Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családtagok, ismerősök...

A családtagok, ismerősök miért érzik már-már kötelezőnek, hogy gyermeknevelési tanácsokkal lássanak el és mindenbe beleavatkozzanak?

Figyelt kérdés

Néha a falra tudnék tőlük mászni, mikor jönnek az "én nem akarok beleszólni, de szerintem" kezdetű tanácsaikkal. Azt már megszoktam, hogy az idegenek néha beszólogatnak, de az, hogy még a minket jól ismerő emberek egy része sem képes magát türtőztetni, az már kicsit sok. Pontosan tudják, hogy mindhárom gyereknél vannak problémák, tudják, hogy mennyit küzdünk és mégsem tudnak leállni.


A mai napon épp az egyik nagynéném borított ki, mikor a kisfiamnak megpróbált meggyet erőltetni a szájába, miközben tudja, hogy a piros ételektől fél, dührohamot kap tőlük. Az eredménye hatalmas üvöltős kiborulás volt, amitől a másik két gyerek is befeszült. Mire megnyugtattuk őket a családi ebédre már remény se volt, a társaság fele hazament (sajnos a normálisabb fele) és még vagy egy órát hallgathattam, hogy mit is kellene másként csinálni és persze ment a bűntudat keltés is, hogy miattam nem tudtuk megünnepelni anyu születésnapját...


2019. júl. 7. 21:46
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
69%

Sajnos nem minden gyerek "normális". A kérdező le is írta, hogy náluk is gondok vannak, bár nem részletezte, hogy mi a baj.

Egy normális család ilyenkor tekintettel van a helyzetre, betart alapvető szabályokat pl. nem tukmál semmilyen ételt a gyerekre. Kérdés, hogy hol voltak eközben a szülők, hogy-hogy nem állították le azonnal a kedves rokont? Talán jó lenne a legközelebbi vendégségnél úgy szervezni a dolgot, hogy ha anya és apa el is vannak foglalva, legyen egy megbízható felnőtt, aki jól ismeri a gyerekeket és elég határozott, hogy elhárítsa az ilyen veszélyeket.

Amelyik rokon meg megsértődik, annak úgy kell. Mehet haza.

2019. júl. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
43%
Azért érzik úgy, mert primitívek. Mert azt hiszik, hogy ők mindent jobban tudnak (valójában ezt épp önmaguk előtt akaják bizonygatni.) Mert nem tudnak intelligensen, empatikusan viselkedni. Ezzel a nagynénivel nem találkozol többet. Ha több is van ilyen, akkor a többivel se. Egyáltalán soha. Legközelebb a temetésén, ha arra egyáltalán el akarsz menni. Akkor se, ha anyád megsértődik. Egyikőtök se fogja a másik hiányát sajnálni.
2019. júl. 7. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

A családi összejövetelek nálunk szoktak lenni, mert itt férünk el kényelmesen, anyu is itt lakik.

A legfőbb szabály, hogy a gyerekek szobái tabuk a vendégek részére, mert ők oda tudnak elvonulni, ha sok nekik az egész.

Nagynéném a kicsit kihívta a kertbe, hogy hozott neki szókeresős újságot, de kint felejtette a táskájában. Valóban hozott, de meggyet is és megpróbálta a szájába tömni.


Mint már írtam is, sajnos nem jókedvükben reagálnak másként a gyerekek. Rendszeresen járunk fejlesztésre és pszichiáterhez is. Ezt a rokonok is tudják, hiszen évekig jártuk a különböző orvosokat mire mindhárman diagnózist kaptak. Mindezek ellenére néhányan makacsul ragaszkodnak a "csak neveletlen ez a gyerek" megállapításhoz.


Nem őrjöngtek, de az autizmussal sajnos járhat néhány kellemetlen tünet is. A durva része kb 40 perc volt, utána már minden ment tovább, mintha elvágták volna a kiborulást.


Anyu a nővérére mérges, ezt meg is mondta neki, sőt mikor végre elcsitultak a dolgok ki is tessékelte a házból.

2019. júl. 7. 23:46
 14/27 A kérdező kommentje:

Nem azt írtam, hogy őrjöngtek, csak kiborultak.


A kicsi ma például ülve dűlöngélt, befogta a fülét és közben fülsiketítő hangon visított és artikulálatlanul kiabált, amíg kicsit le nem nyugodott. Utána meg a teljes megnyugvásig a kedvenc újságjait rakta újból és újból sorba. A testvéreire a visítás és a vendégek hirtelen nyüzsgése volt rossz hatással, de ők sem őrjöngtek csak a megszokott vészreakcójukat produkálták.


Szerencsére nem túl gyakori, hogy mindhárman egyszerre bukjanak ki, de annál öngerjesztőbb a pánikolásuk ilyenkor.

2019. júl. 7. 23:58
 15/27 anonim ***** válasza:
67%
Nagynéd nem normális. Ne engedd többet kettesben lenni a gyerekekkel.
2019. júl. 8. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
67%
Kérdező, nem kötözködni akarok, de egy fogyatékos gyerek után miért vállaltatok még kettőt? Őszintén érdekel. Én biztos nem szültem volna az első után, elvetetem ha terhes leszek.
2019. júl. 8. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
31%

Na, így már más a leányzó fekvése, ha betegek a gyerekek és azért nem eszik meg a pirosat. Ezt mondjuk leírhattad volna. Így már egyértelműen a családtagjaik idióták.


"Kérdező, nem kötözködni akarok, de egy fogyatékos gyerek után miért vállaltatok még kettőt? Őszintén érdekel. Én biztos nem szültem volna az első után, elvetetem ha terhes leszek." Ha valakinek sérült gyereke születik, akkor miért törvényszerű, hogy az összes az lesz?

2019. júl. 8. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

Kedves 18-as válaszoló!


Honnan kellett volna tudnom, hogy autisták lesznek? Azt sem tudtam, hogy van ilyen. Azon aggódtam, hogy az összes elvégezhető szűrésre eljussak (UH, vérvétel, amnio), hogy kizárjuk a kiszűrhető rendellenességeket.

A nagy 3,5 éves volt mikor a legkisebb tesója megszületett. Akkor még úgy tűnt minden rendben van. Amíg picik voltak nem volt semmi jele, utána meg mintha összeomlana egy kártyavár.

2019. júl. 8. 00:36
 19/27 anonim ***** válasza:
59%

A nyitókérdés után sejtettem, hogy autisták a gyerekek vagy valami hasonló gond van.


Én már azt kisebb csodának tartom, hogy önmagában a nyüzsgő tömeg nem borítja ki őket. Eleve átgondolnám, vajon tényleg ekkora összejövetellel és pont tinálatok kell-e megünnepelni a név- és születésnapokat. Akkor meg eleve nem csinálnék ilyet, ha akad olyan rokon, aki számára nem evidens, hogy az autistára tekintettel kell lenni.


Írtad, 40 perc csúszást okozott ez a probléma. Számomra továbbra is érthetetlen, miért nem voltak képesek ezt felnőtt emberek kivárni. Netán ők is autisták és képtelenek a felnőttől elvárható önfegyelemre????? :DDD

A levest újra lehet melegíteni, a húsokat, köreteket mikróban meg lehet melegíteni.

Az egyetlen, akit el kellett volna zavarni, a bajkeverő nagynéni. Őt pl. ezek után soha nem engedném be a lakásomba, ill. a gyerekekkel nem mennék oda, ahol ő is megjelenik.

2019. júl. 8. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
75%
Komolyan mindhárom gyerek autista? Erre mégis mekkora az esély? O.o
2019. júl. 8. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!