Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit tennétek,ebben a helyzetben?

Mit tennétek,ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Van egy 88 éves nagypapám akinek nem "tetszik" a barátnőm, azt mondja nem illik hozzám,mert "duci" és nem akar gyereket és a fő probléma az,hogy nem hozhatom magammal ha meghívnak engem.(nem kíváncsiak rá). A barátnőm és én is megvagyunk ezért haragudva rá. Igaz már 2-szer volt náluk a barátnőm és én is. Amúgy normális minden oké, csak a külseje főleg nem tetszik nekik. A barátnőm szerint ha meghívna engem a nagypapám akkor nem szabadna elmennem,mivel mi egymáshoz tartozunk és ez a barátnőmre nézve is sértő és nekem is sértő. Próbáltam már ezt megbeszélni nagypapámmal de süket fülekre találtam. Mi a megoldás? Ameddig nem hozhatom magammal a barátnőmet addig ne menjek hozzájuk? Az az igazság,hogy már 88 éves az öreg most kellene vele össze vesznem közel a halála előtt?

2020. okt. 2. 21:05
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
41%

Hát elég érdekes a barátnőd. Én komolyan elgondolkoznék, hogy akarom-e. És nem azért mert az öregnek nem tetszik. Lehet, csak megérzi, hogy nem jó ember a csaj. Ilyenre rábeszélni, hogy fordíts hátat a közel 90 éves nagypapádnak?

Én nem foglalkoznék ezzel a barátnőd helyében, nem mennék, de te menjél továbbra is. Nem venném a szívemre, hogy nem kedvel a papa, de te nem teheted meg, hogy emiatt ne menj.

2020. okt. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
63%
Nem hiszem el hogy ennyire nem szeret a papod hogy igy kell viselkedni? Nem orul a boldogsagodnak? Ez mi onzo mar
2020. okt. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
35%
Kicsit nekem furcsa a kérdés. Egy idős nagypapa miért egy unoka korabeli lány alakját nézegeti? Szerintem itt más áll a háttérben. Még apádtól is furcsa lenne, nem hogy nagy apától.
2020. okt. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
17%
Sztem a külső megjelenés csak ürügy, valójában más áll itt a háttérben. Elnézve az overly attached stílusát, nem csodálom, hogy nagyapád átlát a szitán. Az összetartozás nem azt jelenti, hogy 24/7 össze vagytok nőve és mindent együtt csináltok, hanem, hogy kölcsönösen tisztelitek egymást, amibe beletartozik a család is. Nem kell szeretnie őket, viszont az minimum, hogy téged nem mar el a nagyapádtól, aki valószínűleg már csak néhány évig fog élni, és mégiscsak közeli családtagod. Ne legyél hülye, húzd meg a határokat a csajjal, mert ha együtt maradtok, ez rosszabb lesz és azon veszed észre magad majd egy napon, hogyha 5 perccel később érsz haza a munkából, akkor kiselőadást tarthatsz, hogy merre voltál.
2020. okt. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
70%

"és a fő probléma az,hogy nem hozhatom magammal ha meghívnak engem"

"A barátnőm szerint ha meghívna engem a nagypapám akkor nem szabadna elmennem"


Én a következőt javaslom:

1. Ha nagypapa hívja meg a kérdezőt, akkor legyen szolidáris a barátnőjével, és ne menjen el ő sem.

2. Ha más a vendéglátó, akkor menjen a barátnőjével együtt. Ott találkozhat a nagyapjával is. Ugyanakkor nagyapja nem szabhatja meg, hogy más a házába kit hív meg vendégségbe. Ha neki nem tetszik ez a helyzet, maximum ő nem jön el oda többé.

2020. okt. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
0%

A #13as mond valamit.

Am nekem sem tetszenek a duci lányok, pedig duci fiú vagyok.

2020. okt. 2. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
33%

Hm, nehéz kérdés...

Engem a neveltetésemből fakadóan zavarna, ha a párommal ilyen elutasító lenne a nagypapám. Megmondanám neki, hogy lehet neki nem tetszik, de legyen kedves tiszteletben tartani a boldogságomat. Nem arról lenne szó, hogy soha többé nem leszünk már kettesben, de mivel a páromat bemutatom neki ezzel azt erősítem, hogy komoly kapcsolat. Illetve ez részemről egy gesztus, hogy volt olyan fontos, hogy bevonjam az én boldogságomba.

Viszont a nagypapa érve érdekelne. Ha csak annyi, hogy duci akkor vitába szállnék vele és megpróbálnám meggyőzni, hogy ne ítélkezzen a páromról. Viszont lehet, hogy tényleg valami más van a háttérben (pl rossz megérzés) amit viszont szeretnék vele megbeszélni.


A párod helyében pedig azt mondanám, hogy rosszul esik, viszont vagyok annyira felnőtt, hogy elfogadom hogy nem mindenki számára vagyom szimpatikus és nem "tiltogatnám" a találkozást. Ugyanúgy kiváncsi lennék, hogy mi van a nagypapával, mert tudnám, hogy számodra fontos.


Igen, ez egy olyan helyzet, amit 3 FELNŐTT embernek kell megoldania.

2020. okt. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem mindegy, hány éves valaki, nem kell belemenni a hatalmi játszmáiba.


Én nem mennék oda, ahova nem vihetném a párom, akkor sem, ha 88 éves nagyszülőről lenne szó. Lehet, hogy egy nap ez a lány a feleséged lesz. De ha nem, akkor is.


Ilyen szintű bunkóságot senkitől nem kell elnézni, pont azèrt mert megtenni, mert becsicskulsz neki. Minek tiszteljem olyan életét, aki az enyémet nem tiszteli?

2020. okt. 3. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
31%

Mióta vagytok együtt ezzel a barátnővel és hany évesek vagytok? Együtt éltek ?

Ha huszonévesek vagytok, hosszabb kapcsolatban és együtt éltek, akkor érthető, hohy nem tetszik a barátnődnek a helyzet. Eh esetben beszélnék a nagyapámmal és elmondanám neki, hogy a Kati meg és egy pár vagyunk, nem kell szeretnie, de el kell fogadnia és megadnia neki a tiszteletet, így vagy együtt jövünk családi eseményekre, vagy sehogy. A kapcsolatot nem szakítanám meg vele ez esetben, csupán teszem azt a közös vasarnapi családi ebéd helyett beugranék egy gyors látogatásra hétköznap.

Ha csak egy új kapcsolatról van szó, ahol együtt se éltek nem zavartatnám magam, mennék a barátnőm nélkül.

2020. okt. 3. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
80%

Ó, pedig ismerek én is sok öreget, akiknek a kövér lányokkal bajuk van. Isten tudja, miért.


Én nem mennék nagypapához, vagyis úgy mondom, hogy nem mentem. Engem nem bántott, de egy paraszt ember volt. Nem érdekelt, hogy hány évig nem halt meg, meg hogy vérvérvér, egy tapló. Nekem nem hiányoznak ilyen emberek. Meghalt tavaly előtt, és nem bánom, hogy nem látogattam.

2020. okt. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!