Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit lehet tenni azzal ha a...

Mit lehet tenni azzal ha a mama folyton megsértődik?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Az lenne a problémánk hogy 5 hónapos a gyermekünk és az anyai nagymama folyton megsértődik. Szeretnénk a mi elveink szerint nevelni, ha bizonyos dolgokat kérünk ezzel kapcsolatban nem veszi komolyan majd ha nyomatekosabban megkerjuk akkor megsertodik. Például nem szeretnénk hogy csak úgy minden félét megvegyen neki mielőtt minket megkérdez, mert vannak dolgok amiket mi szeretnénk megvenni, vagy olyanok amiket tudjuk hogy nem fog használni. És ha beszélünk erről akkor jön a sértődés. Elhiszem hogy nagyon szereti és mindnet megadna neki de vannak dolgok amikben mi a szülei szeretnénk dönteni. Hogyan tudnánk megoldani ezt a helyzetet? Nem akarok állandóan konfrontálódni vele, nem akarom hogy megsértődjön de szeretnénk a saját elveinket megértetni vele.


Köszönöm a segítségét.


2020. ápr. 22. 10:15
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
87%
Ez engem is érdekel.
2020. ápr. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
84%

Írnál pár példát, hogy mi az amit a nagymama megvesz, de az a ti elveitek sérti?

Így nem érthető a kérdés.

2020. ápr. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
33%
Azt vesz, amit akar. Ajándék. Nem kell hogy tetszen neked és nem kell, hogy a gyerek használja, ellenben illő elfogadni, nem kritizálni és megköszönni. Ennek nagyibb bajod se legyen ah eletben
2020. ápr. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Pl bébi komp, mi nem akarjuk bele tenni (utánna jártunk nem tesz jót a gyereknek) de ha már megvette miért nem rakjuk bele, használja csak stb. Igaz ilyen pici gyereket még amúgy se raknank bele mert nem tud ülni de ezt se érti. Elhiszem, hogy anno így volt, de most más idők járnak és kiderült hogy nem tesz jót a gyereknek. Vagy nem adunk neki rostos levet, nem akarjuk cukros dolgokra raszoktatni, ezt se érti, csak egy kicsit adjunk már neki ha már megvette. Ilyenkor nem engedünk neki és akkor jön a sértődés. Pedig ezeket a dolgokat már előre elmondtuk de csak azért is megveszi, mert anno így volt.
2020. ápr. 22. 10:35
 5/32 anonim ***** válasza:
26%
Hat, en pl megköszöntem volna a bebikompot, aztán mondtam volna, hogy most még nem tudjuk használni, mert nem tud ülni a baba. Később bele tettem volna, csináltam volna egy fotót, elküldtem volna a mamanak, hagy örüljön, a kompot meg beraktam volna a sarokba. Nem agysebeszet
2020. ápr. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

Kedves 3as. Jelenleg ez elég nagy gond az életünkben sajnos. Mint ahogy az előbb is írtam példákat. Te is mindnet elfogadsz ami az elveid ellen vannak csak hogy a mama örüljön, közben meg tudod hogy nem jó a gyermekednek?


Mi nem ezt az utat szeretnének hanem megoldást találni erre a problémára és azért kértem itt segítséget hátha valaki ugyanígy van.

2020. ápr. 22. 10:38
 7/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm 5os a válaszod, csak a probléma az hogy nem nálunk van hanem azért hogy ott használja náluk. :-( és ott nem tudnám belerakni kb 5 percre, hanem fel napokat legyen benne, amit mi nem szeretnének
2020. ápr. 22. 10:40
 8/32 anonim ***** válasza:
11%
Nem tudok olyan ajándékot elképzelni, ami az elveim ellen való lenne és nem lehetne simán illedelmesen megköszönni, majd a sarokba tenni és nem használni. Felénk ajándékot szeretetből és törődésből adnak, nem azért, hogy direkt kiszúrjanak a másikkal, vagy jól felidegesítek. Ha neked az udvarias módszer nem megfelelő, akkor fogod magad, leülteted anyádat legközelebb és közlöd vele, hogy nem akarod, hogy az unokájának izebizet vegyen, mert csak -es itt kifejtheted a problémádat- , hanem ha vásárolna valamit, akkor nagyon örülnél pl egy bizbasznak helyette, amit már rég kinéztél.
2020. ápr. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
8as, igen ez így szokott lenni, ennek ellenére nem így történik :-( és már nem tudom mit tegyek, hiába mondom mit szeretnénk nem azt kapja hanem tuti azt amit a mama kitalált
2020. ápr. 22. 10:45
 10/32 anonim ***** válasza:
8%
Szegény nagymamák semmit nem tudnak jól csinálni. Az egyik azért panaszkodik itt, hogy a nagyi semmit nem vesz az unokának, a másik meg azért, mert túl sok mindent. Ember legyen a talpán, aki kiigazodik rajtatok.
2020. ápr. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!