Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagyim mániákus gyűjtögető?

Nagyim mániákus gyűjtögető?

Figyelt kérdés

Helló.

Amióta az eszemet tudom a nagyim folyton felhoz mindenféle szemetet guberálásból, kukázásból. Sokszor romlott csirkéket is felhoz mert egy szemeteszsákban voltak a többi "értékes kajával" amik max péksütemények. Másik meg a rongy gyűjtés. Tele van a lakás ilyen ruhákból vágott rongy darabokkal amik elvileg törlésre jók de semmit nem töröl szinte, meg zsepinek stb. Konyhában 2 nagyobb zsák van tele ilyennel, a wcben mocskos wc papírokat hozott valahonnan és azokkal sajnos kényszerülök törölni, mert kevés a pénz de ez nem állapot. A wc tele van wcpapírral 2 oldalt és mögöte 2 zsák ronggyal. Hely nincsen ott. A konyhai asztalokon minden van csak hely nincs egy kis bögrének. Hegyén hátán vannak a penészes péksütik, néha észre se veszi, az aznapi kaja amik 3 nagyobb edényben vannak. Fölösleges papírtányérok és egyéb szemetek amik csak a heylet foglalják. 2 hűtőnk van de állítólag mindegyik tele van húsokkal amik kellenek, pedig egyszer nem láttam hogy sok húst csinált volna. Én meg sose tudom sehova tenni a kajáimat, vagy egy kis jégkockát csinálni, mert tele van a fagyasztó is. Ez engem nagyon idegesít. Mit lehetne tenni,hogy rendezett és szép lakásunk legyen ne ilyen szemétdomb? Nagyimmal meg anyámmal lakok, anyám nem sokat szól bele. Mintha nem is érdekelné. Én már nagyon szeretnék egy szép konyhát ahol nincsenek szemetek, egy higiénikus wc ami nincs teletömve. Mi más opció van? Szeretek itt lakni, de felnőttként ugye vannak saját igényeim, de amíg velük vagyunk sajnos el kell fogadnom, de ez már tényleg túlzás néha...Hiába szólok neki midig, hogy ez nem állapot, nem lehet elférni de erre mindig "én szeretek így élni"...meg se próbál változtatni.



2020. okt. 24. 17:49
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
92%
Várj nem értem, tehát imádod a lakást ezért nem költözöl ki, de közben mocskos minden a konyhát és a fürdőt beleértve és mozdulni sem tudsz benne. De albérletbe se mész, mert ott nem tudod szépítgetni a szobád. Szóval inkább maradsz a mocsokba, amit nem takarítasz ki mert úgyis újra megjelenik a kosz. Most akkor döntsd már el, hogy nem akarsz vagy nem tudsz különköltözni, mert szerintem itt inkább arról van szó hogy te nem tudsz különköltözni amiben semmilyen szégyellni való nincs. De akkor meg ne várd a kényszerbeteg nagyidtól hogy magától meggyógyuljon, fogod magad és kitakarítod a sok szart. Mi ebben a nehéz? Az hogy újra felgyülemlik a kosz az meg sajnos az élet rendje, ha nem így lenne nem kéne minden héten takarítani. Ha már egyszer a szüleiden élősködsz felnőtt létedre akkor ennyit megtehetnél, főleg ha ennyire zavar. Magától nem lesz tiszta semmi. (A kényszeres gyűjtögetőket amúgy sajnos csak akkor lehet bedugni pszichiátriára ha ők maguk beleegyeznek ami nagyon ritka. Ha nem megy magától nem lehet kötelezni)
2020. okt. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 A kérdező kommentje:

fú köszi a kommenteket.

szerencsére egér vagy ilyesmi nem forfult elő még! (lekopogom :D)

amúgy lehet valami berögzült nála, bár manapság sajnos eléggé rozoga lett szegény, de ettől független is felbír hozni ilyeneket...

11..mikor emlitettemh hogy a szüleimen élősködök? teljesen külön szobámn van, beszállok a költségekbe, segítek midnenben! ne ítélj anélkül hogy nem ismersz....hihetetlen

2020. okt. 24. 18:36
 13/44 A kérdező kommentje:
amúgy meg szoktam eltakarítani utána, de mindig felhozujabb szemeteket és hiába tettem rendet újra rendetlenség van...azt hiszem vennem kell ilyen kosarakat, tárolókat amikkeltalán konnyebb lenne rendet trartani
2020. okt. 24. 18:39
 14/44 anonim ***** válasza:
92%
hát ha van pénzed, vegyél pár tekercs szemetes zsákot, néhány flakon tisztítószert és ess neki.
2020. okt. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 A kérdező kommentje:
az lesz, hidd el korábban sokszor neki álltam takarítani de hiába néha...
2020. okt. 24. 18:42
 16/44 anonim ***** válasza:
89%

Hívd fel figyelmét, hogy a sok ruhadarabbal hazahozhat ágyi poloskát is anélkül, hogy észrevenné (ha észreveszitek már késő lesz), meg csótányt is. Azonkívül a ruha (elszórva a lakásban) olyan szempontból is veszedelmes lehet, hogy ha pl. tűz üt ki...

A gyűjtögető egy mentális rendellenesség és félek: ez se fog használni...

2020. okt. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 A kérdező kommentje:

16.azta köszi a tippet.

a tűz eszembe se jutott..bár egyetlen egyszer történt kisebtűz de azis csak feledékenység miatt, de megoldódott. jó tudni.

2020. okt. 24. 18:52
 18/44 anonim ***** válasza:
89%
Nem vagyok hajlandó bevenni, hogy más szaros wc-papírjával törlitek ki, azért szép próbálkozás.
2020. okt. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
86%

"azt hiszem vennem kell ilyen kosarakat, tárolókat amikkeltalán konnyebb lenne rendet tartani"

Csak ezt ne! Nem tárolni kell a szemetet, hanem megszabadulni tőle! Ha vennél egy csomó dobozt, tuti, hogy mindet megtomné a nagyi még több szeméttel, biztos lehetsz benne. Még meg is ideologizálná, hogy de hát nincsenek máshogy kihasznalva a dobozkak... Meg egyébként is, ez csak egy kifogás lenne számodra, hogy halogasd a szanalast: még nem tudom elkezdeni, mert nincsenek olyan klassz kis tarolodobozaim... Ez hülyeség! Semmire sincs szükséged, csak arra, hogy nekiallj!

Azt mondod, mindenben segítesz otthon, de mégis hegyekben állnak a penészes kajak is, meg minden... Elég ritkán takaríthatsz akkor, belathatod. Mondjuk ilyen közegben felnove nincs is könnyű dolgod, mert sose láttál jó példát, azt meg én látom be. Mindenesetre a filozas nem old meg semmit. Már most menj egy kört, és kezdd el. Most azonnal dobj ki a szemetesbe mondjuk minimum tiz dolgot, annyival is előrébb vagy. Nem kell egy szuszra mindent felforgatni, mert abból esetleg csak jó nagy veszekedés lesz, ami elveszi a kedvedet, de határoz el magad, és minden nap legyen egyre nagyobb rend és főleg tisztaság. Ehhez az kell, hogy először is a szeméttol megszabadulj, mert szemethegyeket kerülgetve nem lehet normálisan felmosni se, porszívózni se, stb. Hajrá!

2020. okt. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
88%
Ez egy betegség, pszichés. Kóros, beteges gyüjtögetés! Beszéljetek vele, vagy amíg alszik vagy nincs otthon, ki kell mindent dobálni. Nem szabad ráhagyni. Nem élhettek szemétdombon. Ronda is, még nem is higénikus. Szóval ha nincs otthon, kell egy nagytakarítást csinálni. El kell neki magyarázni, hogy ez kóros, és mai vírusos világban nagyon fertőző dolog.
2020. okt. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!