Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A fiamnak a fia házasodik,...

A fiamnak a fia házasodik, azaz az unokám! Kérdezem mennyi pénzt kell adnom a menyasszonytánckor? A nagymamák mennyi készpénzt szoktak adni unokáik esküvőjükre a lakodalomba?

Figyelt kérdés
2020. szept. 23. 23:31
1 2
 1/16 anonim válasza:
94%
Annyit hogy úgy érezzék éppen elég de nem túl sok
2020. szept. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
12%
Hány éves vagy?
2020. szept. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

ÉN úgy gondolom, hogy amennyit tud adni. Nyilván mások a lehetőségei, ha a nagymama baromi jól bankigazgató, és megint más, ha kisnyugdíjas. Semmiképpen nem várható el, hogy erőn felül adjon. Mi nem házasodtunk össze a párommal, de ha lett volna esküvő, nem is fogadtam volna el nagy összeget a nagyimtól, mert tudtam, hogy nekik is alig van. Ha a fiam most megnősülne vagy a nagyobbik lány férjhez menne, anyámtól sem várnám el, hogy sokat adjon, mert tudom, hogy jelenleg mennyire padlón van anyagilag.

Én nagyon nem tartom jónak és helyesnek azokat az elvárásokat, amiket manapság támasztanak a párok. Soha, senkitől nem várnám el, hogy erején felül "adakozzon".

2020. szept. 24. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
94%
Mi 100e forintot kaptunk. Masik unoka 1 milliót.
2020. szept. 24. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
36%

Most arra vagy kíváncsi kérdező, hogy mennyi lóvé várható a mamától?

Mert szerintem, ha erre építész lehet csalódni fogsz.


Azert mert itt 5en azt mondjukyhogy mi átlagosan x ezret kaptunk attól nem biztos, hogy te is annyit fogsz.


Egybkent meg tok uncsi mar az ilyen alruhaba bujtatott kérdés, hogy hatulrol mellbe, mintha a mama kerdezne, közben pedig a fiatal unoka varja a valaszokat. Mert gondolom nem a 70+-os nagyi fog irogatni ide.


Kapsz amennyit, ne izgulj, lehet csak 20 ezret, az is lehet 1 milliot, mi nem latunk bele, hogy a csaladod hogy van anyagilag eleresztve meg mit gondolnak, szannak e erre nagyobb összeget.

2020. szept. 24. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
71 éves vagyok. 51000 Ft a rokkantsági nyugdíjam.
2020. szept. 24. 13:00
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
71 évesen hogy vagy itt?!
2020. szept. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
88%

#7: Te lüke vagy! Miért ne lehetne itt 71 évesen? Felső korhatár tudtommal nincs. Netezni meg tud még 80+-os ember is, nem egyet ismerek.


Kérdező: 71 évesen már nem rokkantsági nyugdíjat kapsz elvileg, hanem öregségit, pláne mivel a rokk. 2012-ben megszűnt létezni. Ha ilyen kicsi a nyugdíjad, és nincs semmi megtakarításod, akkor nagyon minimálisat adnék, nyilván az unoka is tudja, hogy nem vagy multimilliárdos. ÉN egy fillért sem fogadnák el egyébként. Ha nagyon akarsz adni és 10-20 ezret ki tudsz gazdálkodni valahogy, akkor max. annyit. Adósságba ne keverd magad semmiképpen. SZERINTEM!

2020. szept. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
95%

Meglepődtem a #7 (13:04) kérdésén. Én 79 vagyok, mégis naponta olvasom - persze nem minden kategóriában - a kérdéseket és válaszolok, ha úgy gondolom. Ma a toplistán a 16. vagyok, megelőzve sok - bizonyára - fiatalt. Átlagban 76%-ban helyes válaszokat adok.

Élettapasztalatomnál és segíteni akarásomnál fogva néha privátot is írok, akinél látom, hogy segítségre szorul és talán tudok neki tanácsolni valamit. Ezt többen már megköszönték.

Válaszolva a kérdésre: egyik barátomék voltak lakodalomban. Amint mondták, a menyasszonytáncra személyenként 20-20-ezret adtak, de ajándékként pár százezret, közeli rokonnak.

2020. szept. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Az én nagymamám 75 éves. Facebookozik okostelefonnal vagy számítógéppel. Mi abban a meglepő ha valaki 70 felett internetezik????
2020. szept. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!