Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családtagok, ismerősök...

A családtagok, ismerősök miért érzik már-már kötelezőnek, hogy gyermeknevelési tanácsokkal lássanak el és mindenbe beleavatkozzanak?

Figyelt kérdés

Néha a falra tudnék tőlük mászni, mikor jönnek az "én nem akarok beleszólni, de szerintem" kezdetű tanácsaikkal. Azt már megszoktam, hogy az idegenek néha beszólogatnak, de az, hogy még a minket jól ismerő emberek egy része sem képes magát türtőztetni, az már kicsit sok. Pontosan tudják, hogy mindhárom gyereknél vannak problémák, tudják, hogy mennyit küzdünk és mégsem tudnak leállni.


A mai napon épp az egyik nagynéném borított ki, mikor a kisfiamnak megpróbált meggyet erőltetni a szájába, miközben tudja, hogy a piros ételektől fél, dührohamot kap tőlük. Az eredménye hatalmas üvöltős kiborulás volt, amitől a másik két gyerek is befeszült. Mire megnyugtattuk őket a családi ebédre már remény se volt, a társaság fele hazament (sajnos a normálisabb fele) és még vagy egy órát hallgathattam, hogy mit is kellene másként csinálni és persze ment a bűntudat keltés is, hogy miattam nem tudtuk megünnepelni anyu születésnapját...


2019. júl. 7. 21:46
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
98%

Most csak a fő kérdésre reagálok: nálunk a családban is van egy fiatal pár, aki állandóan arra panaszkodik, hogy az anyós beleszól a gyereknevelésbe, azaz tanácsokat ad. Ez a házaspár észre sem vette, míg nálunk volt, hányszor kezdte úgy a mondatot, hogy "nem akarok beleszólni, de..." miért világos a kárpit, miért nem inkább másik szolgáltató, vegyek x. márkájú edényt, sokkal jobb.

Persze, ezt nehezebb észrevenni, mint azt, ha a mi dolgainkba akarnak beleszólni.

Ez most csak mellékes volt, de ha menyezet-támasztás nélkül tudod mondani, hogy te nem adsz tanácsokat senkinek, te is kérheted, hogy neked se tegyék.

2019. júl. 8. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
77%

Mindenkinek joga van a véleményéhez, nekik is. Neked meg jogot van azt csinálni, amit akarsz.

Mondjuk néha érdemes félretenni a dacot és hallgatni másokra.

2019. júl. 8. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
50%
Azért ha egy családban minden gyerek auti, ott felmerül a hibás dg és tényleg csak neveletlen egyik-másik. Ennek a valószínűsége kb nulla.
2019. júl. 8. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
59%
Mondjuk ha 3 gyereketekből 3 problémas, lehet hogy nem ártana megfogadni néha a tanácsokat...mert nem véletlenül adják őket.
2019. júl. 8. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
87%

Egyáltalán nem olyan kicsi az esélye annak, hogy 3-ból 3 gyerek autista legyen.

Ha az első gyerek autista, akkor a másodiknak kb. 15% esélye van erre. (Most nem fogok linket keresni a pontos értékért, de ott a google).

Tehát ha az első autista, akkor arra az esély, hogy a következő kettő is az legyen az: 0,15 * 0,15 = 2,25%. Ez azért nem olyan pici. Ennél sokkal kisebb az esélye lottón nyerni, aztán mégis mennyien nyernek :)

2019. júl. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
64%

Pedig sajnos nagyon is lehetséges. Nekem első fiam autista lett. Mikor még nem is gyanakodtunk,hogy valami baj lesz,lett egy kislányunk,aki teljesen egészséges lett. Később elváltam,majd az új kapcsolatban szerettünk volna egy közös gyereket. Kisfiú autista lett,a kislány egészséges. Az orvosok csodálkoznak,hogy ilyen hogy fordulhat elő.

Sajnos az ilyen rokonoknak fogalmuk sincs arról,hogy neked mennyi energiába kerül ezeket a gyerekeket napról napra ellátni. Ezek azt sem tudják mi az autizmus. Biztos megmondanám nekik,hogy ahelyett hogy téged csesztetnek,olvassanak egy kicsit a témáról. Főleg a nagyménit világosítanám fel,hogy a gyerekben ezek a feleslegesen erőltetett dolgok csak akadályozzák a fejlődésben.

Az én fiam pl nem ette meg a gyümölcsöt soha. Sem a főtt ételt,és mégis egy pici vashiányon kívül mindig rendben van a vérképe.

Még annyit,hogy általában azok a rokonok szoktak így viselkedni,akik inkább téged sajnálják,és akaratukon kívül a gyerekeket hibáztatják,amiért ők betegek. Azt gondolják hogy a megfogadott tanácsaiktól rendbe jönnek a gyerekek. Inkább azt érzed meg velük,hogy fogadják el úgy őket ahogy vannak,mert nekik is ez a legjobb.

2019. júl. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
64%
Csak a kérdésre válaszolok, nem az általad ismertetett esetre: mert idióták. Saját életüket nem tudják/nem akarják irányítani ezért úgy gondolják másokét fogják. Cseppet is intelligens ember nem tesz ilyet. Egyáltalán nem kell velük foglalkozni.
2019. júl. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!