Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ráfog menni a kapcsolatunk...

Ráfog menni a kapcsolatunk előbb-utóbb arra, ha nem tudunk kompromisszumot kötni? Mi lehet a megoldás ebben a panel vs családi ház helyzetben?

Figyelt kérdés

Panel vagy családi ház...megtehetnénk, hogy családi házba költözünk, de a férjem fél a változástól pedig sokat hangoztatja, hogy de jó lenne... A panel árak az egekben, a kiszemelt városban már néha ő is nézegetett házakat, sőt eredetileg az ötletet is ő vetette fel anno. Ennek már lassan 5 éve és én egyre inkább mennék családi házba, ő viszont már nem. Nem tud konkrét indokot mondani csak azt, hogy attól fél ha nem jön be nekünk nem fogunk tudni a környékre visszajönni. (Megjegyzem adottságokat tekintve tényleg jó helyen lakunk) Nem tudok vele kompromisszumot kötni, felvetettem a sorház, a kis (200nm-es) kertrész opciót is, a többlakásos társasházat de nem akarom erőltetni sem! Viszont néha ha hónapokig nem hozom fel a témát megint rákezd, hogy milyen jó lenne....Mostanában ha témához érünk én már csak legyintek felé meg rászólok, hogy hagyjuk is ezt....

Ellenben én már ott tartok, hogy utálok hazajönni, állandóan csak kerülgetjük egymást, 1-2 embernél többen nem férünk el a konyhában stb...nyomaszt, idegesít a helyzet, bezártság érzetem van, állandóan feszült vagyok. Utóbbi időben egyszer kétszer olyan gondolatok is megfordultak a fejemben hogy elmegyek albérletbe kertes házba, ezért kicsit megijedtem mert amúgy eszem ágában nem lenne ilyeneken gondolkodni. Félek hogy erre az egészre rámegy a kapcsolatunk, pedig szeretjük egymást-mindent meg tudunk beszélni de úgy érzem ebben egyikünk sem akarja beadni a derekát. Volt valaki ilyen helyzetben? Mi lett a vége? Sikerült beletörődni, netán ráment a kapcsolat?



2019. júl. 17. 10:11
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
100%
Én nagy teraszis lakásban jöttem fel. Anyukám utálta a kertes házat mert sok munka. Szerinte a nagy erkély a jó. Hát kb semmire sem jó. A kő miatt nagyon meleg, nyitott, ezért pár csepp eső is zavaró. Kitekerős árnyékolónk volt, állandóan ki/be tekergettük az eső meg a szél miatt. Most kicsi kértünk van. Az emelezen egy erkély. Csak teregetésre használjuk az erkélyt. A kertet meg imádom.
2019. júl. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
30%
Mi panelba lakunk erkély is van sőt az előkert egy részét én gondozom kedvem szerint van 2 fa amit én ültették mikor ide költöztem jó pár Virág illetve fenyőfa és orgona bokor ,így van is kertem ,és mégsem kellet kertes házba mennem télen madarat etetek,lányomal és hallgatjuk az éneküket a nyitott erkélyről,sőt kirándulunk ha tehetjük így ismer csomó dolgot,és nálunk nem kell puccba vágni magukat az anyukáknak a játszotta igaz én Pesten lakom anak is délpesten .
2019. júl. 19. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Sikerült beszélgetnünk.

- nem akar élőkről kezdeni egy felújítást (mivel megtakarított millióink nem voltak ezért lakva csináltuk ezt meg ami 3.5 évbe telt) ezt nem szeretné élőkről kezdeni.

- bejárás plusz költsége (osztozunk/szoroztunk, de nem vészes)

- tart a rejtett hibáktól, mi van ha rossz a szigetelés, ha valami van a házzal és utólag derül ki mégsem jó. Tetőcserép, kertgondozás plusz költségei (Rejtett hibánál tudomásom szerint lehet lépéseket tenni x időn belül-kicsit megnyugtattam ezzel kapcsolatban)

Mutattam neki a környék ingatlan árait, mutattam neki ezen az áron olyan házakat amik vagy felújitottak vagy új építésűből is találtam 1/2-őt.

Végül abban maradtunk, hogy becsültessem fel a lakást, és keresgéljek ennek árában olyat amire milliókat már költeni nem kell, és a gyerekek miatt központi helyen legyen. Elmegyünk megnézzük őket és átbeszéljük. Ahhoz az eggyhez ragaszkodik, hogy hitelhez nyúlni nem akar, de megvallom én sem.

Szurkoljatok nekem! 😁

2019. júl. 24. 06:35
 44/48 anonim ***** válasza:
Hajrá!:)
2019. júl. 24. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
100%
mostani újépítésűnél még egy régebbi felújított is jobb
2019. júl. 24. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
Remélem talaltok olyat ami mindkettőtoknek tetszeni fog
2019. okt. 31. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
100%
na mi lett?
2021. júl. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
Érdekelne sikerült e és ha igen, mi lett az eredmény?
2022. febr. 20. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!