Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek illik részvétet nyílvání...

Kinek illik részvétet nyílvánítani?

Figyelt kérdés

Nevezzük az embereket betűkkel.


A-B-C testvérek.

B-nek az egyik gyereke elhunyt.

Én az A gyereke vagyok.

Részvétet kívántam a B-nek, illetve a többi gyerekeinek.

Facebook-on A-B-C megváltoztatták a profilképüket. - Rendben van.

DE: B-nek is részvétet kell kívánni az A-nak és C- nek? És az A-nak is részvétet kell kívánni a C-nek?

Szóval ebből azt akarom kihozni, hogy ez a családban történt, így mindenki gyászol, de nekünk csak a B-nek meg családjának kell, nem?



2019. júl. 19. 07:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%

Hogy pattant ki a fejedből ez a kérdés?

Mindenki a B-nek nyílvánít részvétet.

2019. júl. 19. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Úgy hogy az A is nyílvánított a C-nek, meg B is nyílvánított az A-nak, meg azt hiszem a C-nek is, és furcsának tartottam, mert mindenki gyászol, rokonunk, de a B-nek a legközelebbi, és nem értettem, B miért kíván a két testvérének, és A miért kíván a C-nek.
2019. júl. 19. 08:47
 3/18 anonim ***** válasza:
62%
Azért mert jó kapcsolt volt közöttük és faj a szeretett személy elvesztése ? A és C a nagybatyja/nagynénje az elhunytnak, miért ne lehetne nekik részvétet nyilvánítani?
2019. júl. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, mi nem nyilvánítottunk egymásnak részvétet, mivel mindannyian gyászolunk. De ebben az esetben én csak B-nek mondanám.
2019. júl. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Nektek a családban nem kell körben kívángatni egymásnak, mert mindnyájan gyászoltok.

Ha meghal az anyánk, nem kívánunk egymásnak részvétet a testvéremmel.

2019. júl. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
70%
Családon belül nem nyilvánítunk részvétet, elvégre te is gyászolod az elhunytat. Ez csak akkor szokás, ha az elhunyt nem volt a család tagja.
2019. júl. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
94%

Legfeljebb B-nek, de ilyen esetben egy családon belül teljesen felesleges a formális részvét nyilvánítás. Ha jó viszonyban voltatok, akkor mindenkinek egyértelmű, hogy a másik is sajnálja és felesleges a gyász mellett még ezzel is terhelni egymást. Inkább támogassátok egymást.


Off: mi köze a profilkép váltásnak a kérdéshez?

2019. júl. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
80%

Mindig annak nyílvánítunk először részvétet, akié a konkrét veszteség. A többi rokon utána jön. Nézz végig esetleg olyan filmet, ahol a temetés után a gyászolókhoz járulnak sorban azok, akik ott voltak a temetésen és részvétet nyílvánítanak. Mindig ahhoz mennek oda először, "akié" az elhunyt volt. Utána jönnek sorban a többiek.


A te esetedben B-hez és B közvetlen családjához (az elhunyt édesanyjáhpz, édesapjához, testvéréhez, esetleg házastársához, vagy ha már volt gyereke a gyereknek, akkor ahhoz. Utána jön A és C családja.

2019. júl. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

8-as voltam: Ja és ne sms-ben meg Facebook-on üzengess, mert szerintem roppantul közönséges, és alpári - még ha megszokott is -, hanem keress egy szép papírképeslapot, ami a gyászról szól, írd meg és küldd el nekik. Ezt később is elő lehet venni, mert a gyász nem egy napig tart. Ha a Fb időközben kizár, akkor mi lesz a gyászoddal? A sms pedig arra való, szerintem, amire kitalálták: rövid szöveges üzenetekre. Személy szerint én nagyon dühös vagyok arra, aki sms-ben nyílvánít részvétet, vagy köszönt fel a születésnapomon vagy névnapomon.


Kitalálták a képeslapokat is, meg a tintát-tollat is és van posta is. Még ebben a buta okostelefonon lógó, agyament digitális világban is létezik.


Amikor anyósom meghalt, az összes idióta rokon Fb-ozott meg sms-esezett. Mi képeslapot kerestünk, és egy Kosztolányi verset (Halotti beszéd). Apósom évekkel később is emlegette, hogy milyen jól esett neki a mély gyászban ez a képeslap.

2019. júl. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt a profilkép változtatást sosem értem. Miért kell facebookon már gyászolni is? Ez az ember magánügye. Facebookra már azt is ki kell írni ha elmentél wc-re.

Az nem is gyászol akinek nem fekete a profil képe ugye?

2019. júl. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!