Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyermektartási kérelmemet...

Gyermektartási kérelmemet beadtam a biróságra az apa ellen. Jelenleg nem dolgozom, az élettársam keresetéből élünk. Mennyire jelent gondot hogy most nincs munkahelyem? Tanfolyamra járok.

Figyelt kérdés
2008. nov. 13. 18:37
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

A férjed köteles a gyermeked után tartásdíjat fizetni, függetlenül, hogy a veled együttlakó személyek fizetése mennyi, mert az a gyermeknek jár tőle, mint apától.

A bíróságon meghatározható egy fix havi összeg, amit az apa minden hónapban kell, hogy küldjön, független a munkahelyétől, és van hogy egy százalék lesz kb 20% kialakudva, ami az aktuális bérének a 20%-a, tehát ha nincs munkabére az utóbbi esetben fizetnie sem kell.

A másik dolog nem értem az anyagiakat nálatok. Párom keres

nettó 94 ezret, én 60 ezer táppénzt, majd szülési szabiin leszek- ez össz 154 ezer ft, mindjárt születik a baba, a lakáshitel 42ezer, a rezsi kb 40ezer, mégis beosztjuk. Ti pedig nem tudtok 250 ezret beosztani?-Elég vicces, de ettől függetlenül jár a gyerektartás nektek!

2008. nov. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
44%

Bocsika ez most nem a témához lesz! CSak az utolsónak üzenem, hogy nem mindenkinek elég annyi pénz, mint Nektek. Nagyon dícséretes, hogy kijöttök annyiból, de mi is pl 80 e hitelt fizetünk, mert autót is kellett vennünk, nem csak házat/lakást (ez mindegy) mert a férjem 50 km-re dolgozik, nagy cuccokkal kell járnia, tehát a busz szóba sem jöhet. Aztán a lakás után 63e FT illetéket kell törlesztenünk. AZTÁN: nekünk a gázszámla sem jön ki 40 e Ft-ból, nemhogy az össz rezsi, még fizetni kell a páromnak a nem olcsó benzint, amivel munkába jár minden nap 50 km-re. Van egy kutyánk, aki enni kér minden este. :) És még nekünk is kell enni. Ja és most jön nekünk is a gyerkőc. Szóval nem mindenki úgy él mint TI és nem azért, mert nagyobb lábon élnek, csak mondjuk nem szeretik a panelszomszédok zaját elviselni. ( sajnos nekem rosszak a tapasztalataim, de természetesen nagyon kedves, rendes szomszédaink is voltak).

Bocsánat mégegyszer, hogy nem a témához szóltam, de ezt nem tudtam megállni. Ha tudnék magamnak is nyomnék egy piros kezecskét ezért.

Mindenkinek minden jót!

2008. nov. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!