Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan kezelitek a "mindenhez...

Hogyan kezelitek a "mindenhez értő", titeket folyton megváltoztatni akaró nagyszülőket?

Figyelt kérdés

30 éves férfi vagyok (nem hetero, de ezt ők nem tudják), és ahányszor átmegyek a nagyszüleimhez, mindig nevelni akarnak - különösen nagypapám :


pl: "mikor vágatod le a hajad?" (ezt vagy 10 éve hallgatom), "mikor nősülsz meg", "miért ott dolgozol", "miért nem jársz divatos ruhákban stb.""mikor lesz gyereked".


most már ott tartok, hogy 5-10 percnél tovább nem tudok maradni náluk, mert elég önző dolognak tartom, hogy elvárják, h olyan életet éljek, ami nekik tetszik.

érdekelne, hogy aki hasonló helyzetben van, hogyan kezeli.



2020. júl. 23. 15:33
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
73%
En hetero vagyok es ugyanezt kapom, bar van parom de pont az nem tetszik nekik, hogy nem ugy kepzeljuk el a jovonket, ahogyan ők gondolják. Sajnos en sem tudom meg kezelni a helyzetet, anyukam is ilyen, vele elek kettesben. Jelenleg ort tartok, hogy sirok reggel es este es nem tudom hova tenni, hogy azt mondjak, hogy: "mi csak jot akarunk neked." Neked annyot tudok tanacsolni, hogy ne hagyd magad befolyasolni, vagy bologass nekik, vagy mondd meg hogy neked rosszul esik, hogy mindig ez a téma, hatha leszallnak rolad. Vagy mondd el az igazat, biztos ki fognak akadni, de egy ido utan megnyugodnak es elfogadjak, hogy ez van.
2020. júl. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

11/11:


"mi csak jot akarunk neked."


ezt a dumát de utáltam mindig:)


sztem ez kamuduma, ezek az emberek (beleértve anyámat és anyai nagyszüleimet) annyira önzők, hogy azt akarják, a gyerekük, unokájuk olyan legyen, mint ahogy azt korábban elképzelték, vagy mint ők.


ismerősöm mondta nekem nemrég, hogy "anyád azt akarja, hogy jó legyen, neki, nem neked". és sajnos tényleg így van. az öcsémet is azzal piszkálja, hogy ideje lenne unokákat gyártani neki.

2020. júl. 24. 13:43
 13/28 A kérdező kommentje:

8/12


köszönöm a válaszod, te vagy az első, aki igazán érti, hogy mi a problémám.

komolyan mintha az átlag magyar egyáltalán nem érezné a határokat és nem értené meg, hogy senki sem kötelessége unokákat/dédunokákat gyártani.


megpróbáltam, de nem ment, és ha vszínűleg ha hetero lennék, akkor sem akarnék gyereket, vagy házasságot, mert nem nekem való.

2020. júl. 24. 13:51
 14/28 anonim ***** válasza:
93%
Én sem vagyok heteró, aszexuális vagyok, de szeretnék párkapcsolatot és gyereket. Nekem pont az ellenkezője a problémám a tiédnek, a rokonaim azt nem értik meg, hogy szeretnék párt és rossz nekem egyedül. Tudom, hogy jó szándékból meg elfogadásból csinálják, de mégis rosszulesik, amikor olyanokat mondogatnak, hogy nem kell birkaként a tömeget követni, teljesen normális, ha valaki nem akar párt, egyedül is lehet boldog az ember meg ilyesmi. Nyilván egyedül is lehet boldog az ember, ha nincs igénye párkapcsolatra, ez teljesen oké. Nekem viszont lenne igényem rá. Nem értik meg, hogy attól, hogy valaki senkihez nem vonzódik szexuálisan, még lehet igénye párkapcsolatra, mert nem csak szexuális vonzalomra épülhet egy kapcsolat.
2020. júl. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
91%

Nem a heteroságon múlik... Nálunk is ilyenek a nagyszülők, valahogy mindenben okosabbak. A gyerek csak rontott a helyzeten, bár megkaptuk, hogy csak miatta házasodtunk össze (egy éve szerveztük az esküvőt, fél éve ki voltak küldve a meghívók, mikor teherbe estem. De "csakis a baba miatt vetettem el magam". :D)

A miért nem adsz a gyereknek pörköltszaftot mártól a miért oda rakod, kislányom, annak nem ott a helye (mondta ezt férjem nagyanyja a saját lakásunkban, mikor életében először tette be a csülkeit), miért nem csinálsz inkább ezt, miért nem vagy inkább olyan. Rühellem az ilyen embereket.

Mi széééép nagy távolságot tartunk, és találkozás előtt lehúzunk egy felest. Megváltoztatni nem tudjuk őket, öregek és arrogánsak, ráadásul egoisták és képtelenek elfogadni, hogy nem csak az ő elképzelésük szerint lehet élni. Anyósoméknál is folyton pakolnak, megjegyzéseket tesznek, mindenbe beleugatnak, holott semmi okuk rá. Ha rajtam múlna, én tuti elküldtem volna már őket a redvás szöszbe, de nem akarok férjem szüleiből villámhárítót csinálni, és tudom, hogy rajtuk csattanna az is, ha egyszer kimondanám, hogy söprögessen a maga portáján mindenki...

2020. júl. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
78%

Hat ha tudsz ra valaszolni valaszolj nekik. Kedvesen de mindig ugyanazt. Tolunk is mindig kerdeztek .iert ott dolgozol, miert nem jarsz ebben vagy abban, miert nem jossz gyakrabban. Es szepen valaszolgattam. Azert mert szeretek ott lenni, jo a munka, jo a kollektiva. Azert nem mert nem szeretek abban jarni, en a ...ot kedvelem az a kenyelmes, az olcso. Azert nem jovok gyakrabban mert nem tudok.


Ha meg nagyon untam azt mondtam ha nem valtunk temat akkor inkabb elkoszonok, mert nincs kedvem ereol beszelgetni most. Inkabb meselj mi van a ...toddal vagy valakidsel stb. Es igyekeztem temat valtani. Altalaban sikerult is.

Legtobb oreg szeret a sajat bajairol a szomszedrol es a fiatalkorarol beszelni csak kerdezgetni kell oket vagy vegso esetben vegyel elo egy valos de nem tul nagy hetkoznapi problemat es kerj toluk tanacaot. Pl papa/mama mit tennetek ha nektek lenne egy olyan szomszesotok aki folyton ejjel all neki fapapucaban maszkalni? Szeri tetek mit tegyek.


Ezzel telik az ido es nem is tegedcsesztetnek.

2020. júl. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim válasza:
86%
Ismerős szitu, én kitérek a kérdései elől
2020. júl. 26. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
87%

sajnos ismerem a helyzetet, hetero vagyok, de nem konvencionális az életutam. Engem nem is a család, hanem idegenek, ismerősök szoktak szekálni, rokonok csak azért nem, mert elővigyázatosságból már el se megyek rokoni találkozókra.

Én nekem az vált be, hogy aki elkezd szekálni, annak akkor nem szólok vissza, mert sajnos annyira megvisel, hogy eszembe se jut semmi értelmes, ha helyzet van, de utána teljesen megszakítom a kapcsolatot az illetővel. Egy ideig tűrtem a megaláztatásokat, de rájöttem,hogy ezek az emberek nem változnak, és feltételezéseikre építve így is úgy is adják a kéretlen tanácsaikat, esetleg dorgálnak, stb. Nem csak idős emberekről van szó! Fiatalok ugyanilyenek tudnak lenni.

Nekem ez túl sok energiámba és szomorúságomba került. Számomra egyszerűbb ezeket az embereket teljesen kizárni az életemből és azokra koncentrálni, akik tényleg szeretnek és nem akarnak megváltoztatni, a saját képükre formálni, puszta "jóindulatból". Igaz, az ismerősi köröm nagyon beszűkült, de még mindig jobb így, mint ha rendszeresen stresszelnem kéne azon, hogy ki mit fog megint beszólni.

2020. júl. 26. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
13%

Rájuk kell hagyni...

175 cm vagyok és 63 kg. Amikor skinny farmerban vagyok, nagymamám 3 percenként megjegyzi, szörnyen sovány vagyok és reflexből tolja elém a kaját.

Én meg huszonharmadjára is udvariasan elutasítom.

Légy türelmes.

2020. júl. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
89%

én 170 vagyok és 55, enyém is ezt csinálja összeakarnak etetni mindennel, nem számít hogy mi nem jó mihez.

Nagyon nem kívánom akkor is eröltetik. :D

mondom: - Nem iszok tejet szilvásgombóchoz. Erre azt mondják:

- a jó gyomor mindent bevesz.

hát ok, szóval egészségtelen is vagyok.

2020. júl. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!