Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A volt feleségem elrontja a...

A volt feleségem elrontja a gyerekeinket. Mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés
A feleségemmel lassan 10 éve váltunk el, van 3 lányunk, akik vele maradtak a vàlás után. 25, 23 és 21 évesek, a 2 nagyobb dolgozik, a kicsi még tanul. A nevelésük teljesen el lett rontva. A nagyobbik és a középső úgy szórja a pénzét, ahogy akarja, még egy jelképes összeggel sem kell beszállniuk a költségekbe, de ugyanúgy esznek,hasznàlnak mindent a háztartásban. Na nem mintha sajnálnám tőlük, de így nem tanulnak semmit az életről,a pénz beosztásról vagy egy háztartás vezetéséről, amire lányok lévén pedig nagy szükségük lenne. Ráadásul nem az önálló èletükre spórolnak, hanem elverik felesleges és drága dolgokra,bulikra,nyakló nélkül shoppingolnak, ruhák(kirívó ruhák),cipők, ékszerek,szolárimtól kezdve minden butaságra. A kicsi is hasonlóan elszórja az ösztöndíjait, és ugyanúgy megkapja a drága cuccokat. A feleségemnek pedig ezzel semmi baja,még biztatja is őket,hogy költekezzenek,érezzék jól magukat,nem hajlandó és nekem sem engedi hogy jobban fegyelmezzem őket. Ráadásul hisztisek lettek, ha valami nem úgy van ahogy akarják jelenetet rendeznek, nem lehet velük beszélni olyankor,nem hallgatnak senkire. De persze ha az anyjukon múlik akkor minden úgy van ahogy ők akarják. Lenézik az egyszerű embereket, néha úgy érzem engem is(visszabeszélnek,gúnyolódnak), de a szüleimet biztosan,mert már szóva tették,szóval semmi erkölcsi értéket nem adott át nekik. Folyamatosan buliznak,pasiznak,szabad kezet kaptak, akkor rendeznek otthon házibulikat amikor akarnak és azt csinálnak közben amit akarnak, ihatnak, pasikat hordhatnak haza, bármit.A kissebbik lányunknak azt is megengedte,hogy összejöjjön egy arab gyerekkel,csak a "szerencsén" múlott hogy hamar lecserélte másik pasira. A nagyobbiknak van egy viszonylag komoly barátja,mégsem változtat semmit az életvitelén,z anyja sem ösztönzi rá, pedig így mi lesz vele ha férjhez megy? A volt feleségem meg büszke rájuk is meg magára is , amiért "mindent " megad nekik. Tudom, hogy jóformàn késő, de változni sosem késő, és a jövőjükről van szó.
2019. júl. 9. 08:12
1 2 3 4
 1/33 anonymousreview60 ***** válasza:
84%

Mostmár alapvetően semmit nem tehetsz. A személyiségük nagyon ngy százalékban már kialakult. Változni persze mindig lehet. Annyi lehetőséged maradt, hogy ha a szorult helyzetükben miértet keresnek a helyzetre, megoldást a problémára, akkor rámutatsz. Ezt nagyon nem kioktató stílusban kell tenni, különben elriasztó, az ő esetükben kiemelten az lenne.

Legkésőbb akkor majd megtanulják a leckét, amikor 1. a saját rezsit fizetik (ez eléggé kijózanító), vagy 2. a pasi kéri a felét vagy ha 3. a pasi fizeti az egészet, de szerinte ehhez képest ők nem elég "kezesek".

2019. júl. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
48%

A helyedben en elzarnam a penzcsapot.

Vagyis te egy petakkal se tamogasd oket tovabb

Max ami kotelezo a tanulo lanyodnak. De en azt is megszuntetnem ha lehetseges. Marmint ha fizetsz gyerektartast meg.

2019. júl. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
93%
Az, hogy hogyan álnak a pénzhez, az nem most alakult ki. A pénzügyi kultúra hosszasan alakul ki. Az utóbbi 10 évben nem tűnt fel, hogy nem tudnak bánni a pénzzel? Mostmár nem nagyon fognak változni.
2019. júl. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
90%
Igen, akartam kérdezni hogy honnan van pénz minderre?
2019. júl. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
85%

Vannak dolgok amiven igazad van eléggé költekező ez az életmód. Másrlszt, egy felnőtt embepárkaöcsolatához nem kell szülöi engedély, kíváncsi vagyok hogy képzelted el a tiltását egy arabbal való kapcsolatnak. Neked abszolút nem volt lehetőséged az elmúlt huszonévben nevelni őket? Sose éltél velük, neü volt láthatásra alkalmad? Mert ha volt akkor előbb utóbb azért lehetséges huogy a tőled tanultak is meg fognak látszani, hidd el.

Előbb utóbb önálóan akarnak majd lakni és az anyjuk pénztárcája is véges, megtanulják legfeljebb a saját kárukon. Ha meg nem szorulnak majd rá a beosztásra, akkor miért is tennék?

2019. júl. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
83%
Annyira utálom az ilyen "A volt feleségem elrontja a gyerekeinket" kérdéseket. Te hol voltál az utóbbi 10 évben? Nyugodtan kérhettél volna közös felügyeletet és akkor már nevelhetted volna a gyerekeidet. De persze sokkal könnyebb mást hibáztatni.
2019. júl. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
79%

#1

De jót nevettem. (Már bocs kérdező )

2019. júl. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
Mivel a válás után elköltöztem 260 km-re nem tudtam annyira beleszólni a nevelésükbe mint kellett volna. De amíg velük otthon meg lehett nézni őket, szinte példás gyerekek voltak,jól tanultak, szót fogadtak, megadták a tiszteletet másoknak. És de, láttam eddig is hogy nem jól bánnak a pénzzel, de amíg nem volt saját fizetésük nem volt ilyen drasztikus a helyzet.
2019. júl. 9. 09:08
 9/33 anonim ***** válasza:
73%
Es komolyan mar amikor felnottek es kezelhetetlenek te akkor akarsz beleavatkozni? Ez vicc. Gondolom 10 ev alatt is jartal hozzajuk es lattad hogyan bannak a penzzel, nem a volt feleseg kizarolag a hibas, ugyan ugy te is es hiaba mondod hogy milyen tavol voltal stb stb... Oke en soha nem sminkeltem, eletemben 3x voltam szoliban, sosem jartam bulizni de ilyen fiatalon mindeni ugy eli az eletet es ugy eli ki magat ahogy akarja. Ha elveri a penzet az o dolga es majd ha valamire nem telik majd talan eszbe kapnak. Te ez ellen semmit nem tehetsz plane ha az anyjuk is tamogatja oket, ha a volt feleseged fiatalon szult es nem elte ki magat akkor ne csodalkozz hogy tamogatja oket, a volt feleseged nem elte ki magat de legalabb a lanyaitok igen, akarhogy is a maguk furcsa modjan. Jobb mintha az osszes terhes lenne mint sok mas fiatal. Gondolom nem akarjak elbacni es elkotelezodni, elnek es kesz. Ha van mibol es megtehetik akkor egeszsegukre. Nem sok beleszolasod van plane hogy felnottek igazabol senkinek semmi koze. Es ezzel nem vedem oket csak mondom,semmi remeny maguktol kell rajonniuk
2019. júl. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
11%

Figyelj, én nem ismerem a körülményeket, de ezt pont ugyan annyira a te hibád, mint az exedé.

Az exed engedélyezte ezt a magatartást, de te is - gondolom adtál nekik pénzt, nem nevelted őket, nem volt erős, szigorú apai (vagy akármilyen szülői) jelenlét az életükben.


Megértem, hogy neked is biztos megvoltak a magad problémái az elmúlt 10 évben és talán nehézségeid adódtak amik miatt nem tudtad rendszeresen látni a lányaidat, de ez nem mentesít az alól, hogy te ugyan úgy felelős vagy a jelenlegi helyzetért. Te ugyan úgy a szülőjük vagy, mint az anyjuk, ugyan annyira a te felelősséged volt nevelni és a jó úton terelni őket, mint az anyjuké. Tehát a cím nem helyes, vagy "Az exemmel elrontottuk a gyerekeinket" vagy "Az exem elrontotta a gyerekeinket én meg hagytam neki".


Na de most nem azért vagyok itt, hogy ítélkezzek, semmi jogom hozzá, és mint írtam, nem ismerem a körülményeket.


Igazából semmit nem tudsz kezdeni.

Ha elvágod a pénzt, akkor te leszel az apa, aki nem csak nem volt jelen az elmúlt 10 évben, de most még nem is hajlandó támogatni őket. A helyzeten nem fog segíteni, de a lányaid haragudni fognak érte rád, akkor is, ha nem jogosan.


Ebben a korban nevelni már nem tudod őket. Már teljesen vagy majdnem teljesen kialakult a személyiségük, és ahogy látom, nem azok a fajták, akikkel leülhetnél beszélgetni, elmondhatnád nekik mit gondolsz, miért nem jó az életvitelük, és ők meg meghallgatnák, elgondolkoznának, és reflektálnának.

Kifogásnak tűnne nekik, ami miatt nem akarsz nekik pénzt adni, vagy bele akarsz beszélni a felnőtt életükbe. Ettől függetlenül megpróbálhatod, de rosszul fogsz kijönni belőle.


Az egyetlen lehetőség, ha majd x év múlva felnőnek, kinőnek a bulizásból, esetleg kikerülnek anyuci szárnyai alól, találkoznak a való élettel és megjön az eszük. De ez a jó eset.

Gondolom nem kell bemutatnom, hogy fordulhat ez rosszra, és mi történik a rossz esetben.

Esetleg annyit tudsz tenni, hogy maradj készenlétben, tartsd őket épp a víz fölött ha kicsúszik a lábuk alól a talaj, hogy ne rossz döntéseket hozzanak kétségbeesésből / amiatt, hogy nem látnak más lehetőséget, de mégis észbe kapjanak, hogy valamit tenni kell, változtatni kell.


Sajnálom, de ennél többet nem tudok segíteni.

2019. júl. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!