Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A nagypapám rákos, és nem...

A nagypapám rákos, és nem tudom hogy dolgozzam fel?

Figyelt kérdés

A nagyszüleimmel együtt lakunk, szeparáltan (emeletes házban), az én szobám alatt van a mamáék hálószobája. Nagypapámnak kissejtes tüdőrákja van, tavasszal diagnosztizálták, semmilyen kezelést nem kaphat a rák típusa miatt, illetve a kora, és a szívműtéte miatt. Akkor volt nagy sírás, amikor kiderült. A helyzethez képest jól van, és ilyenkor hajlamosak vagyunk, én legalábbis sajnos elfelejteni a hétköznapok gondjaiban, hogy amúgy mégsincs jól. Az utóbb hetekben egyre többet köhög, a szobák elhelyezkedéséből adódóan hallom, és minden egyes alkalommal a szívem szakad meg, és azt hiszem nem tudom kezelni a helyzetet, nagyon rossz ez a tehetetlenség, pedig az állapota ennél csak rossz lesz. Tudom, hogy nem mai gyerek már és előbb-utóbb a halál bekövetkezik, de nagyon szeretem és szerettem volna, ha ott lesz az esküvőmön, ne adj Isten még a dédunokát is megéli stb, egyszóval, hogy tovább részes marad az életemnek.


Aki volt már hasonló helyzetben, az hogy dolgozta fel, hogy egy szerette már nem lesz?

Köszi a válaszokat!



2020. nov. 8. 20:31
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
81%

5 hónapos terhes voltam mikor kiderült papámról, hogy rákos, sosem volt az a panaszkodós, orvoshoz járós fajta, így mire elment orvoshoz már nem tudtak mit tenni. Születésem óta együtt éltünk, a szobámba az övén át lehetett bemenni. Nekem a babára is figyelnem kellett és amúgy is nagyon nehezen kezelem az ilyen dolgokat (is), így megpróbáltam nem törődni a dologgal. A temetése után 2 nappal szültem. Ha visszamenehtnék az időben mindent máshogy csinálnék! Rengeteget lennék vele (bár ő nagyon büszke fajta volt, egyedül 2 embernek engedte, hogy segítsenek neki) és nem azzal törődnék, hogy jajj esetleg az én lelki állapotom milyen hatással lehet a babára. Már csak azért is borzalmas volt ez, mert egyszer hallottam, amikor ez egyik rokonunk kérdezte tőle, hogy mi az amit még szeretne az életben és azt válaszolta, hogy tologatni a dédunokát


Törődj vele, ne halogass semmit

2020. nov. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Szia! Én ha rákos lennék, ezt próbálnám ki: [link] Kajával tudsz neki segíteni. Csinálj neki mindenféle gyümölcs- zöldséglevet, lehetőleg bio gyümölcsökből, amiben nincs annyi vegyszer, vegyél neki áfonyát, epret, málnát! Csinálj neki növényi alapú kajákat. A kurkuma, gyömbér ezek mind nagyon jó hatásúak, az indiai konyha alapjaihoz tartoznak.
2021. jan. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!