Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ráfog menni a kapcsolatunk...

Ráfog menni a kapcsolatunk előbb-utóbb arra, ha nem tudunk kompromisszumot kötni? Mi lehet a megoldás ebben a panel vs családi ház helyzetben?

Figyelt kérdés

Panel vagy családi ház...megtehetnénk, hogy családi házba költözünk, de a férjem fél a változástól pedig sokat hangoztatja, hogy de jó lenne... A panel árak az egekben, a kiszemelt városban már néha ő is nézegetett házakat, sőt eredetileg az ötletet is ő vetette fel anno. Ennek már lassan 5 éve és én egyre inkább mennék családi házba, ő viszont már nem. Nem tud konkrét indokot mondani csak azt, hogy attól fél ha nem jön be nekünk nem fogunk tudni a környékre visszajönni. (Megjegyzem adottságokat tekintve tényleg jó helyen lakunk) Nem tudok vele kompromisszumot kötni, felvetettem a sorház, a kis (200nm-es) kertrész opciót is, a többlakásos társasházat de nem akarom erőltetni sem! Viszont néha ha hónapokig nem hozom fel a témát megint rákezd, hogy milyen jó lenne....Mostanában ha témához érünk én már csak legyintek felé meg rászólok, hogy hagyjuk is ezt....

Ellenben én már ott tartok, hogy utálok hazajönni, állandóan csak kerülgetjük egymást, 1-2 embernél többen nem férünk el a konyhában stb...nyomaszt, idegesít a helyzet, bezártság érzetem van, állandóan feszült vagyok. Utóbbi időben egyszer kétszer olyan gondolatok is megfordultak a fejemben hogy elmegyek albérletbe kertes házba, ezért kicsit megijedtem mert amúgy eszem ágában nem lenne ilyeneken gondolkodni. Félek hogy erre az egészre rámegy a kapcsolatunk, pedig szeretjük egymást-mindent meg tudunk beszélni de úgy érzem ebben egyikünk sem akarja beadni a derekát. Volt valaki ilyen helyzetben? Mi lett a vége? Sikerült beletörődni, netán ráment a kapcsolat?



2019. júl. 17. 10:11
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
81%
49 nm-en kaktok négyen + egy kutya? Ez kb szükségmegoldás, nem minőségi élet.
2019. júl. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
92%

Pedig még most kellene eladni a panelt, mert most van magas áron, 1-2 év múlva nem biztos, hogy így marad.

49 m2 két felnőttnek sem nagy, nemhogy a két gyerekkel, akik csak nőni fognak és akkor már esetleg nem tudnátok ilyen jól eladni.

2019. júl. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
81%

#17-es vagyok.

Kertes ikerházban lakunk.

Azért olyan sok munka nincs a kertes házban sem. A füvet kb kéthetente levágom. Ha van a nejemnek, valami kérése azt megcsinálom. Pl: erre ássam fel mert oda virágokat akar ültetni.

Nyugodtan lehet élni kertes házban is. Télen több havat kell lapátolni. De belefér.

Házon sem kell nonstop dolgozni.

Ha kimegyek tenni venni, a párom szinte mindig kijön velem. Néz... Nézegeti a virágait.. Elmondom neki, hogy mit miért csinálok. Örül neki.

2019. júl. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
90%
5 éve nem bírtok dönteni????
2019. júl. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
80%

#20

Nem tudom mi az a rettenet feladat a kertes ház kertjében?

Most nem hektáros területekről beszélek, hanem kertről.

Egy beállt kertnél van 100m2 fű?

Egyébként örökzöldek, néhány tuja, esetleg 1-2 díszfa.

A házon meg nem kell "mekkelekeskednie" senkinek, erre vannak a szakemberek.

2019. júl. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
70%

Nálunk az összeköltözésnél volt konfliktus. Én a panel lakásomban éltem, munkahelyemhez, szüleimhez, sportklubhoz közel. Nagyon sokat dolgoztam, olyan területen, ahol a munkaidő kb örökké tart, így hàzimunka totál minimum volt.


Párom a főváros másik végén lévő, tíz éve lakatlan, teljes felújítást igénylő szülőhàzába szeretett volna velem költözni, és nem engedett.


Megcsináltuk. Mindketten váltott műszakos munkában, plusz oktatómunkát végezve, egymástól majdnem 2 óra bkv-nyire felújítottuk a házat (csőcsere, vezetékcsere, faláthúzás, burkolatok, festés, bútorok), ideköltöztünk, négyzetméterenként kigazoltuk a kertet.


Én hirtelen nem tudtam addig maradni a munkahelyemen, ameddig akartam. Iszonyú sok lett a házimunka, még mindig van berendezetlen szoba. Nekifogtam a kertnek (páromat nem èrdekli, csak a fűnyírás, alapdolgok), ha vèletlenül van szabad percem, ások, ültetek, locsolok, hogy szèp legyen majd egyszer.


Közben lett egy kisbabánk (családtervezés miatt is költöztünk össze), messze vagyok a szüleimtől, segítség nélkül, itt a baba, a ház, a kert. Egy örök teendőlista, és mindig van vmi, a valami tönkremegy, a nagy bokor lisztharmatos lett - több óra levágni lepermetezni, a barack érik, be főzni lekvárnak vagy elrohad, mindig kell vmit venni is, pl permetet, "csattogós" sövényvágó ollót, szervezni vmit pl terasz korlátot, kerítés felújítását.


Egyrészt szép és jó, szeretem a párom, a babánkat, a jó levegőt, a kreativitást, hogy van saját lekvár stb.


Másrészt meg az egész addigi életem, a jó piaci értékű diplomámmal, induló pályámmal, ha nem is kidobhatom, de nem lesz belőle az, mint ami akkor lenne, ha a kis lakáskámban èlnénk és heti 3 óra lenne a házimunka.


Utazni se lehet, mert akkor semmi idő, ha a párom itthon van, rögtön turbózunk vmit haladni a házzal vagy a kerttel. Minden nagyon messze van, a városba bevivő járműig is gyalogolni és buszozni kell.


Szóval beszèljétek át a pároddal, hogy pontosan ki milyen életet szeretne, és ahhoz válasszatok otthont. Jó a kertes ház, ha ezt akarod. De lehet, az ő aggódásában is van értelem.


Ezek főleg hátrányok voltak. Én büszke is vagyok magunkra, a fáradságra, kitartásra, de most direkt a nehézségeket írtam.

2019. júl. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
100%
Kertes házak bizony van munka ha azt akarod hogy szép legyen az elején . illetve mivel szereti panorámát hegyeket Budán drága azok családi házak amik ilyen adottságunk.illetve fél változástol.
2019. júl. 18. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
76%
Azért a kertes ház nem jelenti feltétlenül azt, amit s #26-os ír. Nálunk csak disznövény van, gyümölcs nincs, marad a bolti lekvár. Utazni is tudunk minden évben. 49 nm-en 4-en megőrülnék.
2019. júl. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
24%
26 vagyok. A barackfa itt volt amikor jöttem. De amúgy talán pár év múlva könnyebb lesz itt is, de akkor is azt gondolom, hogy hozzáállásban egész más, mint egy panel.
2019. júl. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
92%

Kedves 26-os!

A te életed gyökeresen a gyerek miatt változott meg és nem azért mert mondjuk néha lefested a korlátot a teraszon.

Ha a panelben laknál akkor sem tudnád anyaként, kisgyerek mellett korlátlanul 12/24-ben nyomatni a melót, mert annak a gyerek látja a kárát.

A kerthez lehet fogadni embert, vagy leegyszerűsíteni a dolgokat, de a gyerek miatt amúgy is fel kellett volna adnod az addigi életformádat.

2019. júl. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!