Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mi köze a párkapcsolatomhoz...

Mi köze a párkapcsolatomhoz ha nem is ismer?

Figyelt kérdés

Nagymamámról van szó, anyai ágon.

Nem ápolunk vele közeli kapcsolatot. Egyrészt 100+ km-re lakik, másrészt anyukámmal nagyon nem viselkedett jól. Amig anyu otthon volt elvette azt a oénzt amibe napszámban megdolgozott...

Nagyon csúnyán beszélt vele, egy kiflire valót se adott. Anyunak van még 3 testvére. Ők hamar kirepültek. Anyu maradt otthon meg a bátyja. A fiút imádja. Anyut nem.

Anyu mikor férjezment a mamám kijelntette hogy ha gondja van akkor ne őt keresse és haza be ne tegye a lábát.

Kiskoromban eljött látogatóba a nagymamám. Pénzért javarészt persze. Anyu ezt megelégelte hogy állandóan pénzeli ő meg azt a fia gyerekeire költi... Úgy élnek mint a putriban, pedig nem romák. Fürdőszobájuk sins, villanyt kikapcsolták...

Ritkán telefonálnak anyuval. Olyankor nem is kérdez rólam. Max azt hogy miért nem mentem már rég férjhez. Minek ülök otthon.egyetemre járok, mesterképzésre, utolsó évem... Totál lenéznek hogy egyetemre járok, mert náluk ez nem szokás.a fiának a fia pl már megnősült, gyereke is van és 24 éves.

Akkor elkezdi hogy van nekem ösztöndíjam. Teszem hozzá az a lakbérre se elég, de arról is tud hogy biztos kapom.

És állandóan ez a kérdése hogy ,,nem ment férjhez a lány?"

Minek avatkozik bele?

Nem is ismer. Kb 10 évesen látott utoljára. Most 24 vagyok...


2020. ápr. 26. 12:49
 1/9 A kérdező kommentje:

Anyu testvérei erőltetik hogy most segítsék anyagilag, mert már 75+, beteg és a fia lesz.rja. Anyu nem akar belefizetni, totál jogosan szerintem, hiszen ahogy írtam egy falat kenyeret nem adott neki, szó szerint!

Kb 3 havonta beszélnek, de rögtön támad rám ezzel. És persze beszéli a rokonoknak ezt hogy milyen életképtelen vagyok szinte, hogy nem vagyok férjnél. Nem hiszem, hogy el vagyok késve :D

Nekem nem volt az, ami a barátaimnak hogy átugrok a mamához nyáron, szünetben mert tudom hogy nem szeret minket.

2020. ápr. 26. 12:58
 2/9 anonim ***** válasza:
49%

Nekem sem szimpi a nagyanyád a leírtak alapján, de én ezt nem érzem sem beleszólásnak, sem támadásnak.

Egy öreg mit kérdezzen rólad, amikor az ő idejükben és világukban még a nők egyetlen életcélja a házasság volt?

Teljesen feleslegesen hergeled magad hülyeségeken!

Az anyagi részéhez nem akarok hozzászólni, ezt anyád eldönti a saját hatáskörében.

2020. ápr. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Persze, az oké hogy idős. De akkor én úgy kezdeném hogy hogy van az unokám? Hogy vagytok? Hogy megy neki az egyetemen? Hogy vannak a barátjával stb.

Nem pedig úgy hogy ,, a lányod férjhezment?

2020. ápr. 26. 13:04
 4/9 anonim ***** válasza:
76%

#4

Mit vársz tőle, ha már a saját lányával sem volt felhőtlen a kapcsolata?

Amúgy meg szerintem is túlliheged.

Nem mindegy, hogy egy számodra érdektelen ember milyen szövegkörnyezetet használ, amikor anyád szóba áll vele?

2020. ápr. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%
Nem kell beszélned vele. Lerakod a telefont ha kellemetlen a beszélgetés. És ne törődj a rokonok véleményével, egy kibicnek semmi sem drága.
2020. ápr. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonymousreview60 ***** válasza:
72%

Mert nem felelsz mg neki, ahogyan anyád sem.

1. Van egy vélelmezésem: A nagymamád nárcisztikus(/jellemzket mutat). Az ilyenek a saját elképzelésükhöz akarják igazítani a világot. Jellemzően van egy fekete bárányuk (édesanyád), egy aranygyerek (aki Tökéletes: a nevezett nagybátyád), és a többiek, akiket így-úgy manipulál. Az ilyen személlyel szemben az optimális önvédelem a mo-contact.

2. Édesanyád nézze meg ezt a videót: https://www.youtube.com/watch?v=79LQWhNcz5Y Ha a nagyanyád valóban nárcisztikusnak bizonyul, akkor édesanyád kérjen külső terápiás segítséget, hogy ne feledje el megvédeni a határait.

3. Édesanyád a leírt nagymmával szemben nem tartozik támogatással (meglopta, más unokákra kérte el a pénzt stb.)

2020. ápr. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Bármit mond, vagy hallasz vissza, engedd el, gondolati szinten se foglalkozz vele, mert nem érdemes, csak önmagadat keseríted el, ha gondolati szinten foglalkozol vele.

Szerintem támogassa az, akiket eddig ajnározott, akik annyira fontosak voltak neki, hogy rájuk költött mindent stb. Ezt is kellene mondani anyukádnak arra a mondatra hogy "támogatni kellene mert...": "akiket eddig támogatott, akiket emberszámba vett, majd azok támogassák".

2020. ápr. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Anyukád egy nem létező anyába kapaszkodik, ezért beszél vele 3 havonta. Van amit el kell ereszteni, de úgy látszik ő még nem tudja. Neked nem kell. Ha 14 éve nem találkoztál vele ne érdekeljen a véleménye. Higy miért csinálja? Ne akard megérteni. Vannak dolgok amiket márpedig szerinte így kell csinálni és kész. Vannak ilyen emberek.

Mindegy mit csinálsz, ha te tudod hogy jó úton jársz akkor ne had hogy rossz érzést keltsen benned valaki amiért nem olyan vagy mint ő. Saját magadnak kell megfelelned.

2020. máj. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Értelek én.

De azt magyarázd meg az anyukádnak, hogy köteles

belefizetni.

A szülőtartás törvényi kötelesség, s a ráeső részt bizony

kiperelhetik belőle a testvérei.

Jobb, ha kiegyeznek.

2020. máj. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!