Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A nagyszüleitek, amikor náluk...

A nagyszüleitek, amikor náluk vagytok, hány éves korotoktól engedték meg Nektek, hogy egyedül elmenjetek valamerre? Falun vagy városban? Illetve Nagyszülők, Ti hány éves kortól engeditek, hogy az unoka egyedül menjen (bolt, séta, bármi)?

Figyelt kérdés
2021. jan. 10. 07:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%
Engem mar 10 évesen elakart küldeni mama a boltba ami kozel volt egyébként. (Város)
2021. jan. 10. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
43 vagyok, hat évesen egyedül vittem a csarnokba a tejet, ami olyan 20-25 perc sétára volt. De akkor egy nap alatt járt annyi autó ott, mint most két perc alatt.
2021. jan. 10. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
89%
Anyukám az unokájának (tesóm gyereke) 8 évesen mar megengedte, hogy egyedül lemenjen x helyig, ahol vártam (1 utca), 9 évesen leengedte a boltba.
2021. jan. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
84%

3. Válaszoló vagyok. Ami engem illet, az én nagymamámnál más volt.

Anyukám városban él,a nagymamám falun.


A nagymamám; ha egy barátnő volt a szomszédban, hozzá átsétálhattam vagy lehettünk együtt az utcán az utcánkban, de amúgy csak úgy, ha ki akartam menni, nem nagyon engedett el, inkább akkor mehettem el, ha jött velem a tesóm vagy egy felnőtt, ami szívás volt, mert tesó nagy korában nem járt le a felnőttek meg nem mindig akartak jönni.


Amikor 18 körül voltam már megengedte, hogy elmenjek sétálni, de 5 perc múlva már csöngött a telefon, hogy hol vagyok.

2021. jan. 10. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Most vagyok 35. Suliból haza, kb fél óra az egész varoson át, utána séta vissza, nagyinak ebédet vinni, ő a suli mellett lakott, utána megvenni amit kért, posta stb... Utána séta haza. Első általánostól. Bár még mehetnék hozzá vagy Anyuhoz.... Talán majd odaát.
2021. jan. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Kb. 5 éves koromban leküldött nagymamám az 5 perc sétára lévő zöldségeshez vidéken. Azért emlékszem, mert felírattam vele cetlire, mit kér, nehogy elfelejtsem, aztán mikor a zöldséges bácsi csodálkozva kérdezte, hogy nahát, már tudok olvasni? Mondtam, hogy nem. :D

7 évesen meg reggel anyu feltett a buszra, mama meg leszedett a végállomáson, és így jártam elsőbe Budapesten.

A saját gyerekeimmel JÓVAL óvatosabb voltam már, de én túléltem ezeket 35 éve :)

2021. jan. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
92%
Mivel a nagyszülők ugyanabban a városban laktak, mint mi, így konkrétan bárhová elmehettem. Plusz sajnos ötödikes koromig apai nagyszüleinknél laktunk. Bár ki tudnám törölni azt az időszakot az életemből. Na, ők mindentől tiltottak. Anyum meg már ötéves koromban elengedett egyedül vásárolni. A bolt az óvoda mellett volt, és kb. ha naponta 4-5 autó járt arrafelé.
2021. jan. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
87%

5 évesen már én jártam a közeli pékségbe meg kisboltba (kb 5 perc). Vittem a pénzt, egy cetlire felírták, mit hozzak (már tudtam olvasni) és mentem.


Régen nem volt ez, hogy jaj, a gyerek ne menjen sehová, mert mi lesz?

Mi lenne, pedig akkor is voltak pedofilok, gyilkosok meg hlye emberek - csak nem tudtunk róla, mert nem volt média, ami egyből felkapja ezeket.


Most meg sok 9-10 éves nem "mehet" le a boltba, meg olyan szinten túlféltik őket, hogy az félelmetes :(

2021. jan. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
48%

En nem szerettem egyedul menni sehova de nagyi kuldott boltba postára. De nem mentem :D

A tesommal elmentem de egyedul nem.

2021. jan. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
91%

5 perc sétára lévő kisboltba kb 7-8 évesen, nagyobb sétára levő boltba inkább 10-12, barátnőkkel nem messze játszótérre szintén 10-12 (kisváros)

Másik mamámnál nem sokat voltunk, én 13 voltam öcsém meg 8 mikor egyszer mégis, kint játszottunk az utcán és valahogy elkeveredtünk a gettós részhez (sokkal nagyobb város Pest mellett ), telefon nem volt nálunk; bőven ránk sötétedett mire valahogy visszakeveredtünk. Mikor bementünk egy kérdés nélkül mondta mamám hogy vacsi a hűtőben és ment lefeküdni..

2021. jan. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!