Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Testvérnek ha esküvője lesz,...

Testvérnek ha esküvője lesz, mennyi pénzt illik adnom?

Figyelt kérdés

Igazából féltestvérek vagyunk, apánk közös.

A kapcsolat elég távolságtartó, bár egy háztartásban nőttünk fel (hugom 14 évvel fiatalabb, mint én).

Valamikor nagyon közel álltunk egymáshoz, de most az utóbbi pár évben eléggé eltávolodtunk egymástól.

Ilyen esetben kiemelten sokat adnátok, mert testvér? Vagy csak amennyit illik (tehát kb. a saját fogyasztásomat)?



2018. jún. 30. 18:53
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
olyan 20 a minimum szerintem ilyenkor
2018. jún. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Én 50et adtam a nővéremnek. Ennyi volt a maximum amit tudtam adni neki. De én nekem nagyon szoros a kapcsolatom vele. A 20 szerintem is korrekt. Esetleg sorsjegyeket is vehetsz esztétikusan átadva .
2018. jún. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

A lehetőségeidtől függ.

Én 20-at adtam barátnőknek, barátoknak. Szóval, ha testvér és megtehetem, akkor neki ennél többet adnék.

2018. jún. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy multinál dolgozok, átlag felett keresek, és egyedülálló vagyok. Adhatnék jóval többet is, akkor is megtegyem, ha az utóbbi időben olyan langyos lett a kapcsolatunk? (Főleg ő tart távolságot valamiért.)
2018. jún. 30. 19:21
 5/20 anonim ***** válasza:
62%

4: És? Akkor most valahogy szeretnéd ezért megbüntetni?

Nem gyerekes ez egy kicsit? :)

2018. jún. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha olyan helyen lesz az esküvője, vagyis inkább a lagziról beszélünk - gondolom -, akkor 20 ezer kb. a fogyasztásod. Testvérnek (mivel együtt nőttetek fel, és mégiscsak a testvéred), ha megteheted anyagilag, akkor illik többet adni. Te tudod, hogy állsz anyagilag. Remélhetőleg csak egyszer megy férjhez. :)
2018. jún. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
6. vagyok. Látom, közben írtál, hogy jól keresel. Adj, amennyit gondolsz. De ne csak a saját fogyasztást.
2018. jún. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

5-ös, nem büntetni akarom, csak nem ugyanaz egy igazán jó testvéri kapcsolat, és egy szinte semmilyen testvéri kapcsolat (az utóbbi pár évben lett ilyen).

Lehet, hogy el se fogadná, ha adnék mondjuk párszázezret. Nem akarom zavarba hozni, önérzetes nagyon. (Én amúgy pasi vagyok).

2018. jún. 30. 19:32
 9/20 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező, ez oké, de szerinted mi lenne? Visszaadná, hogy bocs, tesó, nem fogadom el? Mert távolságot tartottam veled, nem volt rád időm mostanában, és ezért nem érdemlem meg?

Én azért átlag felett adnék.

Vagy beszállnék a költségekbe, azt mondanám, fizetem a virágokat, vagy a tortát, vagy a fotózást.

Más lenne persze, ha átlagbérből tengődnél, de így...

2018. jún. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
93%
Eleve van menyasszonyi tánc amikor van egy tároló amibe a pénzt kell rakni és utána táncolni az arával... Én a tesómnak 30.000 adtam amikor táncolt a felesége és vettem nekik nászajándékot ami 13.000 ft volt. Tehát összeségében kapott tőlem 43.000-ret. Szerintem ha nem jó vele a kapcsolatod és ahogy olvasom nem nayon szeretnél nagy összeget adni, akkor dobj be neki 2 db 10.000-t. Sötétben úgy sem látszik :)
2018. jún. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!