Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Van valaki akinek leépült...

Van valaki akinek leépült teljesen az egyik (vagy mindkettő) nagyszülője?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tapasztalatokat szeretnék kérni, mert nem tudom hogy birkózzak meg ezzel az egésszel.


Decemberben elvesztettük nagypapámat, 85 évesen meghalt agyvérzésben.

Nagymamám egy darabig tartotta magát, eljárt a boltba, főzött stb.

Magunkhoz vettük, hogy ne legyen egyedül, de kezdett tarthatatlan lenni a helyzet. Folyamatosan összeesett, hallucinált, a gázon hagyta a kaját ami kigyulladt és rendszerint nyitva hagyta a kaput, így bárki bejöhetett. Én 8, a párom 10 órákat dolgozik, így megbeszéltem a mamával, hogy nem tudom megoldani a folyamatos felügyeletét. Egyik este amikor hazaértem a bejárati ajtóban feküdt, ott esett el, magára rántott mindent.


Beadtuk egy idősotthonba, ahova minden nap mentem látogatni, vittem neki mindent amit kért. Azt mondta a telefonban, hogy szeret ott lenni, jól érzi magát. A napokban nem értem el telefonon, így előbb eljöttem a munkából, hogy megnézzem mi van vele.

Azt se tudta, hogy ki vagyok, azt mondta a szobatársai megverték, az ápolók meg lekötözték. A szobatársai vasággyal együtt 40 kilós, 80 feletti nénik. Megnéztem, nem találtam rajta külsérelmi nyomokat.


Teljesen tanácstalan vagyok, nem tudom mit csináljak. Haza nem merem hozni, mert félek, hogy felgyújtja a házat vagy leesik a lépcsőn és összetöri magát. Az utóbbi időkben már a kertbe sem engedtem ki, be kellett zárnom a házba ha elmentem, mert a medence miatt veszélyes ha kint bóklászik.


Gondolkoztam azon is, hogy átviszem egy másik otthonba, a szabadnapomon és hétvégén természetesen kihoztam eddig mindig, de most tanácstalan vagyok. Abban sem vagyok biztos, hogy megismert. :(


Van valakinek ilyennel kapcsolatban tapasztalata? Mit csináltatok hogy jobb legyen a nagyszüleiteknek? Azt mondta legutóbb, hogy szögeket raktak a matracára, hogy ne tudjon aludni. :(


2017. márc. 9. 17:37
1 2
 1/15 anonim válasza:
63%
Először is nagyon sajnálom, pontosan tudom minden mentek keresztül sajnos. Mi először nagymamámat veszítettük el, és utána nagypapám kezdett el fokozatosan leépülni. Eleinte mi is próbáltuk a házi felügyeletet megoldani, de amikor már veszélyes volt önmagára, muszáj volt otthonba adnunk. Egyszerűen lehetetlen munka mellett így gondoskodni valakiről, amikor akár fél óra egyedüllét alatt elesik, magára borít valamit, stb. Nagypapám szegény hol szerette az otthont, hol utálta, sokszor mondta hogy vigyük haza, a következő percben pedig azt, hogy nem akarna újra egyedül lakni otthon. Agyilag nagyjából rendben volt, bár a vége felé sokszor összekevert már minket anyukámmal és a testvéreimet is. Fél évet élt még az otthonban, tavaly nyáron sajnos meghalt. Néha bűntudatom van, hogy nem tettünk többet érte, de nem tudom hogy lehetett volna ezt máshogy megoldani. Szerintem te sem tehetsz mást, mint hogy rendszeresen látogatod és foglalkozol vele. Megpróbálhattok egy másik otthont, de nincs rá garancia, hogy ott jobban fogja érezni magát.
2017. márc. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
63%
Sajnos az én mamám is leépült a papa halála után. Ma már csak élőhalott szegény. Nála is hallucinációval kezdődött majd fokozatosan leépült szellemileg. Teljes ellátást és felügyeletet igényel. Borzasáztó látni hogy mi lesz egy élet erős emberből.
2017. márc. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az a baj, hogy teljesen mást mond mint az ápolók. Szerinte ő eszik és iszik rendesen, szedi a gyógyszereit, az ápolók szerint meg nem így van. Szeretnék neki hinni, de már nem tudom melyik fél mond igazat. Nagyon rossz idegenekre rábízni, nem tudok mellette lenni 24 órán keresztül és nem tudom hogy viselkednek vele. :(
2017. márc. 9. 18:16
 4/15 anonim ***** válasza:
88%

Lehet, hogy ő is hallucinál. De az ápolók kötelessége megetetni és beadni a gyógyszereit, ha egyedül nem teszi.

Próbálj egy napra szabadságra menni, és napközben meglátogatni, amikor az ápolók nem várnak. Akkor láthatod, hogyan bánnak a betegekkel.

2017. márc. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
88%

Demencia. Ő már nem valós dolgokat mond, súlyos téveszméi is lehetnek. A "szögek a matracon" pl. ilyen. Amennyiben nem tudjátok megoldani, hogy odahaza 24 órás felügyelet alatt legyen, nincs más megoldás, mint az otthonban elhelyezés. Elég gyors szellemi leépülésnek tűnik a mamádé. Az otthonba kerülés általában gyors állapotromlással jár, a környezetváltozás romboló hatású az agyra. Én odahaza ápoltam apukámat, ez meglehetősen nagy anyagi áldozattal jár, és nagyon nehéz, tudom, hogy nem minden család engedheti meg magának.

A szüleid nem élnek már, hogy rád, mint unokára maradt a mama ellátása?

2017. márc. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
63%
Előző válaszoló vagyok ujra. Az ápolókkal kapcsolatban: nem tudom, hogy abban az otthonban, ahol a mamád van, hány beteg jut egy ápolóra. Annyi biztos, hogy én esetenként nagyon-nagyon kifáradtam az apukám, mint egyedüli beteg ápolásában. Elképzelni sem tudom, hogyha mondjuk tiz ilyen demens beteg jut egy ápolóra, hogy azt rendesen lehet etetni, itatni, gyógyszerezni, tisztántartani. Tudom, hogy az ápolónőnek nem kell főznie, takaritania, de akkor is kevés az idejük egy betegre.
2017. márc. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
A szüleim elváltak 10 éve. Azóta anyukám nem foglalkozik velük (nagy összeveszés volt). Apámmal nem tartom a kapcsolatot, de eddig sem érdekelte saját magán kìvül senki. Nem számíthatok senkire ilyen téren. Most azon vagyok, hogy hátha a saját lakásában meg tudok oldani egy 24 órás felügyeletet, csak egyelőre végesek az anyagi keretek, nem tudom egy ápoló mennyiért vállalna 7 napból legalább hármat...
2017. márc. 9. 20:02
 8/15 anonim ***** válasza:
81%
5-ös vagyok. 600-800 ft óránként.
2017. márc. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
81%
előző vagyok. az otthonban kell téritést fizetni?
2017. márc. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
81%
Van még olyan lehetőség, amit érdemes megnézned.Ha ott ahol laktok van idősgondozási központ, akkor lehet házi ápolást is kérni, van szociális étkeztetés, ezek elég olcsók. van ahol van nappali alzheimeres öregek napközije is, ha oda tudod vinni reggel és elhozni este, akkor ez jó, és ezek nem drágák. ezekhez orvosi igazolás kell.
2017. márc. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!