Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Rosszul tettem, hogy nem...

Rosszul tettem, hogy nem adtam csak nagytatámnak?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy ma csináltam rántott csirkemelles szenvicseket és szerettem volna tatámnak adni. Aztán eszembe jutott miután odasdtam neki(egymás mellett lakunk), hogy talán beviszi és nagymamám előtt eszi meg. Gyorssn átszaladtam hogy mamámnak is vigyek már egyet, de ekkor olyan csúnyán mondta hogy nem kér és csak puffogott és vágott arcokat hogy bűntudatot keltsen bennem. A bökkenő pedig, hogy csak tatámnak szerettem volna adni, mert valahogy csak neki soha nem tudok adni semmit. Mert nagymamám mindig kiköveteli magának az ajándékokat, éshogyha neki is adok, az a válasza "anyádnak miért nem adsz". Valahogy, ha akarok valamit valsmelyiknek adni, mindig körbe kell ajándékozzam az egész családot, és nem tudok valakinek csak úgy adni, főleg tatámnak soha semmit hogy csak neki adom, mint személyes ajándék.. olyan erőltettnek érzem az egész ajándékozást. Annyira jólesett tatàmnak is, és nekem is, hogy csak neki adok és nem mondtam, hogy meg kell ossza,(láttam rajta), persze nem ismerné el, de ez mindig így van. lehet most rosszul jártam el, mert végülis kajáról van szó, egy kicsit fújok is mamámra, de nem az előbbi miatt nem adtam neki, hanem az említett dolgok miatt, hanem tatám miatt.

Mit csináljak, hogy ne így menjen ez a családban más alkalmakkor? Ne kezdjék nekem a játszmázást. Fúúúhh, látom már, hogy kiveri a cirkuszt majd és anyámat is belevonja, aki az érzelmi bűntudatkeltés játékaival, hogy hogy képzelhettem. Pff...



2020. dec. 14. 12:22
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
persze, hogy más alkalmakkor mit csináljak, azt nem a kajára értettem
2020. dec. 14. 12:24
 2/17 anonim ***** válasza:
94%
Hat illő lett volna nagyanyádnak is csinálni egy szendvicset. Ajándékot meg adj a születésnapján vagy a névnapjan, akkor másnak nem kell
2020. dec. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Jehova tanúk, én nem, de ők nem ünneplik az ünnepeket...
2020. dec. 14. 12:32
 4/17 Kerdesekkel teli ***** válasza:
93%

Sajnalom, hogy olyan helyzetben vagy, hogy nagy ugyet csinalsz egy szendvicsbol..

Egy szendvics nem szamit ajandeknak..alap dolog, hogy ha vendegeid is vannak, megkinalod oket, meg ha nem is csaladtagok, vagyis nalam igy van, ez szamit normalisnak.

Az ajandek reszere vissza terve, az egyes otletet fogadd meg, nevnap/szuletesnap, ez egyeni dolog, ilyenkor csak az adotg szemelynek "illo" venni ezt-azt.

2020. dec. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
náluk nincs se névnap, se születésnap
2020. dec. 14. 12:36
 6/17 anonim ***** válasza:
45%
milyen ajándékokról hadoválsz, ha nincs náluk semmi ünnep?
2020. dec. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
:) ajándékot elfogadják ha nem ünnepekkor adom. Picit bizarr
2020. dec. 14. 12:38
 8/17 Kerdesekkel teli ***** válasza:
100%
Hat akkor szuletesnap elott par nappal mondjuk, vagy ilyesmi az kiskapunak szamit?😅
2020. dec. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
77%
#6, ezt én sem értem. de szerintem ő sem..
2020. dec. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
ja, nagyon kiborulnak. Nem akarom, hogy rosszul legyenek xD :'D
2020. dec. 14. 12:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!