Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Kihagyni a nagyszülő temetését...

Kihagyni a nagyszülő temetését. Mi erről a véleményetek?

Figyelt kérdés

Az utóbbi 4 évben nagyon megromlott a viszonyom nagyanyámmal, konkrétan annyira, hogy csak születésnapokon és névnapokon köszöntöttük fel egymást egy kb fél perces telefonhívással.


Előtte se álltunk túl közel egymáshoz a két család, anya és apa családjának rivalizálása miatt, de azért úgy inkább jó viszony volt közöttünk. Aztán konkrétan az történt egyik délután mikor nála voltunk, hogy közölte a kislányomra, a dédunokájára,hogy ennek a gyereknek meg se szabadott volna születnie, túlságosan hasonlít az én anyámra, azaz az ő volt menyére. És őt látja a kislányban és nem szimpatikus neki emiatt a kislányom. Ezt apámnak mondta mikor azt hitte nem hallom. Ebből óriási veszekedés lett, sose tudtam neki megbocsájtani hogy ezt mondta a saját dédunomájára, a kislányomra, csak azért mert haragos a viszonya a volt menyevel, az anyámmal. Azóta egyszer se jártunk nála a 4 év alatt, csak ezek az alkalmak voltak mikor felköszöntöttük egymást. A dédunokáját sose köszöntötte fel utána, csak engem. Idős kora miatt én is felhívtam mindig szüli és névnapokkor, de időnként megfordult a fejemben hogy abba kellene ezt is hagyni. De anyagilag egyetem alatt segített nekem régen, ha ő nincs akkor nekem a mai napig nem lenne diplomám mert csak fizetős képzésre jutottam be. Emiatt köszöntöttem fel mindig. De a kislányomra tett megjegyzést sose tudtam megbocsájtani.

Most meghalt, és fogalmam sincs elmenjünk-e a temetesre. Feleségem mellettem áll, rámbízta a dolgot. Mennék is meg nem is. Sose álltunk közel egymáshoz de az egyetem alatt anyagilag ő állt mellettem. Ez az egy érv szól amellett hogy elmenjünk. De a kislányom miatt mégis nagyon nem akarok menni.

Mit tennétek?



máj. 12. 08:04
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
66%
4 eve nem tartottad vele a kapcsolatot. Képmutatás lenne elmenni, totál felesleges. Ha négy évig nem számított, csak fél percekre evente ketszer telefonon, most se számítson többet.
máj. 12. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
56%
Én elmennék, hiszen ahogy írtad nélküle nem lehetnél diplomás ember. Ezzel nem megbocsájtod amit mondott, de a nehéz időkben melletted állt.
máj. 12. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
62%
Aztán ugyan miért kellene megbocsátania, 2? Te megbocsátanál, ha valaki azt mondaná a gyerekre, hogy "ennek a gyereknek meg se szabadott volna születnie, túlságosan hasonlít az én anyámra"? Hát én nem. Első voltam.
máj. 12. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
38%

Így vagy úgy a nagymamád. Nem szoktak olyan hosszúak lenni a temetések, hogy ennyi kis időt ne tudj ràszànni egyszer UTOLJÁRA az életben.

Amúgy örökölni ki fog utána??? Csak nem az apukád? (Azaz előbb-utóbb te is...)

máj. 12. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
85%

3, nincs szövegértésed. 2-es nem mondta, hogy meg kellene bocsájtani neki, ellenkezőleg, azt írta, hogy azzal, ha elmegy, az nem jelent megbocsátást, csak egy gesztust. Nem értem, minek kell ezen felszívnod magad.

Egyébként, kérdező, kár volt kiírni a kérdést, már úgyis eldöntötted, hogy kihagyod a temetést. Megsúgom, nagymamának már kukmindegy, hogy elmész-e, vagy sem. A rokonoknak, pl apádnak fog számítani. Ha őt is utálod, akkor ne menj.

máj. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
86%

Én nem mentem a nagyszülőm temetésére. Nem utáltam, de az anyámmal nem voltam sosem jóban, megszakítottam vele a kapcsolatot, ők se érdeklődtek irántam ezután, hát ez van, nem is láttam őket évekig, minek mentem volna, mikor meghalt? Nem is volt semmi kapcsolat köztünk.


Mondjuk, nem értem, te minek telefonálgattál vele, ha ennyire nem bírtad

máj. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
94%

Én elmennék, de csak magam miatt és azért, hogy lezárjam magamban őt is, meg a hozzá fűződő kapcsolatomat, ha nem jelent egyébként problémát. Véletlenül sem azért, mert mit szólnak mások...

Nem volt mindig ilyen, vénségére hü.lyült meg, mással is megesett már, lehet, Te se leszel különb. Ettől nem kell megbocsátani neki semmit (miért is kellene olyasmit, ami megbocsáthatatlan? Ezt sose értettem...csak azért, mert meghalt? A fájdalom, amit okozott, ezzel nem válik semmissé...), ugyanakkor, ahogy érzed: örökké hálás lehetsz neki, hogy melletted volt és segített, amikor senki más sem.

Bárhogy döntesz, az a te döntésed, és senkinek semmi köze hozzá.

máj. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
91%

Elvileg a lezárást segíti, ha elmész. Azt kéne mérlegelned, hogy ha nem mész el, akkor több ilyen lehetőséged nem lesz, tudsz-e majd ezzel a hiányérzettel békében lenni.

Leírom az én esetemet, hátha segít: nekem apám halt meg úgy, hogy csak utólag tudtam meg - ebből gondolhatod, milyen volt a kapcsolatunk (több mint 20 éve teljesen megszakadtba kapcsolat) - de később lett volna rá lehetőségem, hogy elmenjek egy gyász-szertartásra. Nem tettem. Apám gyakorlatilag elhagyott, ő sem volt kíváncsi 1x sem az unokájára. Úgy voltam vele, hogy oké ezt dobta a gép, de akkor engem sem érdekel a temetés, amibráadászl többszáz km-re van. Egyenlőre én nem bántam meg, néha agyalok a miérteken, de ennyi.

máj. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
31%

5!


Valóban, atugrottam a nem-en, ettől függetlenül továbbra is tartom, amit írtam. Felesleges elmenni a temetésre, ha elmegy, az azt jelenti, megbocsátott

máj. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
87%

Ajánlom ezt a módszert:


Végy egy érmét, ha fej elmész, ha írás akkor nem. Dobd fel, csapd a kézfejedre, de ne nézd meg. Aztán gondolkozz el egy pillanatra azon, hogy fejt akarsz vagy írást. Aztán hagyd a p*csába az érmét, és tedd azt, amit a szíved diktált.

máj. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!