Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A fiamnak a fia házasodik,...

A fiamnak a fia házasodik, azaz az unokám! Kérdezem mennyi pénzt kell adnom a menyasszonytánckor? A nagymamák mennyi készpénzt szoktak adni unokáik esküvőjükre a lakodalomba?

Figyelt kérdés
2020. szept. 23. 23:31
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
51000 ft-bòl szerintem 5000 ft-t, HA megengedheted magadnak. Ha van plusz fèlretett pènzed, akkor többet, ha minden hònapban ki van centizve a pènzed, akkor ennyit sem.
2020. szept. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Utolsò vagyok e KELL adnod, gondolom szìvesen adsz nekik, de semmikeppen ne adj annàl többet, amennyit valòban nèlkülözni tudsz.
2020. szept. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

#7 és te 12 évesen?

Amugy kerdezo, ha ilyen kis osszegbol gazdalkodsz, szerintem nem sertodnek meg, ha nem adsz semmit, vagy csak nagyon kis osszeget.

2020. szept. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
12%
Gondolom a lánykérés után lehetett sejteni, hogy esküvő is lesz. Én már onnantól kezdve elraktam volna 3-5 ezer forintot minden hónapban, amennyit sikerül, így nem egyszerre kell a nagy kiadást kinyögnöm. Ha még csak most jelentették be az időpontot, akkor most tessék elkezdeni elrakni a pénzt, és adjon annyit, amennyit sikerül. Közeli hozzátartozó esetén kb 100 ezret illene nász ajándékba és a táncba adni összesen, de ennyi nyugdíjból nyilván ezt senki nem várja el.
2020. szept. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
82%
Uramjézus! Na ne ám már egy kisnyugdíjas azért spórolgasson, mert házasodik az unoka. Eszem megáll, meg a pénzszámolgatós fiataloktól is, akik azon stresszelnek mennyi jön "vissza" az esküvőbe fektetett pénzből. Gyomorforgató az egész. Akkora lagzit kell tartani, amit elbír a büdzsé és nem a rokonoktól, barátoktól elvárni, hogy finanszírozzák a ronygyrázást. Lesülne a pofámról a bőr, ha az 51 ezer forintból gazdálkodó nagyanyámtól egy forintot is elfogadnék. Persze, spóroljön össze százerzet, ha tud, nyilván. Aztán meg költse magára. Nincs olyan hogy mennyit "illik" adni, pusztán csak elvárások vannak némelyeknél, normális helyen azok sem. Szerencsére a tarhálgatós menyasszomnytáncot is elkezdték sokan mellőzni, az utóbbi három esküvő egyikén sem volt, amin jártam, mondjuk a legutóbbin semmit sem fogadtak el eleve, ezt jelezték is nagyon finoman előre, pedig ők sem voltak kalsszikus "gazdagék". Ahol meg már a meghívóban is viccesnek szánt, ámde szánalmas versikével pénzt tahálnak, oda el se megyek, nyilván nem fogok hiányozni nekik, maximum a pénzem, bár nem nagyon akad ilyen mentalitású rokonom, barátom meg no pláne, lévén azokat magam választom.
2020. szept. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
59%

#15 Osztom a véleményedet arról, hogy nem szép dolog, hogy sokan mennyi pénzt várnam az esküvőtől, mennyi jön vissza. Valóban gyomorforgató, én sosem tennék ilyet.

Természetesen a kisnyugdíjas rokontól sem várható el, hogy ő támogassa az ifjú párt.

DE ha az illető kisnyugdíjas rokon szeretne nekik adni, szeretné támogatni őket, akár szeretetből, akár illemből, akkor a #14 igenis jó tanácsot adott, hiába van lepontozva.

2020. nov. 25. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!