Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A nagypapámnak fogyatékossági...

A nagypapámnak fogyatékossági támogatás jár de miért?

Figyelt kérdés

Négyen lakunk a családi házban. A nagypapám(apukám apukája) , a szüleim és én,az unoka.

A papámnak van 90%os fogyatékossági kártyája amire rá van írva hogy fogyatékosságban részesül. Na most a nagymamám meghalt 10 éve és azóta se tudom konkrétan miért fogyatékos a nagyapám.

Nem vájkálni akarok az életében, csak tegnap voltam vele a háziorvosnál és megkérdezte az orvos hogy mire kapja ezt a támogatást de nem tudta megmondani és sajnos én sem. Szüleim csak legyintenek erre és azt mondják a papa dolga.

Annyit tudok hogy a papámat a lába miatt leszázalékolták és emelt nyugdíjat kap havi 90ezret. Ekkor csak 50 éves volt, viszont a lábának semmi baja nincsen nem fájdítja ,vígan éldegél vele. Gyógyszert se szed rá.

Van ismerősöm , kettő is. Egyik asztmás, a másik epilepsziás mivel gyógyszereket szednek és súlyos a betegségük ezért kapják a támogatást minden hónap elején a családi pótlékkal egyetemben.

Nem kéne ilyenkor hogy a papámnak legyen valami gyámja?

Csak azt nem értem hogy teljesen normálisnak látszik, nincs neki agybaja, nem fogyatékos se testileg se értelmileg.

7en voltak testvérek és kiderült hogy olyan szegények voltak hogy a papám csak a 4osztályt tudta kijárni utána dolgozni vitték a földekre. De mi van ha nem ezért vették ki az iskolából? Hanem van valami mentális betegsége?

Sajnos nagyon dadog sokan nem értik meg mit mond ezért is szoktam vele menni mindenhova hogy segítsek neki. Lehet ezért kap támogatást?

Nem akarok neki rosszat,senkinek se és tudom hogy semmi közöm hozzá. Ellenben ha emiatt kéne neki hivatalos gyám vagy valami segítség. Hát mégis csak a papám,hogy néz ki hogy nem tudom mi baja van.

Ezek miatt kaphat ilyen támogatást?


2020. aug. 25. 07:59
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

felnőtteknek nem gyámjuk van, hanem gondnokuk. nagyon-nagyon nagy baj kell ahhoz, hogy egy felnőtt embert gondnokság alá vegyenek és csakis bíróság mondhatja ki valakiről, hogy cselekvőképtelen. teljesen vagy részlegesen.


a leszázalékolás és a gondnokság alá vétel nem ugyanaz. lehet, hogy a dadogása miatt kap támogatást és valamiért kitalálták - amolyan fedőszövegként - hogy a lábával van a gond. (nekem a testvérem pl. rosszul lát és amiatt kap egy kevéske támogatást)


de ha egyébként a nagyapád el tudja látni magát és "csak" az a baja, hogy dadog, amiatt ő nem mentálisan sérült és nem kell neki gondnok

2020. aug. 25. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 kikicsoda ***** válasza:
91%
Ha nem tudja beszédhibája miatt megértetni magát, az már elég nagy gond. A fiával él, így nem kell külön gyám. Talán ha egyedül élne, kellene. Jól teszed, hogy elkíséred bizonyos helyekre.:))
2020. aug. 25. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszotokat így már érthetőbb a probléma. Már megszoktam hogy így beszél és sokszor régies, egyszerű szavakat használ. Viszont tényleg sokan megkérik hogy mondja el újra mit szeretne mert dadog és közben hadar is.

Van mikor én se értem :/ Köszönöm mégegyszer

2020. aug. 25. 08:20
 4/9 A kérdező kommentje:
Tényleg nem nagy támogatást kap havi 20ezret
2020. aug. 25. 08:21
 5/9 anonim ***** válasza:
80%

Régen könnyen le tudta magát százalékoltatni bárki. Ne feltétlenül gondold, hogy a papádnak olyan súlyos baja van. Az én mamám pl. farokcsont repedéssel is megkapta 30 évesen.


Manapság csúsztunk át a másik végletbe, sokszor olyanok sem kapják meg, akiknek indokolt lenne.

2020. aug. 25. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
71%

Jaja, régen (tán rednszerváltás után?) a kezelőorvos pár papírpénzért segített a leszázalékolásban. Ezen "betegek" többsége már kihalt.

Egy idő után nem kell felülvizsgálatra járni.

Talán a papád még ebből a rendszerből maradt fenn.


Manapság a féllábúnak is azt mondják, hogy nem kap semmi támogatást, mert "végezzen ülőmunkát, ahhoz nem kell láb".


Anyukám több gerincsérvvel, cukorbeteg, pajzsmirigy, szív, mentális betegségekkel, havi 30.000 Ft-os gyógyszerköltséggel, nem bír 3 órát fent lenni és elvették a rokkantsági támogatást... (50% alatti minősítéssel)


A 90%-os egészségkárosodási minősítést manapság még a halottak sem kapnák meg...

2020. aug. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A papám 1947ben született tehát a rendszerváltás előtt kaphatta meg a támogatást. Köszönöm a válszokat!
2020. aug. 25. 09:12
 8/9 A kérdező kommentje:
Mármint a rendszerváltás után úgy ahogy a 6os válaszoló mondta, 1990es években
2020. aug. 25. 09:13
 9/9 anonim ***** válasza:
66%

Amíg az öreg kap valami támogatást, addig nem kell vájkálni az ilyen dolgokban. A lényeg, hogy pénzt kap. Aztán hogy mire, vagy hogy intézte el, az az ő dolga.


Nagymamámnak pl volt már agyvérzése, fájtassa a lábát vagy 20 éve, a combjánál a forgót ki kellett cserélni műre, mert eltörte, demens, stb, de alig kap valamit...


Ha a te nagyapád kap pénzt, amit te nem látsz indokoltnak, akkor inkább örülj.

2020. aug. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!