Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha valaki feltételhez köt egy...

Ha valaki feltételhez köt egy családon belli segítséget olyan családtag felé aki amikor ő maga bajban volt, nem segített, az jogilag zsarolás?

Figyelt kérdés
2019. júl. 9. 12:07
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

Magyarul:

Pista: kellene pènz nekem? Adsz?

Te: Akándékba? Nem. De ha pénzre van szükséged, megveszem a nyaralód.

2019. júl. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Az más ha én mondom hogy nem zsarolás a kérdésem az a bíróság is ezt mondja e. De ha így van akkor nincs gond.
2019. júl. 9. 13:06
 13/26 A kérdező kommentje:

"Te: Akándékba? Nem. De ha pénzre van szükséged, megveszem a nyaralód."


Azért itt többről van szó. Ár alatt veszem meg a részem, miattam nem tudod rendes áron eladni s nincs időd évekig vagyonmegosztási perre.

2019. júl. 9. 13:28
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem zsarolás, értsd már meg.

Ez egy vételi ajánlat. Ha meg van szorulva, elfogadhatja és kint van a kakiból, ha nem fogadja el, akkor meg marad a fele fele tulajdon, ő meg kitalálhat valami mást.


Zsarolás lenne, ha lenne egy pisztoly a kezedben és azt mondod neki, ha nem írja ala a papírt, szitává lövöd az agyát.


Így felajánlod neki, hogy x és x összegért megveszed a részét, aztán ő meg belátása szerint beleegyezik vagy nem.


Az hogy régen kinek miben mennyivel és miért segített vagy nem segített, senkit nem érdekel, és titeket sem kellene, mert ha jól értem, a dolgot, rég elment az a hajó.

2019. júl. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

annyiból nem mindegy h annak egy részét veszem vissza. de ha jól értem ez olyan mintha bárki kénytelen eladni én meg tudok róla h kényszerhelyzetben van s kijelentem csak alacsony áron veszem meg?


az okozza bennem a kétséget h míg idegennek esélye van rá h kap jobb ajánlatot de itt nem tudja eladni másnak miattam.


vagy ez hogy van? egy fél nyaralót eladhatna másnak csak a piaci ára annak még alacsonyabb?

2019. júl. 9. 13:49
 16/26 anonim ***** válasza:
Annyival olcsóbban, mintha segített volna. A segítség visszajár, mit cigánykodsz?
2019. júl. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Az a Segítség, soha meg sem történt, nem értem, mit lovagolsz rajta, de mindegy.


Eladhatja az ő 1/2 tulajdonrészét, de valószínű senki nem fog venni egy fél nyaralót, ha meg mégis, jóval áron alul tudja eladni. De pl én is merek olyat, hogy az istennek nem akarta eladni a fél tulajdonát a testvérének, erre az eladta a részét egy nagy, nagy családnak, akik be is költöztek, mert ugye joguk volt hozzá...


Az hogy a fele tulajdonhányad miatt alacsonyabb áron juthatsz hozzá, az nem jogi kérdés, hanem a piac így diktálja. Ha árverésen veszel egy házat, amin az értéke negyede van mint tartozás sem lesz zsarolás, ha megveszed kikiáltási áron...

Szóval ha ajánlasz neki egy árat, ha a piaci érték alatt is van és ő szabad akaratából fogadja el, nem zsarolás.

mégegyszer. Nem zsarolás

nem.

jogilag sem.

nem.

2019. júl. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Nem, ez nem zsarolás, ez kicsinyes bosszú. :)
2019. júl. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Az se zsarolás hogy ha azt mondom, ha nem adja el annyiért akkor eladom annyiért az én részemet a nagy nagy családnak? S akkor a gyakorlatban a saját részét is bukja?


"Kicsinyes bosszú" és az ő tette mi volt? Kicsinyes de mégcsak nem is bosszú...

2019. júl. 9. 15:19
 20/26 anonim ***** válasza:

Amíg nem fegyverrel kényszeríted, hogy akarata ellenére adja el, addig nem.

Ha meg van szorulva, az nem zsarolás.

Amúgy meg keress fel egy ügyvédet, majd ő megmondja 15 ezerért óránként. pontosan miket tehetsz, mondhatsz, ajánlhatsz, kérdezhetsz, hogy később véletlenül se tudja azt mondani,hogy kényszerítve volt.

2019. júl. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!