárulni az esküvőjéhez, mert a tesód, de nem állsz jól anyagilag.

2019. jún. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Vegyetek több sorsjegyet mondjuk 5 ezer ft értékben és rakjátok be egy képkeretbe, vagy virágcsokrot is lehet belőle csináltatni.

Meg egy 5 ezrest mondjuk bedobtok menyecske táncba ez bőven elég.

[link]

2019. jún. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!