Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Másnak is a nagypapája ennyire...

Másnak is a nagypapája ennyire makacs?

Figyelt kérdés

A szüleimmel élek egy ikerházban, melynek a másik fele a nagyszüleimé.

Anyumék reggeltől estig dolgoznak, ilyenkor a mamámnak szoktam otthon segíteni főzni,bevásárolni. A nagymamám 62 éves még dolgozik, 4 órában takarítja a faluban az orvosi rendelőt. A nagypapám már régebb óta nyugdíjas ő 73 éves.

Az a gond, hogy a papámnak hangulatingadozásai vannak egyszer teljesen normális mindenkivel,máskor elfordul tőlünk és hozzánk se szól. Még ebédet se eszik csak szalámit meg kenyeret.

Amúgy sokszor mondja hogy otthon már unatkozik ezért elmegy a városba csavarogni és mikor épp sértődös hangulatában van akkor a városban kajálgat.

Tavaly szívbetegséget diagnosztizáltak nála, 3mm-es vérrög van a szívében azt mondták ha az egyszer megindul akkor vége. Gyógyszereit nem is szedi és hiába mondja neki akárki hogy komoly a dolog csak legyint rá és képes az orvosok képébe vigyorogni mondván ők a hülyék.

Tavaly májusban kórházba szállították szívkatéterezés miatt erre fogta magát és megszökött a kórházból, a kezelőorvosa azt mondta ha mégegyszer kórházba kerül ő nem fog gondoskodni róla.

Félek hogy egyszer csak összeesik az utcán és akkor ki segít neki? A mamám is idegileg tönkre van tőle, folyton veszekednek a papa miatt nem érti hogy jót szeretnénk neki.

Volt hogy azt hazudta bevette a gyógyszereit még a mama dolgozott, aztán takarításkor meg az ágy alá voltak bedobva.

Sajnos napközben senki nincs a papával otthon így tud a városban csavarogni, mamának se segít otthon. Minden a mama nyakában van és a papám sokat panaszkodik hogy a lába fáj de gyógyszereit nem szedi, egyszer láttam a városban úgy sétált hogy szinte szaladt.

Az orvos annyit mondott hogy lehetséges a szíve miatt kevesebb oxigén jut az agyba és okozhat nála kisebb demenciát ezért fordul magába. Próbáltam vele beszélni erről de csak legyint rám azt mondja majd hozzánk szól ha van kedve.

Mit tehetnénk vele? Hagyjuk rá?


2020. aug. 29. 07:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
98%

Most gondolj bele, te az ö helyében ülnél otthon egész nap, halálra unnád magad, nem lenne semmi életed, CSAK AZÉRT, mert ha kimozdulsz, ESETLEG meghalhatsz?

Szerintem erre minden ember azt mondja, inkább él két évig veszélyesebben, mint 10 évig élöhalottként a fotelban.

2020. aug. 29. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nincs vele gondom ha kimozdul, csak nem viszi magával a telefonját sem és persze hogy aggódunk. Bocsi ha félreérthető volt
2020. aug. 29. 08:00
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
Nem szenilisedik? Akkor szoktak szökdösni és csavarogni az idősek.
2020. aug. 29. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%
Senkit sem lehet akarata ellenére gyógyszerezni, ha nincs gyámság alatt. Te mit tennél ha átbasznának, és gyógyszerrel tömnének? Értem hogy aggódsz, nekem nem kell bemutatni milyen makacsok tudnak lenni az öregek, akkor is ha ártanak maguknak. De ez az erőszakkal begyógyszerezés pocsék ötlet. Ha velem tenné valaki, tuti feljelenteném az illetőt.
2020. aug. 29. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
És ha nem szól hozzánk azzal ne is foglalkozzak?
2020. aug. 29. 08:40
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Meglepő, de be szokott válni ha nem foglalkoznak a duzzogásukkal. Hisz a műsor lényege hogy magára vonja a figyelmet.
2020. aug. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%
Nagypapádnál demencia kezdődik a szívbetegség miatt, a mi családunkban is volt ilyen. Semmit sem tehetsz ellene, a rábeszélés egy szervi betegségénél nem hat.
2020. aug. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
52%

Én ebben a sztoriban az orvosokat sajnálom a leginkább. Minden jöttment, szenilis hülyétől megkapják, hogy “gonoszak, mert a szívem miatt eltiltottak a kolozsvári szalonnától”, meg nem hallgatunk az orvosra, mert az áltudományos cikkek többet érnek a gyöngyhagymás értisztításról, mint több évnyi tudás az orvosi egyetemről. Aztán amikor beüt a krach, akkor megyünk puncsolni oda, hogy mentse már meg a nyomorult, eligénytelenkedett életünket, meg tegye rendbe a több tizenévekig lesz*rt egészségünket ugye....


/agyvérzés OFF/


Én megpróbálnék radikálisabban hatni az öregre.

“Velünk szeretnéd tölteni a karácsonyt, papa?” / “Szeretnéd látni, hogy x év múlva elballagok?”

Szerintem legalábbis itt már nem játszik a buksi simi kakaóval.

2020. aug. 29. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%
Hagyni kell az öreget had csinálja amit akar. 73 éves, már nincs sok neki hátra, főleg ilyen egészsegügyi állapotban. Ha vitrinbe zárod akkor se fog már hosszú évekig életben maradni. Sajnos ezek a dolgok a korral járnak. Tudom nehéz elfogadni, meg az ember nyilván aggódik a véréért de ezzel a helyzettel nem lehet mit kezdeni. El kell engedniy
2020. aug. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy tudja, ő mit akar. Lehet,hogy ő így akar élni. Lehet, hogy ez nektek nehéz. Lehet, hogy hagyni kéne őt.
2020. aug. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!