Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Bevallanátok a nyolcvan év...

Bevallanátok a nyolcvan év körüli nagyszülőtöknek a másságotokat, ha amúgy nem akarnátok, hogy a szüleitek tudják?18

Figyelt kérdés

Nagymamám mostanában sok megjegyzést tesz, hogy sejti, de amúgy elfogadná. A szüleimmel nem ez a helyzet, és mivel pár évig itthon fogok még lakni, nem lenne jó szívatni magam annak a következményeivel, hogy rosszul fogadják.

A mamámmal jó a kapcsolatom, vele beszélek meg mindent is. Viszont rossz a memóriája már a kora miatt. És tartok tőle, hogy mondjuk beszámolok neki egy randimról és ő örül a hírnek és örömében elmeséli anyunak, akinek meg nem kéne, hogy tudja.


Szóval nem tudom, hogy elmondjam-e neki az igazat, mert amúgy sejti és nem is tűnik elutasítónak, sőt, csak tartok attól, hogy elfelejti, hogy nem szeretném, hogy a szüleim tudják. Szerintetek mi legyen?


2021. máj. 16. 11:19
A kérdező szavazást indított:
Mondd el
Ne mondd el
65 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Kérdező, néha tudni kell hallgatni . Sztem ez most az az eset.
2021. máj. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%
Nem ismerlek se téged, se a szüleidet, se a nagymamádat, se a helyzetet, se az előzményeket, szóval magyarul nulla rálátásom van a helyzetre. Azok alapján amit leírtál, én tartanám a számat.
2021. máj. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
26%
Sztem meg mondd el, legrovidebb ut az egyenes
2021. máj. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
98%

Ne mondd el!


Még 1-2 év és ha a nagymamád a világon a legelfogadóbb embere, aki imád téged és nem árulna be, a demencia akkor is kihozhatja belőle hogy elkotyogta a szüleidnek.

2021. máj. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
19%

És a nagyszülők mit kezdenek evvel a helyzettel ?

Amikor,ők felnőttek akkor ez a világ amit most erőltettek még nem volt .

2021. máj. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
95%

Légy nyugodt, hogyha a 80 éves nagyidnak szemet szúrt és "sejti", akkor a szüleid már régen tudják, csak a homokba dugják a fejüket.

Ha már ennyire terítéken van a téma, akkor én biztos elmondanám, - de nem csak a nagyinak, hanem a szülőknek elsősorban -mert nem érdemes húzni a végtelenségig, jobb túlesni rajta.

2021. máj. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!

Attól még, hogy egy szülő nem örül az ilyen hírnek, attól még egyáltalán nem biztos, hogy "szívatnának" vele.

De legyünk tárgyilagosak!

Mi a francot lehet ennek örülnie egy szülőnek, akármilyen felvilágosult szellemű?

Egyrészt tudják, hogy a szeretett gyerekük nehezebb helyzetben van a társadalmi megítélés szempontjából (is) mint a hetero társai.

Másrészt többségükben működik az unokamánia - mindegy, hogy szintén a társadalmi sztereotípiák miatt, vagy az egyéni génátörökítő kényszerük miatt - amit elengedniük nehéz dolog.


Ettől még, ha szeretnek téged - és ezt csak te tudhatod, vagy érezheted - akkor a kezdeti sokk után ugyanúgy fognak szeretni, ahogy eddig.

Minden csoda 3 napig tart!

2021. máj. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem így,ha már bizonytalanságot érzel vele kapcsolatban,akkor inkább ne,pláne,ha memória gondjai vannak.

Amúgy van mitől tartania,nem 1 sztori van,ahol másfél évig kínlódott valaki a szüleivel,hogy elfogadják,vagy aki kirakta a gyerekét,vagy stb. A randizást,ha meg lehet oldani titokban,akkor szerintem maradj még annál,aztán,ha már nem élsz ott,akkor elmondod a családnak. De ezzel tényleg magad alatt ásnád a gödröt,ha rosszul sülne el a dolog,már pedig így akkor 50%.

2021. máj. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
88%
Coming out mellett szavazok!
2021. máj. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
95%
Ne mondd el, ha kétségei vannak, hogy a szüleid jól fogadnák-e. Nagymamád véletlenül is elszólhatja magát vagy továbbmeséli egy randidat a legjobb barátnőjének, aki meg továbbadja másnak és egyszer csak megtudják a szüleid is. Legyél inkább óvatos és csak akkor coming outolj, ha van önálló kereseted és van hová menned, ha esetleg kidobnak otthonról. A rokonságban volt ilyenre példa, sajnos. Ismerősi körben pedig egy srác öngyilkos lett, mert az anyja nem bírta elfogadni, hogy meleg és addig csesztette, hogy már nem látott más utat.
2021. máj. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!