Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Az apai nagyszülők miért...

Az apai nagyszülők miért vannak általában(!) másodrangúként kezelve az anyai nagyszülőkhöz képest?

Figyelt kérdés
Már alapból a babavárásba sem vonják be őket annyira a szülők, és ha megszületik az unoka, kevesebbet járnak oda, kevésbé bízzák rájuk, kevésbé vehetnek részt az unoka életében.

2020. dec. 15. 19:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%
Ne altalanosits, mert ez nem igaz.
2020. dec. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%
Ez csakis a két féltől és a szüleikhez való viszonyuktól függ. Nálunk épp ellenkező a helyzet, a férjem szüleivel gyakrabban találkozunk és többet vigyáznak az unokájukra, holott az én szüleim közelebb laknak.
2020. dec. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%
Igen, ez sokban függ attól, hogy a gyerekek milyen kapcsolatban állnaka szülőkkel. Nálam mondjuk pont a te szitud áll fenn, mert anyuékkal sokkal jobba kijövünk, mint a párom szüleivel. Hozzájuk nem is igazán járunk, messzebb is laknak.
2020. dec. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
93%
mert ha anyuka rosszban van az anyósával nem igen akarja látni.
2020. dec. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk nem így volt.
2020. dec. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
94%

A nők közelebb állnak az anyjukhoz mint az anyóshoz.

Ha anya lánya között jó a kapcsolat akkor természetes, hogy inkább a saját édesanyjához fordul a kérdéseivel a babavárás alatt, és a későbbiekben is.

Nem mindenki tud egy részben idegen nővel olyan bizalmi kapcsolatot kialakítani mint az

édesanyjával.Ez az anya lánya közti kötelék van ahol életük végéig fennmaradt.

Nem mondom, hogy mindenkire igaz ez,de nagyon gyakori.

Vannak olyan nők akik ugyanúgy képesek az anyósukkal is ezt a bizalmi kapcsolatot szerintem

ez lehet az oka.

2020. dec. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
92%
Ez szerintem sem így van. Függ a szülők viszonyától a saját szüleikhez és a távolságtól is.
2020. dec. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
90%
Mikor a lányom 3 hónapos volt az apai nagyanyja 6 hétig nem ért rá meglátogatni a szomszéd utcából, mert inkább elment maszekba dolgozni minden nap. Nem, nem zsíros kenyérre kellett neki. Egyszer sem vitte sétálni, pedig épp államvizsgáztam mikor 1 éves volt és tanulnom kellett. Soha nem kérdezte meg, nem- e kell elhozni oviból, suliból. Most akar érte menni, mikor már nagyobb, ja meg maszek meló sincs a covid miatt. Hát köszönöm, most én is el tudok menni érte, mert itthonról dolgozom. Remélem megválaszoltam a kérdést. ( Persze, tudom, nem neki szültem, nem is vártam el a segítséget, csak így nem nehéz kitalálni miért vesz kevésbé részt a gyerek életébe)
2020. dec. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
89%

No, hát nálunk sem az én anyai nagyszüleim nem voltak alkalmasak, sem az én szüleim. Anyám messze, apám alkesz, nagyon nem ők fő Mama és Papó.

Amúgy általában a nőhöz az anyja áll közelebb, mint az anyósa. Majd, ha két nő van olyan intelligens, hogy nem marja egymást, meg majd ha apuka is teljes értékű szülőként funkcionál, majd akkor. Addig nem nagyon.

2020. dec. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
66%
Hát, lehet, hogy részben igaz. Régebben nagyon sokat voltam anyukám anyukájánál (persze papám is ott volt, de vele soha nem álltam nagyon közeli kapcsolatban, nem olyan fajta nagyszülő), de miután ő meghalt sokkal közelebb kerültem apám szüleihez és velük azóta is nagyon jó a kapcsolatom. Anyukám apukáját is szoktam látni, de vele a mai napig elég olyan "rideg" a kapcsolat.
2020. dec. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!