Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Kivitelezés! Mit tehetnék én?

Kivitelezés! Mit tehetnék én?

Figyelt kérdés
Egy olyan kérdéssel fordulék hozzátok, hogy mit tehetnék én mint unoka? A nagyszüleimnek 2 gyereke született, egy lány és egy fiú! Én anyukám gyereke vagyok! Folyamatosan mi voltunk a rosszak, pedig nem szolgáltam rá! Mindig lenézték minket. A másik ágról származó unokák pedig a szentek! Igaz, hogy amikor ott voltak a nagyszülők az uncsiék házánál az egyik unoka ki sem ment köszönni! Folyamatosan engem szidnak, pedig semmit nem tettem! Most nyertem egy elég komoly versenyt biológiábol, de semmi megnyilvánulás nem volt! Én németet tanulok nagyon kemény szinten, magyarul 8.-ba a 10.-es anyagot vettük már... Ők pedig a egyszerűbb angolt! Semmit nem tudnak, egy mondatot nem tudtak lefordítani (egy játékban) Én mit tudnék tenni? Folyamatosan havonta megy a pofavizit de ennyi! Ma is elhordtak anyámnak mindennek! Azt nem értem miért nem áll ki mellettem? Talán azt kéne tennem, hogy a nagyszüleimnek elmondom azt, hogy ebből nekem nagyon elegem van? De az sem lenne jó, mert akkor családi háború lenne 😃 szóval ti mit javasoltok?

2019. júl. 23. 18:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén? Én ezek után már rég leszarnám, mit gondolnak vagy mit csinálnak. A pofavizitekre se mennék, minek? Szarjon sünt az egész bagázs, csak azért, mert rokonok nem kell nekik mindent elnézni. Én nem kötődöm olyanokhoz, akik szarul bánnak velem, semmi értelme.
2019. júl. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Ne versengj. A nyelvtudásuk hiányossága végképp nem ok a rossz viszonyra, neked ahhoz semmi közöd. Beolvashatsz nekik, ha az jólesik, de alapvetően meg kell szüntetni a kapcsolatot. Nem kell pofavizit, ha te azon nem érzed jól magad. Az ember annak a társaságában töltse az idejét, akit szeret.
2019. júl. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ment a zöld kéz!
2019. júl. 23. 18:53
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ki kell állni eléjük, és meg kell kérdezni, hogy kíváncsiak-e rád, szeretnék, hogy menj?, mert neked eleged van a pocskondiázásból, és semmi kedved ide jönni és a folytonos alázást hallgatni!


És többet nem mész! 😃

2019. júl. 24. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanilyen helyzetben voltam, szintén anyám volt "a nem kedvenc". Annyi volt a különbség, hogy engem nem szapultak (unokatesómmal ellenététben sajnos én inkább mintagyerek voltam, nem volt mibe belekötni), hanem levegőnek néztek. Ez kisgyerekként nagyon fájt, hiába próbáltam "nyalizni", semmin se változtatott, aztán ahogy nőttem, és világossá vált, hogy ha a fejem tetejére állok, és úgy énekelek,akkor se érek fel a másik szintjére, tőlem teljesen független, objektív okokból, így elengedtem, és már csak dühöt éreztem, hanyagoltam, nem írtam, nem telefonáltam nagyanyámnak (akkoriban még ezek voltak a lehetőségek). Tudod, mi volt a legirritálóbb? Hogy nem vette észre magát, kérdőre vont, hogy miért nem keresem...mintha neki semmi köze nem lett volna ahhoz, hogy elvadított magától! Teljesen természetes volt, hogy semmit nem kell tennie, és a kegyeit keressük! Egyet sajnálok csak: félve a balhétől, sose olvastam be neki. Ellenben annak örülök, hogy a halála előtt megtapasztalta, hogy milyen az, ha a kiskedvencek rá se sz...nak, amikor már nem tudja őket kényeztetni (pénzelni).

Mit tegyél? Nem tudjuk megmondani. Ami jólesik. Ők nincsenek tekintettel a te lelkivilágodra, érzelmeidre, te se foglalkozz az övékkel. Ne hagyd, hogy maradandó lelki sérüléseket okozzanak! Aláírom: nem lehet egyformán szeretni embereket, hiszen különbözőek vagyunk, de ez senkit nem jogosít arra, hogy a kiszolgáltatottabbat frusztráció-levezetőnek használja...

2019. júl. 24. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!