Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Van itt olyan, aki elmondanà...

Van itt olyan, aki elmondanà a történetét, miért szakította meg a kapcsolatot a nagyszülőjével?

Figyelt kérdés
2020. okt. 2. 17:14
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Nagypapámmal szakítottuk meg a kapcsolatot. Egy apróság kapcsán olyan dolgot mondott édesanyukámnak, ami egyszerűen megbocsáthatatlan.
2020. okt. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
Én azért szakítottam meg a kapcsolatot a "nagymamámmal", mert olyan szinten semmibe vette anyukámat, hogy nekem fájt nézni. Plusz engem sem szeretett nagyon.
2020. okt. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
Meghalt.
2020. okt. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

Apám anyjával nem beszélek gyakorlatilag 7 éve. Állandóan Anyámat szidta, soha, semmi nem volt jó, amit ő csinált (velem Mama mindig jóban volt). Ha apám véresre verte Anyámat és másnap jött az öreglány, csak annyit mondott Anyunak (miközben leült enni az általa készített süteményt), hogy "Biztos megint nem tudtad befogni a szádat."

Aztán egyszer csak betelt nálam a pohár, miután cirkuszt csinált az esküvőmön (az oltárhoz vonulásnál kezdett el üvöltözni apámmal, amiért az nem köszöntötte fel előző nap a szülinapján, persze nyilván ez is az Anyám hibája volt) és megmondtam neki, hogy legközelebb a temetésén fogunk találkozni.

Nem így lett, a másik ági nagyapám meghalt később és neki a temetésén jött oda hozzám azzal, hogy végig igazam volt, apám egy állat, most már tudja, mert nemrég elment hozzá is, felkente a falra, fojtogatta és megütötte. Én meg csak annyit tudtam mondani neki, hogy "Biztos megint nem tudtad befogni a szádat..."

Az igazat megvallva kicsit se hiányzik ez a mérget köpködő kígyó.

2020. okt. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%

Nagymutter:

- Jelentsem a fel az ő szomszédját a kerítésépítés miatt, de az én nevemben.

- Másik ügyből kifolyólag megbízott egy ügyvédet, aki kártérítésekkel foglalkozik. Ezzel az ügyvéddel vegyem fel a kapcsolatot, továbbá írjam alá az ügyvéd által megfogalmazott megbízási szerződést! Nem írtam alá semmit.


Nagyfater: Költözzek oda közelükbe. Én erre nemet mondtam. Erre az volt a válasz: akkor le vagyok *kakkantva*!

Azóta már meghalt, mai napig nem tudom hol van eltemetve! Minek költözzek? Itt jól érzem magam.

2020. okt. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%
Apai nagymamámmal szakítottam meg a kapcsolatot. Eddig sem sokat beszéltünk, évente kb. 1x, meg nem is sokat találkoztunk, ennek ellenére mégis belepofázott abba, hogyan kellene tartanunk az esküvőnket és kiket kellene meghívnunk. Szerinte meg kellett volna hívnunk a lányát, aki nekem keresztanyám és családját, a férje keresztapám, lányaik uncsijaim. 15 éve nem beszéltünk, keresztanyám sosem foglalkozott velem. De ilyen prosztó, undorító stílusban osztott ki, hogy mi milyen férgek vagyunk, ezt nem illil, stb, stb. Nem mellesleg apám molesztált kiskoromban, meg hasonlók, szóval ilyesmikre kell gondolni. Ez másfél éve volt, azóta nem beszéltem az egész pereputtyal egy szót sem és megmondom őszintén, nem is hiányzik.
2020. okt. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%

Azért szakítottam meg anyám anyjával a kapcsolatot mert rengeteget bántotta anyámat lelkileg, minket mindig mellőzött, lenézte apámat..

Sose fogja megismerni a 3 lányomat.

Anyám apjával meg sose volt kontaktunk. Életemben ha 3 szót váltottunk, tudom, hogy na ő lenne a nagyapám és ennyi. Sosem volt kiváncsi ránk.

2020. okt. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyik szülőm bántott lelkileg(állandó lelki terrort kell ez alatt érteni, az is baj volt ha 5 percnél tovább ültem a wc-n stb.) Gyerekként ezt egy gyerekcsínnyel adtam vissza. Mikor ezt a szülei megtudták nem a gyereküket szidták le, hogy mit csinál az unokájukkal, hanem engem tagadtak ki. Nem hiányoznak, mert sosem szerettek igazán. Mivel nem a kedvenc gyerekük gyereke voltam.
2020. okt. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Anyám szüleivel szakítottam meg a kapcsolatot. Igazából nagyfatert szeretem, de ő a mama lábtörlője. Mama által a saját testvérei sem keresik..


Miután anyukám elcuccolt egy pasihoz évekig nem keresett minket.. és valahogy a mama sem tekintett már családtagnak.

A 14. születésnapomon tettem egy próbálkozást feléjük, takarítottam, főztem, készültem, de leálltak veszekedni az apukám anyukájával és faképnél hagytak.

Az utolsó próbálkozásom 18 éves koromban tettem meg, amikor jogosítványt szereztem és meglátogattam őket (200km) és kitessékeltek hogy van pofám egyedül eljönni ekkora autóval és nem hoztam az anyámat!


Nah, én itt fejeztem be. De természetesen megy a mártírkodás, hogy én egy bunkó vagyok, én sosem keresem őket pedig ki tudja meddig élnek...

2020. okt. 3. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Édesapám anyja csak akkor kereste apumat mindig, ha kellett neki valami. (Egyébként elhagyta az apukám csecsemőként, és letagadta, hogy a válása után újra férjhez tudjon menni.) Amióta apum meghalt, semmit se tudunk egymásról, egyszer felhívtam karácsonykor, hiába mutatkoztam be, nem emlékezett rá, hogy lenne ilyen nevű unokája. Csak a másik két gyereke családja számít neki. Azóta megbékéltem ezzel, jobb ha nem vagyunk semmilyen kapcsolatban.
2020. okt. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!