Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Adnátok köszönőajándékot a...

Adnátok köszönőajándékot a párotok nagymamájának az esküvőn?

Figyelt kérdés

Az én családomból csak apukám él, természetesen köszönteni fogjuk.

Párom szülei elváltak, az apukája és a barátnője jönni fognak az esküvőre, az apóst is köszöntjük majd.

Anyós 200 km-t nem tesz meg azért, hogy a gyereke esküvőjére eljöjjön, így ő kimarad.

Na de. Anyósnak az anyukája is él még, egy ideig laktunk is vele együtt, majdnem tönkre is ment a kapcsolatunk (egészségügyi tanuló voltam akkor, konkrétan én mostam ki mindenből de most nem is ez a lényeg).

A probléma az, hogy egy nagyon rosszindulatú, dühöngő, elviselhetetlen nő, és nem akarom, hogy az esküvőn emiatt hisztizzen, viszont nem gondolom, hogy bármit is kéne neki köszönnünk, azért, mert 1 évig lakhattunk vele...



2021. máj. 30. 17:24
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem a szülőköszöntő a szülőknek szól. Azok a szülők kapják, akik jelen vannak az esküvőn. (Mi nem adtunk semmit, mert nálunk nagyon faramuci volt a helyzet.) Ha a mama nevelte volna a párod, az más, de ahogy kivettem ilyenről szó sincs.
2021. máj. 31. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
0%

Ja persze, és ezt nem gondoltad elég fontosnak közölni a leírásban, ahol már egyébként orrba-szájba szidtad. Pont ez az infó maradt ki, nyilván.

Véletlen sem a szokásos “nem tetszett pár válasz, úgyhogy átírom a sztorit, hogy nekem legyen igazam” jelenség áll fenn ismét. :)

2021. máj. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy ennyire boldog, kiegyensúlyozott az életed, hogy egy netes oldalon éled ki a frusztrációd.😊 Remélem ez a legnagyobb örömöd, mert hiába is tagadod, nagyon úgy tűnik, hogy az.❤
2021. jún. 1. 06:56
 14/16 Kései Sirató ***** válasza:
100%
Szülőköszöntésre gondolsz, ami a polgári esküvő része? Ha igen, akkor adnék 1 csokor virágot. Beszéljétek meg az anyakönyvvezetővel, hogy a szövegében őt5 is említse meg! Ő boldog lesz, részetekről meg egy szép gesztus, mindegy az, hogy nem a legjobb a természete.
2021. júl. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem azt figyeljétek, hogy az azonos "pozíciójú" családtagok között ne legyen különbség. Elég, ha a te apukádnak és a párodénak adtok valami kedves kis emléket, de nem kell túlzásokba esni. Ha jól olvasom, más nagyszülő nem fog kapni, úgyhogy akkor neki sem kell adni. Valahol meg kell húzni a határt, mert mindenki saját magára gondol először, és ennyi erővel az összes vendég sorba állhatna valami kis apróságért. Esetleg a köszöntőbeszédekben említsétek meg külön, hogy hálásak vagytok a támogatásáért, hátha annyi már elég neki, és ha mégis kiakadna, akkor nem ti fogtok leégni a rokonság előtt, hanem ő. Mily
2021. nov. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Kései Sirató ***** válasza:
.. hát igen, akkor kapjon nagymama, ha minden jelenlévő nagymama kap.
2021. nov. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!