Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért nem vagyok szomorú? Ros...

Miért nem vagyok szomorú? Rossz ember lennék?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy ezen a héten elhunyt a papám.(Most azt nem részletezném, hogy miben halt meg). Lényeg az, hogy én természetesen szerettem és mindenki más is, aki ismerte, mivel egy nagyon jó és segítőkész ember volt. A családban mindenki nagyon szomorú mióta elhunyt a papám, főleg a mamám és az anyukám.

Csak én vagyok az egyetlen aki nem érez olyan mennyiségű szomorúságot(Szinte semennyire nem vagyok szomorú). Ugyanúgy végzem a napi teendőimet (órákon figyelek , edzek, tanulok, videókat nézek, stb.). Ha látok valami vicceset röhögök rajta, ha írnak a haverok ugyanúgy beszélgetek velük.

Próbálok empátiát mutatni a család felé, de mégis úgy érzem, hogy azt hiszik önző, érzéktelen vagyok (Nem mondják, csak úgy gondolom, hogy ezt hiszik rólam.) Ha valami más téma jön fel, akkor azt próbálom kicsit feldobni(De ha papa a téma, akkor nem igazán merek megszólalni) Amikor meglátom, hogy anya elmosolyodik valamin, akkor én is nagyon boldog leszek, mert tudom, hogy egy kicsit jobb a kedve.

Az is fura, hogy például edzés közben eszembe jut a halála, hirtelen megriadok, hogy nekem meghalt a papám, de utána megnyugszok és végzem tovább a dolgomat.

Összegezve, tudom, hogy ez egy nehéz időszak a családra nézve, főleg most az ünnepek közeledtével.

Azt szeretném megtudni, hogy velem van e a baj, én vagyok rossz ember?


Köszönöm, hogy elolvastad!

16F



2020. dec. 17. 14:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem még nem igazán fogtad fel.Vagy nem fogadod el tagadásban vagy.Idővel előfordulhat,hogy roszabb lesz amikor rájössz már soha többé nem látod illetve nem hallod őt.Talán akkor majd másképpen fogsz érezni.
2020. dec. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
44%
Gyorsabban feldolgozod, és kevésbé kötöztél hozzá. Valakin egész nap látszik, hogy megviselte, valaki meg szintén szomorú, de kívülről ugyan olyan minden. Ez nem azt jelenti, hogy te nem szeretted őt, csak nem rágod magad egész nap ezen.
2020. dec. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
80%

A #2-es oltári nagy baromságot ír...


A gyász feldolgozás első fázisa a sokk, ez általában ilyen “érzéketlenség” formájában jelenik meg. Mindenki másképp éli meg, ha elveszít valakit, a fázisok sem mindig egyformán követik egymást, ez sok mindentől függ.

Előbb-utóbb, te is szomorú leszel majd miatta, és ez így van rendben ilyenkor.

2020. dec. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
89%
Mindenki másképp gyászol. Hatalmas tévedés, hogy csak az gyászol igazán, aki megállás nélkül sír és csomó ideig feketében jár. Én rendkívül kötődtem a dédmamámhoz, jócskán tinédzser voltam, mikor meghalt, mégsem buktam ki, nem voltak zokogórohamaim, a temetésen sem borultam ki. Mikor megtudtam a hírt megsirattam, de akkor se valami hatalmas zokogással, inkább csak lezártam a dolgot, hogy elment. Nem fojtottam el semmit, egyszerűen nagyon közel állt hozzám és már évek óta tudtam, hogy el akar menni, utálta, hogy rossz a látása, a hallása, alig vannak fogai, hogy nem tud olyan aktív lenni, mint volt korábban (hatalmas utazó volt). Régóta azért imádkozott, hogy elmehessen. Tudtam, hogy neki így a legjobb, tartalmas életet élt, én pedig elfogadtam az érzéseit, hogy teher volt neki az öregség nyavalyái.
2020. dec. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Morzsi007 ***** válasza:
96%
Még fiatal vagy, én ugyanilyen voltam. Ha rokonságban halt meg valaki, nem igen érdekelt. Aztán 27 évesen elvesztettem apámat, hirtelen rosszul lett, senki nem számított rá, el sem tudtam búcsúzni tőle, az megérintett nagyon, és onnantól kezdve teljesen megváltozott bennem minden ez ügyben. Sajnos utána még jó pár temetésen voltunk nagyon közeli hozzátartozók mentek el, legutóbbi pár hónapja. Szóval nem veled van a baj nyugi, csak még nem ért komoly trauma ezzel kapcsolatban. Kívánom ne is érjen egyhamar.
2020. dec. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
94%
Gyerekkoromban, tinikoromban én is így voltam vele, ha valakim meghalt. Nem hiányzott, a temetésén nem tudtam sírni. Fel sem tudja fogni az ember az ilyesmit, főleg, amikor először szembesül vele. Én is sokat gondolkoztam azon, hogy szar ember vagyok-e. De mivel alapból nem vagyok rosszindulatú, és nem szoktam szándékosan ártani másoknak, mint ahogy azt az emberek többsége tudatosan és örömmel teszi, így azt gondolom, hogy talán nem.
2020. dec. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
85%

Mamám 96 évesen halt meg. Csak az utolsó fél évben szorult ápolásra, addig pörgött ezerrel. Fél év alatt felkeszültem arra hogy meg fog halni, sokszor mondta, "engem már ott vának". Mikor elment, természetesen szomorú voltam, azóta is hiányzik, de az az igazi mely gyász nálam sem volt,talán mert volt időm felkeszülni, szép élete volt, el tudtam engedni.

Nem részletezted a halálát,váratlan volt vagy számitottatok rá, és azt sem emlitetted mennyire kötődtél hozzá.

Szerintem nem vagy rossz ember. Mindenki másképp dolgozza fel.

2020. dec. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
86%
A 4. voltam, és a 7.-nek igaza van! Rengeteget számít, hogy volt-e időd felkészülni rá, illetve, hogy a szeretted beszélt-e a halálról neked, hogy vélekedett róla egyáltalán. Teljesen más, ha valaki fiatalon, esetleg középkorúan megy el főleg hirtelen, vagy óriási szenvedéssel, mintha valaki idősen, természetesen, a halállal megbékélve, szinte már várva azt. Mindenki másként gyászol, de minden halál is más.
2020. dec. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönök minden válasz!

Én most lezárom ezt a kérdést!

2020. dec. 17. 16:21
 10/16 anonim ***** válasza:
72%
én is voltam ebben a helyzetben 20 évesen. én valamiért eldöndöttem hogy nem leszek szomorú, nem fogok sírni, keseregni. nem tudom miért.
2020. dec. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!