Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit egyek nagyszüleimmel?...

Mit egyek nagyszüleimmel? Hogyan értessem meg végre velük, hogy van munkám?

Figyelt kérdés
Tavaly végeztem az egyetemen. Találtam is egy jó állást Budapesten így 4 óra az utazási idő oda-vissza összesen. Viszont heti maximum 2 alkalommal kell feljárnom mivel itthonról dolgozok. Hazai szinten jó a fizetésem és tényleg előrébb lehet lépni pozícióban és tudásban is. Szüleimnek nagy háza van és nem is fogadnak el pénzt így mivel vannak céljaim itthon lakok még ~2évig. Ezzel egyedül az apai nagyszüleimnek van problémája. Mivel szerintük már el kellett volna költöznöm és abból márpedig nem lehet megélni, hogy én heti 1-2 alkalommal feljárkálok Pestre. Egyszerűen nem értik meg, hogy sokszor heti 60 óránál is többet dolgozok a szobámból. Nekik az a sziklaszilárd meggyőződésük, hogy a szüleim pénzelnek és csak "Múúlatozni" járok "Pestre". A másik alternatíva, hogy seftelésből élek. Egyszerűen nem tudok mit kezdeni velük. Hiába magyarázom el mi a munkám és milyen formában dolgozok a cégnél egyszerűen mintha a falnak beszélnék. Volt egy időszak mikor "segíteni" próbáltak ezért kitalálták, hogy majd a nyugdíjas ismerőseiknek én a marhára sok szabadidőmben javítgatom és beállítgatom az elektronikai cuccait. Abból is balhé lett mivel ők össze szedték a sok kacatot én meg megmondtam, hogy semmi időm és kedvem tablet állítani az xy néninek aki 1x adott nekem egy csokit vagy a youtube-ot feleltetni a Pista bá plazmatelevíziójára. Ami végül ma teljesen kiakasztott, az volt mikor apám hazaért. Pont csináltam neki pár céges dolgot mikor bejött a szobámba és elkezdett mesélni. Papámnál volt és az öreg elkezdett rendezkedni. Felhívta valami régi ismerősét és szerzett nekem állást a "vasipariban" mert "Háá az anyagozgatói meló is jobb mintha otthon meresztené a valagát mint most." Nem értem. Hogyan lehetne nekik elmagyarázni, hogy tisztességes munkám van és rendesen dolgozok?

2020. febr. 5. 11:26
1 2 3 4
 1/31 acelsziv ***** válasza:
98%

Esetleg, ha a szüleid beszélnének velük.

Az ő idejükben a home office teljesen ismeretlen fogalom volt. Vagy mutasd meg a munkaszerződésedet és magyarázd el, hogy mi is az a home office.

2020. febr. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell velük foglalkozni.

Dolgozol.

Ahhoz sincs közük, hogy otthon élsz. A szüleidnek és neked ez így jó.

2020. febr. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
10%
utalj a bankszámlájukra egy nagyobb összeget, észre fogják venni
2020. febr. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
96%

Maradiak, és túl öregek ahhoz, hogy már megváltozzon a véleményük.

Irodán dolgozom, az én ismerőseim néha azzal jönnek hogy milyen jó nekem, mert nem kell dolgoznom. Szerintük csak a fizikai munka számít igazi munkának.


Ne törődj velük és szerintem ne is haragudj rájuk, egyszerűen csak nem tudtak lépést tartani a fejlődéssel.

Mint ahogy felettem írta egy másik kommentelő, az ő idejükben még nem létezett a home office.


Próbáld meg nekik lassan, érthetően, egyszerű szavakat használva elmagyarázni, hogy mit csinálsz jelenleg, miből áll a munkád és miért nem kell bejárnod.


Ui: amúgy irigykedek, én is akarok home office-ban dolgozni :)

2020. febr. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

Engedd el.

Sajnos óriási a generációs szakadék és tényleg behozhatatlan ellentétek vannak a te generációd és a nagyszüleidé közt.

Ha nem akarnak meghallgatni és nem értik meg, nem tudsz mit tenni.

Persze megalazo amit csinálnak és hisznek rólad. De ez az ő korlatoltsaguk

2020. febr. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 dellfil ***** válasza:
92%

"Hogyan lehetne nekik elmagyarázni, hogy tisztességes munkám van és rendesen dolgozok?"

Sehogy. Ahhoz már túl megcsontosodott a véleményük arról, hogy mi is az a "munka".

A kérdésmagyarázatodból világosan kiderül, az "öregek" véleménye: "A munka az, amit csak melós ruhában, bakancsban/gumicsizmában/sárban, és/vagy nagy csengés-bongásban verejtékes arccal végez az ember." Slussz. "A többi Tevékenység csak úri huncutság, munkakerülés, lustálkodás. A szellemi munka számukra nem létezik. Nincs, tehát fel sem fogható.

Az ilyen típusú sötétséget nehéz, hogy ne mondjam lehetetlen eloszlatni. Nincs az az érv, ami világosságot gyújthatna a makacs, beszűkült, kemény koponyában.

Ez van, ezt kell elfogadni. Vagy alternatívaként, némi agressziót be lehetne vetni, hogy leszálljanak rólad. Én még az "örök haragot" is bevállalnám dühömben.

Nagyon szelíd, és türelmes vagy, helyedben, én már rég leordítottam volna a hajukat. :) És nem válogattam volna a szavak között. :D


dellfil

2020. febr. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
98%

Ne haragudj, de ezt a szüleidnek kéne leállítani.


Komolyan oda állt eléd apád, hogy "Figyelj fiam, nagyapád szerzett neked állást, hogy ne csak itthon mereszd a segged" mikor tudja jól, hogy te otthon dolgozol?


Apádnak kellett volna megmondania nagyapádnak, még ott, hogy köszönjük szépen a lehetőséget, de a fiamnak már van munkája, és nem szeretne váltani. Pont.


Otthon meg csak jót röhögni vacsora közben az egészen.

2020. febr. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elsősorban apád dolga lenne az ilyen alkalmakkor megmondani, hogy nem a hátsód mereszted, hanem hagyjanak békén.
2020. febr. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
95%

Jézusom, a 82 éves nagymamám tudja, hogy mi az a home office :D Jó, nem a kifejezést, de az elvet, hogy otthoni munkavégzés. Mondjuk igaz, ő is irodai munkát végzett a közszférában.

Nem tudsz velük mit tenni, udvariasan de határozottan kell valakinek közölni velük (esetleg szüleidnek), hogy lesznek szívesek nem beleszólni az életedbe, pláne nem ennyire direkt módon.

2020. febr. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg szüleidnek kellene beszélni velük - az ő szavukat komolyabban vennék.
2020. febr. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!