Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagyszülőknek milyen jogaik...

Nagyszülőknek milyen jogaik vannak? Hogyan tartsák a kapcsolator a kis unokával ha a szülőkkel elviselhetetlen a helyzet?

Figyelt kérdés

Szóval ha a nagymama es a gyereke/menye közötti viszály elmérgesedik és nem akarják többet a nagymamával tartani a kapcsolatot, de az követeli az unokát (aki még pici) akkor mit lehet tenni?

Gyámüggyel fenyegetőzik, mert neki is vannak jogai.

Barátnőmék vannak ebben a helyzetben. A nagymama mindenbe beleszól, kétszínű és már betelt náluk a pohár.

Azt mondta, ha kell, piszkos dologkoz fog folyamodni de nem fejtette ki,de nem áll tőle messze a manipuláció es a hazudozas.

Van ok az aggodalomra egy normális családnál ?

Mit tud egyaltalan csinálni?


Békés gyerek látogatás már nem lehetséges.


2021. febr. 21. 20:52
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Mármint a nagymamanak volt jlyne kijelentése.
2021. febr. 21. 20:53
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

[link]


A szülő(k) és a nagyszülők rossz viszonya miatt nem lehet korlátozni a kapcsolattartási jogot, azt csak a gyermek érdekében lehet keretek közé szorítani, ha a kapcsolattartás valamiért nem szolgálja a gyermek érdekét.

2021. febr. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyszülői láthatás is van. Havi 1x biztosítani kell úgy tudom.
2021. febr. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%
Havi egyszer néhány óra. A semminél több, de egy unokáját szerető nagymamának édeskevés.
2021. febr. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
97%
HA a nagyszülö a bíróághoz fordul, akkor valószínüleg megitélnek neki havi egy óra láthatást a szülöknél, el nem viheti.
2021. febr. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%
A szülőnek kell elsőnek lépni és bejelenteni a nagyszülőt. Plusz előre elterjeszteni az igazságot a nagyiról. Így ha mázlijuk van elég lesz havi egyszer elmenni a nagyihoz.
2021. febr. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
14%

A szuloknek azt kell bebizonyitaniuk - es nekik kell elkezdeni a bizonygatast - hogy a nagyi mentalisan nem alkalmas a gyerekkel valo kapcsolattartasra, mert a gyerekre veszelyes dolgokat muvel. Peldaul megutotte, amikor az sirt, vagy marhaporkoltet adott neki kethonaposan, vagy kilogatta az erkelyrol, hasonlok. A nagyit kotelezni kell arra, hogy reszt vegyen valamilyen szakertoi vizsgalaton, ami be tudja bizonyitani, hogy nem 100-as.

Ha sikeres a szulok akcioja, akkor nem lesz lathatasi joga, csak felugyelettel.

Persze bizonyitani is kell a dolgokat, jo lenne videofelvetel, szomnszed mint tanu, ilyesmik.


A legis-legegyszerubb azonban, es a gyereknek is jot tenne, ha kulfoldre koltoznek, ott elnek tartosan, a gyerek oda jar majd suliba is, es a kapcsolat igy megszakad a nagyival.

2021. febr. 22. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
* nem lesz lathatasi joga, vagy csak felugyelettel.
2021. febr. 22. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
93%

En ezt végigjátszottam.

Anyósom egy idióta. Férjemmel 4éve voltam együtt, mikor terhes lettem. Addig anyósomat 1x sem láttam.

Utána kb hetente irogatott, hogy életvezetési útmutatót adjon. Kiosztott, miért dolgozok, miért iszok napi 1 kv-t (hozzáteszem a doki írta elő, olyan alacsony volt a vernyomásom), miért főzök, miért takarírok... stb.. eleinte próbáltam normálisan lekoptatni, majd mikor már totál kiakasztott közöltem vele, hogy van saját anyám, ha tanácsra van szükségem majd vele megbeszélem. Na onnan egy utolsó rbanc voltam, aki csak felcsináltatta magát, azt leszarom a gyerekem.


Megszületett a fiunk. Direkt kértem mindenkit, hogy majd ha hazamegyünk akkor beszéljük meg mikor ki jön babát nézni, a korházba nem szeretnék látogatókat. Hajnali 3kor szültem, reggel 8ra már anyós ott volt, majd közölte velem milyen szarul nézek ki, a gyerek meg nem tetszik neki, mert rám hasonlít és nem a ferjemre.


Aztán párszor beállított hozzánk, főleg váratlanul, fürdés időben... sokszor be se engedtem.


Aztán ami először kiverte a biztosítékot, hogy a gyerek férjemmel volt itthon, én kórházban voltam, 1et ott aludtam. Anyós a kérésünk nélkül beállított otthon. Férjem persze nem küldte haza. Este fürdette a gyereket ferjem, anyós meg egy egész portfoliót csinált róla, felnyomva a facebookra 20képet a meztelen gyerekemről.

Na másnap hazamentem, azt anyóst elküldtem a bús pcsába... mi kb 2 képet tettünk fel férjemmel a gyerekről, ő ráadásul így meztelenül nem is értem hogy gondolta... le persze nem szedte.


Aztán vagy fél évig nem is hallottunk felőle. Jött az esküvőnk. Férjemnek kellett az anyakönyvi kivonata, anyósnál volt, írt neki küldje el postán. Ebből az lett, anyós az esküvőre is beállított, hivatlanul, és botrányt csapott... mert nem körülötte ugrált mindenki. Na ott az esküvőnk kellős közepén hazazavartam, azt közöltem vele, a fiam innen el is felejtheti...



Rá 3 honapra bírósági idézés. Anyós feljelentett láthatasért. Végül elmondtam mindent, bizonyítottam is az állítasaim, így anyós már papiron is el van tiltva a gyerekemtől.


Hozzáteszem férjemnek van egy bátyja, ott is van 2 gyerek, anyós őket pl még nem is látta...

2021. febr. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Mivel bizonyitottad az allitasaidat?


Itt a baratnom olyanokat meselt hogy a 1.5 hónapos babanak tortat nyomott a szajaba, 3 honaposan is kekszet tett a szajaba, ugy kellett elvenni tole

Ezekre ninca bonyitekuk mivel csak ők látták

2021. febr. 22. 12:39
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!