Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagyszüleim házassági anyaköny...

Nagyszüleim házassági anyakönyvi kivonatát ki lehet kérni? 1955 előtti.

Figyelt kérdés

Már régen elhunytak és apukám is.(az ő szüleiről van szó)


Családfa kutatás céljából

érdekelne csak.


Tapasztalat valakinek?



2020. nov. 30. 13:03
 1/5 anonim ***** válasza:
86%

Ezt találtam: [link]

Egyébként biztos, hogy nem lett eltéve valahova? Padlás, sufni, akármi? Én múlthéten találtam meg dédszüleim házassági anyakönyvi kivonatát (eredeti) 1938-ból ☺️

2020. nov. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Debrecenben lehetett ez a házasságkötés amit én keresek.

2020. nov. 30. 13:32
 3/5 anonim ***** válasza:
29%
Ki lehet kérni, de nem fognak neked kutakodni. Tehát az, hogy olyan 1950-55ben volt, valószínűleg nyáron, ez így kevés infó nekik. Viszont ha szépen megkéred őket, akkor eléd teszik a könyveket, kikeresheted te is. (Lehet, hogy digitalizálva is vannak.)
2020. nov. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

1951-ig vannak digitalizálva FS-en házassági anyakönyvek.

Akkor próbálkozok a debreceni levéltárba

2020. nov. 30. 14:08
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Levéltári szabályzat alapján nem fogod tudni megnézni, mert házassági anyakönyvek csak 86 évnél régebbiek utathatók. Ez idén 1933, januártól már hozzáférhető lesz az 1934. évi is. Fölösleges ott próbálkoznod. A FS-re azért került fel néhány későbbi is, mert korábban lettek digitalizálva, és régen máshogy volt a szabályozás. Anyakönyvi hivatal kivonatot csak akkor ad ki, ha pontos neveket és időpontot adsz meg és biztos vagy a helyszínben. Ők nem kutatószolgálat, nem kötelesek kikeresni.

Honnan tudod, hogy Debrecenben esküdtek?

2020. nov. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!