Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit tehetnék ebben a helyzetbe...

Mit tehetnék ebben a helyzetben? Jogos?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 16 éves lány vagyok. Van egy nővérem, 21 éves. Apukánk meghalt, így anyu nevel, nevelt minket, valamint az anyai ágról nagyszüleink. Mindent megtettek, hogy ne nélkülözzünk, meg is van mindenünk. Nagypapa 70 évesen is munkába jár, hogy a tandíjat fizetni tudjuk. A nővérem a jogi karon tanul, elég sok a tandíja. Összejött egy sráccal, aki viszont nem túl jól szituált, valami baleset végett még beszélni is alig tud, alkoholisták a szülei, nem dolgozik, végzettsége sincs. Nagyszüleim, mióta megtudták, nem tudnak ebbe beletörődni. Nem azért mert szegény, hanem mert egyáltalán nem illik a nővéremhez, valamint a családi háttér miatt is. A vérnyomásuk az egekben, nem tudnak aludni éjszakánként, többször láttam sírni is őket. Nem tudom mit tehetnénk. Senki nem tudja elfogadni a családban a pasit. Tudom, hogy a nővéremnek kell választania, neki kell eldönteni, hogy kivel éli le az életét. De nem nézhetem tétlenül, hogy azok az emberek, akik mindent megtettek értünk, hogy vigyük valamire ennyire szenvednek emiatt. A nővérem kikötötte, hogy senki és semmi nem érdekli, s ha kell el is szökik a pasival, hátrahagyva az egyetemet és mindent.

Aggódom a nagyszüleim miatt, nem szeretném, hogy emiatt valami történjen velük...


2015. dec. 28. 16:49
 1/4 anonim ***** válasza:
74%

idő!!! az idő majd mindet elrendez hidd el.

a nővéred még gyerek, ez abból is látszik ahogyan viselkedik "ha kell el is szökik a pasival, hátrahagyva az egyetemet és mindent" ilyet csak a gyerek fejjel gondolkozók mondanak.

hidd el, majd idővel rájön hogy mekkora barom módjára viselkedett, és akkor majd észhez fog térni.

a srác nem dolgozik, nincs iskolája, ha elszöknének mégis miből élnének? :D

szerintem egy hónap múlva sírva jönne haza, mert rájönne hogy a kis mézes mázas biztonságos életet amiben eddig élt, nem volt egy okos döntés eldobni.

rengeteg ilyen sztorit ismerek, a vége mindig az lett, hogy a csaj fél év-egy év után rájött, hogy milyen ostobán viselkedett.

saját kárán tanul az ember.

ha esetleg tényleg ott akarja hagyni a sulit, és meglépni ezzel a sráccal, akkor minden anyagi és szülői támogatást megvonni, ha ilyen nagy lány akkor álljon a saját lábára.

pár héten belül otthon is lenne ezután, ezt garantálom.

2015. dec. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
51%

nekem biztosan nem lenne pofám ahhoz,hogy a 70 éves papám dolgozzon azért,hogy kifizesse a tandíjamat.. egyrészt van államilag finanszírozott képzés(igaz nehéz bekerülni jogon, de van!). úgyhogy nekem már ez a része is gáz.ha már nem jön össze, én akkor is inkább vennék fel diákhitel 1-et,minthogy a nagypapám a jól megérdemelt nyugdíjas éveit is munkával töltse miattam..

másik dolog, hogyha már évek óta ölik bele a pénzt,akkor szép,hogy megfordul a fejében,hogy otthagyja az egészet.. tényleg gyerek még.

szerintem próbálj beszélni a nagyszüleiddel,hogy ne aggódjanak a kapcsolata miatt. és próbáljanak jóképet vágni hozzá..majd az idő megoldja. ha tényleg nem egymáshoz valók, akkor majd elválnak útjaik előbb-utóbb. már az is lehet,hogy nővéred is rájött,hogy nem hozzá való,de csakazértis vele van, mert otthon nagyon ellenzik. tipikus ez a reakció erre.

de akár a nővéreddel is beszélhetsz,hogy látod mennyire megviseli a nagyszüleiteket a barátja,ha lehet ne nagyon hozza haza a fiút, találkozzanak máshol. szóval próbálják leredukálni a konfliktust.

2015. dec. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Úgy tűnik, anyukádnak és a nagyszülőknek nem kellett volna annyira mindent megadniuk. Nálad ez nem ment félre, de a nővéredet csúnyán elkapatták.

Az nekem is meghökkentő, hogy a 70 éves nagyapa azért dolgozik, hogy az egyetemista joghallgató unokája tandíját kifizesse. Félárvaként biztos kaphatott volna valami szociális támogatást és államilag finanszírozott képzésben ha nincs is ingyen a családnak, de nagyságrenddel kisebb teher volna. Amúgy jogász túlképzés van, ezért is szűkítették a finanszírozott keretszámokat. Úgyhogy gratulálok a pályaválasztásához, a dologtalan párja mellett neki is van esélye diplomás munkanélkülinek lennie.


Szerintem a nagypapának ezután nem kéne fizetnie a leányzó tandíját. Lehet, hogy félbehagyja az egyetemet és megszökik a fiúval, de pénz nélkül hamar vége lesz ám a nagy lamúrnak!

Aztán némi vargabetűvel valószínű visszatalál hozzátok, és másképp fogja látni az életet. Akkor rendeződhet minden.

2015. dec. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
nem szökik ö meg csak mivel kicsit el lett kényeztetve szerintem teszi a hiszit, mit csinálj mondogasd nagyszüleidnek hogy ennek vége lessz mert te ismered tesodat korban közel álltok egy ilyen tehetetlen pasit megun, amugy halasztani is lehet az egyetemen szóval ha megbolondul is van visszaut. De amugy nem ártana dolgoznia és mondani neki menjetek albérletbe a kereseteitekböl, egy hónap és szakitanak és nem szökik szem elött van
2016. jan. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!