Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogy bírta ki a nagyanyám,...

Hogy bírta ki a nagyanyám, hogy a nagyapám gyakorlatilag tönkre tette az életét azzal, hogy elnyomó kapcsolatban élte le az életét? Bár ez csak egy dolog amiben nem tudok velük egyetérteni.

Figyelt kérdés

Szerencsétlennek soha egy szava nem lehetett semmiben. Semmilyen döntést nem hozhatott, most se hozhat. Csak főzzön meg bólogasson. Közben persze a nagyapám mindig mondja, hogy a nagyanyám dönt meg ez meg az. Viszont a vak is látja, hogy nem így van.

Konkrétan semmit sem csinálhat csak otthon lehet és boltba mehet. Nem vehet fel csak átlagos sima ruhát, a tv-ben sem nézhet semmit kb.

Ránk is akarta az akaratát erőltetni, de annyit ért el vele, hogy mára már alig megyünk oda.

Nagyanyám pedig, ha oda is megyünk két perc alatt belénk köt. Mint egy megkeseredett vénasszony. Csúnyán hangzik, de máshoz nem tudom hasonlítani.

Ráadásul két mondatot nem lehet velük váltani, mert annyira más az értékrendünk, hogy összeveszünk rögtön.

Rossz ember lennék, ha már ennyire nem keresem a nagyszüleimet?


2021. máj. 14. 23:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
Hát ne keresd. Nem kell, hogy téged is mérgezzenek. Ők ezt választották, te nem. Voltaképpen szánnivalóan boldogtalan, de nem a te dolgod és lehetőséged, hogy megmentsd saját magától.
2021. máj. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Valahogy nekem egy kapcsolatban nem nyerő az alá fölé rendelt szerep. Mint egy mini diktátor kb.
2021. máj. 14. 23:32
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
Nyilván ők ebben szocializálódtak a saját születési családjukban. Így természetes nekik. A nagymama nem lázad, mert nem tanulta meg, hogy azt lehet.
2021. máj. 15. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
57%
Hát ha nekem ilyen nagyszüleim lettek volna, biztos megszakítottam volna velük a kapcsolatot.
2021. máj. 15. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
70%
Azon csodálkozok, hogy apud/anyud meg normális lett ilyen szülők mellett.
2021. máj. 15. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%
Annál a generácionál nem volt divat a válás külön menés. Hetekig honapokig nem szoltak egymáshoz de mégis együtt maradtak.
2021. máj. 15. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Hát a szüleimet sem kell félteni bár ott más a gond. Az biztos én nem szívesen nőttem fel most.

Mondjuk az a baj, hogy a nagyszülők a fenti dolgokon kívül annyira nem tudnak haladni a korral, hogy hihetetlen. Aztán csodálkoznak, hogy percek alatt összeveszünk.

Az biztos, hogy irigylem azt, akinek normális szülei és nagyszülei vannak. Lehetne amúgy délig sorolni mi nem olyan amilyennek lennie kellene már kiskorom óta.

2021. máj. 15. 05:12
 8/12 anonim ***** válasza:
80%
Nekem a szüleim ilyenek, ők mindent jobban tudnak, "én megmondtam", nekik kb. az lett volna a megfelelő, ha otthonmaradok és aggszűzként ott élek velük (egyke vagyok). Amikor 27 (!!!!!) évesen elkölöztem, igen későn, de 23 évesen kezdtem dolgozni egyetem után és akartam gyűjteni (belefizettem a lakhatásba és mindent magamnak vettem, tehát nem eltartottak, annyi könnyebbség volt, hogy nem kellett albit fizetni) azt mondták, hogy elcseszem az életem és kidobom az albérletre a pénzt, miért nem jó nekem itthon, ők szeretnek. Na akkor éreztem, hogy jól döntöttem, amikor ezt a lelki zsarolást meghallottam, azóta már saját lakásom van a párommal minimális hitellel, tartjuk a kapcsolatot, beszélünk 2 hetente, néha elmegyek hozzájuk, de ennyi. Mi is azonnal össze tudunk veszni, mert bármit csinálok hülyeség, mert ők majd megmondják a tutit és mindig máshoz hasonlítgatnak, amire nem vagyok kíváncsi. Arra jó ez, hogy látom azt, hogyan nem szabad majd nekem is a gyerekemhez állni :).
2021. máj. 15. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem meg be kéne venni a leszarom tablettát és kicsit alkalmazkodni az öregekhez. Ők már változtatni nem fognak tudni. Az a pár alkalom, amikor találkoztok telhetne békében is részedről. Nem sokáig lesznek veled. Ezt bánni fogod.
2021. máj. 15. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
29%

Ja és ők is boldogtalanok egymással, most már beletörődtek, mert idősebbek, de mennyi vitát hallgattam végig, anyunak apu sose volt elég jó, mindig kritizálta, apu meg anyu negatív stílusát, hogy menjen orvoshoz, mert nem normális.

Anyunak egy erőskezű, de életvidám pasira lett volna szüksége, aki mellett nem uralkodik el a negatív, életunt, kritikus stílusa. Apunak pedig egy nagyon kedves, anyáskodó, de azért erős nőre. Annyira rossz látni, hogy mennyire nem egymáshoz valók.

2021. máj. 15. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!